Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek a 27hós fiammal,...

Mit tegyek a 27hós fiammal, hogyne verekedjen, csípjen marjon, nyomja ki a másik szemét?

Figyelt kérdés

Van egy 27hós nagy fiam és egy 8hetes kicsi.Már előtte is észre vettük ezt az agressziót benne,de nem ennyire,mondjuk úgy kezelhetőbb volt,de mióta megvan a kicsi most aki nem normális azt csinálja.Van,hogy olyan mint egy kis angyal aztán egyik pillanatról a másikra mint aki kifordul magából.

Ma is tök jól viselkedett a lenti sétáig aztán mikor felvittem a babahordót már nyomta volna ki a kicsi szemét

olyan ideges lettem,hogy remegtem...azt hittem felpofozom,de azzal sem mennék semmire...és nem értem miért csinálja ezt,mert szinte az egész nap körülötte forog-a kicsi egy angyal hozzá képest.Mindent megkap szinte,este rájötte gy szokás az utóbbi hetekben,hogy vele kell aludjak-vagyis feküdjek mellé amíg elalszik,ha nem ezt teszem visít,Órákig vergődik,de mint aki nem normális-neki megy a falnak mindent eldobál szval egyszerűen nem tudom már mit csináljak,mert amúgy egy tök kis helyes ,okos gyerek de már előre félek mi lesz az oviban...


2010. nov. 5. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem csak féltékeny a kicsire,és igy próbálja felhivni a figyelmet magára,hiba foglalkozól vele,lehet hogy többet igényel.Okosat nem tudok irni,csak kitartást neked,biztosan elmúlik.
2010. nov. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ideges a jövevénytől, ami nem jut eszébe, ha a játszin futkos, de mikor hazafele mentek, rájön,hogy ismét nemcsak vele fogsz játszani, foglalkozni,hanem a vakarccsal is, ezért kicsit megkintatja:( ugy ösztönből,idegből:( nem tudom,mi a jó megoldás: ha büntetést kap, mikor piszkálja a tesót,vagy csak rászólsz. Mit csinálsz vele, mikor hisztirohamot kap? Ne engedd,hogy igy kiboruljon! Csirájában fojtsd el a hisztit, ne hagyd,hogy igy összevesszetek. Ne korlátozd mindenben, köss te is kompromisszumot, de mindent ne engedj meg! Magyarázd,hogy mennyire szereted, meg a tesót is nagyon, segitsen neked a kicsi körül, mint a nagyok. Pl hozza a pelust, segitsen őltöztetni, hozza a krémet, adja a cumit a szàjába, szóval találj ki egyszerü feladatokat a kicsi körül,hogy érezze, ő fontos és hasznos.
2010. nov. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia, sztem is a kistesó miatt van. nem egyszerű, de ha egy mód van rá, ne kiabálj vele. viszton minden alkalommal akadályozd meg, hogy másokat bántson, és magyarázd el neki, miér tnem szabad. már amúgy is tudja gondolom, de légy ebben következetes. ha van külön programotok, kimutatjátok neki, hogy mennyire fontos nektek, akkor ez majd elmúlik. próbáld bevonni a baba körüli teendőkbe is, és előtte ne nagyon ajnározzátok a picit. ha jön valaki látogatóba akkor kérjétek meg hogy őt köszöntsék előbb ne a babát, és dicsérgessék őt is a kicsi "rovására", ő már milyen ógyes nagy okos fiú, bezzeg a kicsi baba csak fekszik mint egy zsák. :)))

stb. nagyon nehéz ez most neki, képzeld magad a helyébe, és máshogy még nem tudja ezt kifejezni, mint agresszióval. valahogy el kell terelni ezt az agressziót, adj neki folyvást kis feladatokat...sok sikert!

2010. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!