Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire fáj a füllyukasztás? ...

Mennyire fáj a füllyukasztás? Hogy csinálják?

Figyelt kérdés
2,5 éves lànyomnak az az egyik karácsonyi ajándéka, hogy kaphat fülbevalót (mert ő dönti el, mikor akar) csak nem tudom, hogy a lyukasztás mennyire fájdalmas, illetve hogy a lövés vagy szúrás e a jobb

dec. 25. 09:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%

2,5 évesen ezt ő kérte? Kérni később szokták.

Lövés higiénikusabb, pontosabb, tisztább. Fájni meg fáj mindkettő, kb. mint egy oltás.

dec. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Hát bölcsibe jár, és ott sokaknak van, akinek elöbb lyukasztották ki, ezért mondogatta nagyon sokat ő is
dec. 25. 09:33
 3/24 anonim ***** válasza:
54%

Tökmindegy mit mondanak, kenjétek be emla krémmel, és semmit sem fog érezni.


A lyukasztásnál kattan a gép, elkaphatja a fejét, erősen kell tartani, erre egy 2,5 éves szerintem nem képes, az én 6 évesemnek is fognom kellett.. Aztán volt nagy sírás, hogy nem akarja a másikat, 45 percig nyugtatták, és utána magától vállalta a másik fület. Nem tudod átverni, kicsit vérezni fog, és kicsit fáj is. Nekem nem volt annyi eszem, hogy emlázzam, a vérvételből pl semmit sem érzett és mégegyszer akart menni, mikor emlával kentem be, tuti a füllyukasztást sem érezné.


Utána kicsit sem kellemetlen, extra macerás túlérzékeny szenzoros gyerekem van és sosem zavarta a fülbevalója, pedig még zoknit is csak nyafogva húz..


Szóval én szúratnám és EMLA krémet rendelnék előtte(nálunk nem kapni). Mielőtt a gyerekem akarta volna a fülbevalót, megnéztem egy rakás claires füllövést, hát a felnőttek feje is elvörösödött, egy két ember bekönnyezett, mások simán bírták rezzenéstelen arccal. Gyantázásnál is mindenkinek más, de én úgy gondolom, hogy fáj, ijesztő és hangos, de egy vérvételnél nem fáj jobban.

dec. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
29%

Hát nem tudom, általában sztm lyukasztani szokták nem fúrni...ez nem PC.

Lányom pici volt még, kb 2 hónapos, mégse nyikkant.

Ha levan foglalva sok esély van rá hogy észre se veszi.

dec. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%
Én 16 voltam a másodiknál és nagyon fájt a lövés 😅
dec. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát igazából az a probléma, hogy szeretne fülbevalót, viszont nagyon mocorgós, és az oltásis kétemberes dolog nála...
dec. 25. 10:01
 7/24 anonim ***** válasza:
94%

4 vagyok.

Közvetlen ismerősöm evvel foglalkozik, a legtöbb gyerek megse érzi vagy épp mással van elfoglalva.

Kérdező, ha ilyen érzékeny a gyerek akk ne vidd. Ott lefogod, segítenek, de sztm jobb beszélgetni vele meg lekötni.

dec. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%

Emiatt jobb akkor,amikor nem emlékszik. Szépen megszenvedtem én is,nagyon szerettem volna,minden barátnőmnek volt már babakora óta. Iszonyat haragudtam,hogy nekem miért kell "emlékezni",külön kérni,míg másnak lehetett. Nekem fájt,én se akartam ott a másodikat hirtelen. 8 körül voltam,most 30+ de megmaradt az emlék.


3# Emla nem csodaszer,az jó ha nálatok hat,de bizony a kórházba sokaknál lókakit sem ér.

dec. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

"Emla nem csodaszer,"

Csak annyit kellene érteni, hogy a bőrfelszínt érzésteleníti. Ami mélyebben van, azt nem tudja, ezért se ér semmit pl: izomba adott oltásnál, mert ott az a legkevesebb, amikor a tű átüti a bőrt.


Egyébként én se csecsemőként kaptam, hanem amikor kértem és hálás vagyok érte. Nem fájt halálosan és legalább nem lett féloldalas, mint sok barátnőmnek, akinek csecsemőként szúrták.

Lányom 8 és még nem kérte. Ő meg azért lesz hálás, mert nem lyuggatuk ki, amikor nem is tetszik neki.

dec. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából remélem ha ő akarja akkor hagyni is fogja, ha még nem, akkor lefogom a csajszit
dec. 25. 11:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!