Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj ha sokáig velünk alszik a...

Baj ha sokáig velünk alszik a gyerek?

Figyelt kérdés
0-2.5 éves koráig maga aludt a lányom kiságyban, külön szobában. Aztán akkoriban átszokott a mi ágyunkba, 5 éves. Én nem is szeretném, hogy ne velünk aludjon. Nem vagyok matrica anyuka, simán elalszik mamánál, keresztszülőknél is 3-4 estét is,se ő sem én nem sínylem meg, de itthon olyan jó ha velünk alszik, nem akarom elszoktatni innen, ő sem akar a nagylányos ágyában aludni még. Rosszat teszünk ezzel? Erőltetni kéne a szobájában alvást?
dec. 28. 01:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem, minek ha nem zavar? Kit érdekel mások véleménye?


Tényleg elég vicces, ha jobban belegodnol az ember, hogy a kicsi gyerek, aki fél a sötétben, rémálma lehet stb. stb. az maradjon magában a szobában az ágyában, mert úúúúristen, a felnőttek meg együtt alszanak, mert az persze normális és természetes.

dec. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Hat éves a nagyobbam, elég keveset alszik a saját ágyában. A mienkben is úgy alszik el, hogy összebújunk. Hiányol, ha nem vagyok ott, fél, hogy rosszat fog álmodni.

Engem nem zavar, eszemben sincs kiküldeni. Ott az ágya, majd megy, ha szeretne. Attól nem félek, hogy tíz év múlva is velem fog aludni.

dec. 28. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Ha egyébként aludna a saját vackán akkor igen, jobb ha nem ott alszik. Szerintem nem pihen sem a gyerek, sem a szülő az együttalvás során. Mindkét gyerekemmel együtt alszunk, de kényszerből. Négy éve nem aludtam jól, csak amikor a gyerekek mamánál vannak, a férjem pedig éjszakás műszakban. Nem beszélve arról, hogy az intimitást is nehéz megoldani így.


De ha nem akar, akkor nem kell erőltetni. Csak nekem állandó félelmem hogy hosszabb távon hogy lesz, látom nővéreméknél hogy a 12 éves gyerek is sokszor a szülők melletti ágyon alszik, nekem ez már teljesen vállalhatatlan és felesleges dolog, hiszen kamaszodik... Nővérem pedig fátyolos szemmel ragaszkodik hozzá. Ott gondok vannak az elengedéssel.

dec. 28. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

Lányom hat évesen került ki mellőlünk.

Fiammal sem lesz másképp,érzem.

Két éves lesz és velünk alszik születésétől fogva.

Nem érdekel más véleménye.

Mindenki törődjön magával.

dec. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

Nekem a nagy 4 éves. Ő velünk aludna a mai napig. Én már nem hagyom. Egyreszt nem tudunk tőle normálisan aludni, nem pihenjük ki magunkat. Mástészt számomra ő már nagy. Elképzelni se tudnám, hogy vele aludjunk. Nekem már nem fér bele. Hiába igényelné.


A kicsi 2 éves. Vele tudatosak voltunk, sosem aludt velünk. Ő simán elvan a saját ágyában

dec. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Ezen nagyon megoszlanak a vélemények. Szerintem pont 0-3 éves koráig lett volna nagyobb szüksége a szülői közelsége, ha belegondolsz, hogy természetben/ősidőkben is így volt. És pont 3-6 éves kora között kellene külön szoktatni, önállósítani. Talán szerencsésebb lenne, ha nem minden éjszaka aludna köztetek, csak heti 1x-2x. Persze írod, hogy ez neked jó, ahogy most van. Oké, és a férjednek?
dec. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%
Most még oké. A gond az lenne, ha még 17 évesen is ott aludna. Ismertem ilyet, nem is egyet.
dec. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%
Nem.
dec. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
15%

A babánk nem alszik se velünk egy szobába se mellettünk. A férjemmel szeretünk összebújva aludni, kettesben lenni. Így nem is lesz megengedve neki ha nagyobb is lesz. Ha fél esetleg kap egy éjjeli lámpát majd ennyi.

Nálunk mindennek van egy határa.

De ha nálatok ez nem gond akkor simán aludjatok együtt.

dec. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

9,rohadtul szeretitek a gyereket mondhatom.

Adtok neki éjjeli lámpát majd ha fel.

Véletlenül sem nyugtatjatok meg,hogy akár öt percre magatok mellé veszitek.

Idióták vagytok.

dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!