Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kell egész nap minden...

Miért kell egész nap minden percben szórakoztatni egy 2 éves gyereket?

Figyelt kérdés
Egy percre ha leülök már jön és kitalál valamit hogy mit csináljak vagy mi kell neki. Azt hittem mostamra már azért kicsit ellesz magában. Legalább 10 percet. Wc-re is jön velem. Egy percet nem vagyok egyedül egész nap.
márc. 6. 10:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Egyrészt szeparációs szorongás is lehet. Másrészt a természete is lehet ilyen. Nekem 2,5 éves, de még a 4 évesem is ezt csinálja
márc. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell. A WC-re meg nem engeded be magaddal. Sosem vittem be egyiket se, kisebb korukban se, nemhogy 2 évesen. Nincs igényem társaságra a sz.ráshoz vagy épp a tamponcseréléshez.
márc. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem kell egész nap szorakoztatnom.

De ez gyerekfuggo, a természetuktol függ.

Én szerencsés vagyok.

márc. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Ma már én is kiborultam ezen egyet. És ha nem érek épp rá, akkor direkt rosszalkodni kezd, hogy magára hívja a figyelmet. (Pedig csak egy mosást indítottam, és hívtam, hogy segítsen, de inkább belemászott a wc-be.) Meg a kedvencem, amikor csinál valami hülyeséget, mondom, hogy ne csinálja, mert elesik, aztán elesik, és én vigasztaljam meg, hogy ne üvöltsön. Fú, de ideges tudok lenni. :D
márc. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%
Nem kell, ha kitalál valamit mond meg hogy most nem érsz rá, játszon kicsit egyedül
márc. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%

4,ha elesik én azt szoktam mondani, hogy megmondtam, hogy ez lesz,minek szaladsz?kelje fel és menj tovább 😁

Sír egy kicsit, adok neki puszit oda ahol megütötte és ennyi.

Múltkor viszont én is megijedtem.

Bemászott a játékos ládába, a láda megbillent és arccal előre esett a gyerek.

A foga felsértette felül a száját belülről, csak úgy vérzett.

Lepergett előttem minden, hogy kiverte a fogát, eltört a foga, ilyesmik.

De szerencsére semmi ilyesmi nem történt.

márc. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez függ a gyerek természetétől. Nekem valószínűleg mázlim van, mindkét gyerekem el tud játszani magában is. 11 év korkülönbség van köztük, szóval nem egymást szórakoztatják. A nagy is elvolt ennyi idősen, most a kicsi is.

Én azt vettem észre most a fiamon, aki májusban lesz 2 éves, hogy akkor igényli jobban, hogy játszunk, amikor lenne valami fontos dolgom. 😅

Vagy ha wc-re megyek, vagy ha főzni akarok. Olyankor azonnal jön.

De például olyankor van el legjobban egyedül, amikor hazaérünk a délutáni sétából. Olyankor mindig végigmegy az összes játékán. :)

márc. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
89%

Nem kell. :-) De ez egy életkori sajátosság is, hogy követ mindenhova, hiszen még van benne egy normál szintű szeparációs szorongás.

Illetve egy 2 évestől kb. 10-15 perc a maximum, ami elvárható, hogy egyedül töltse/elfoglalja magát. A jó hír, hogy erre lehet trenírozni a gyerekeket, és hasznos is, hiszen neki is jót teszel ezzel. :-) Van rengeteg ötletem, hogy hogyan, ide picit hosszú - ha szeretnél, írj privátban! :-)

márc. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is ilyen, nem rég lett 2 éves. Állandóan foglalkozni kell vele, egyedül csak nagyon rövid ideig tud játszani. Miközben a családban van nála picit kisebb és nagyobb gyerek is akik simán elvannak magukban 1,5-2 órát. Még a pici 1,5 éves is.

Én sokszor arra gondolok, ez az én hibám, higy nem tanítottam meg egyedül játszani.

márc. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Majd idővel ellesz magában is. Úgy tűnik ő kifejezetten szociális lény, szeret másokkal együtt lenni.

A megoldás az, ha sokat van másra is bízva (apa, nagyszülők stb.) és akkor egy kicsi megélheted az egyedüllétet is. :-)

márc. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!