Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez most jó vagy nem annyira?...

Ez most jó vagy nem annyira? Ovikezdés. "Túl jól" készítettem fel?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves, most kezdte az ovit (eddig otthon volt velem meg a kistesóval)


Vegyes csoportba jár.

Az első nap ott voltam Vele kb. 1 órát, utána elküldtek, hogy aranyos, kedves, ismerkedő gyerek nem lesz gond.

Nem is volt.

Nem keresett, nem sírt, SŐT amikor mentem érte nem akart hazajönni velem.


Nagyon várta az ovit, sokat beszélgettünk róla, készültünk.


Megmondom őszintén, hogy kicsit rosszul esett :(

Azt hittem, hogy legalább kicsit keresni fog :(


Persze, ne értsetek félre, örülök, hogy nem zokog a nyakamba, hogy ne menjek, mert úgy nehezebb lenne mindenkinek.


Tesója majd novemberben kezdi az ovit (akkor tölti a hármat és egy csoportba fognak járni)


2011. szept. 2. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:

na az enyém is ezt csinálta,simán bement bár ő 3 volt év közepe január.

azt gondoltam mi a f.ranc nem is szeret a gyerek.

2hét múlva ott aludt az volt a 2.sokk.

szerintem így jó.

2011. szept. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy így történt. Az én szívem tegnap is, ma is apró darabokra szakadt amikor ott kellett hagyni és nem vígasztalhattam meg... ( a beszoktatós napokon nem volt semmi gond, ottmaradt egy könnycsepp nélkül)


Azt mondják, hogy vannak gyerekek akiknek először minden nagyon tetszik, elvarázsolja őket a sok újdonság, aztán egy idő múlva észbekapnak, hogy ide aztán minden nap menni kell és akkor kezdenek sírdogálni. Lehet, hogy a te csemetéd is ilyen.

2011. szept. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Óvodaérett gyerek, jól felkészítve, abszolút biztonságos anya-gyerek kapcsolattal a háta mögött viselkedhet így.

Az ellenkező végletet le se írom, mert akkor nem aggódnál itt, hogy mi van...

Szóval gratulálok!

És ha pár nap, hét, múlva kicsit nyűgösebbé válik az óvodába járás, mert megkopik az újdonság varázsa, akkor se szomorkodj, a jelenség természetes, bár nem törvényszerű. Lehet, hogy addigra az új barátok, óvó nénik, programok vonzzák majd az oviba.

2011. szept. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 3 éves,tegnap kezdte az ovit...fél óra múlva mondtam neki(óvónéni javaslatára),hogy elszaladok vásárolni,mondta oké.Amikor vissza mentem,azt mondta:menjél még vásárolni,mert én játszani szeretnék.Ma már csak "beadtam(10-12-ig voltak csak,ma és tegnap is)11.50-re mentem érte.Megkérdezte,hogy miért mentem,neki még dolga van...hát,ahhoz képest,hogy mióta megszületett a nap 24 órájában együtt voltunk,elég gyorsan "levált".Olyannyira,hogy hétfőn már ott fog aludni(ő akarta,persze ha gond van és hívnak 5 perc múlva oda érek).Úgy látszik mi is igen pozitív képet festettünk az oviról...ráadásul igazán imádni való óvónéniket kaptak(szakmailag és érzelmileg is abszolút a helyzet magaslatán vannak)
2011. szept. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell megijedni ez jó dolog azért nem sirt mert a kapcsolatotok szoros tudja hogy nem hagyod ott.
2011. szept. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyan így volt hétfőn. A gyerek könyörgött, hogy ott aludhasson. Ma viszont sajnos konfliktusa volt egy másik kisfiúval és este kijelentette, hogy soha többet nem megy oviba. Amikor mondtam, hogy ez nem így működik, annyira elkezdett sírni, mint szinte még soha. Nagyon megijedtem, még jó, hogy holnap szombat... Hétfőn nem tudom mit kezdek vele. Szóval csak azt akarom mondani, hogy ilyen helyzetben is lehetnek hullám völgyek, szerintem a gyerek ettől még nagyon ragaszkodik hozzád, ha keres, ha nem!
2011. szept. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!

Kicsit megnyugodtam!

Nekem rögtön az villant az agyamba (ahogy más is írta itt) hogy biztos nem is szeret annyira, hogy ilyen könnyen elválik tőlem :(

Kimentem az oviból és a kocsiban bőgtem :(

Engem jobban megvisel, mint Őt! Főleg ha az Öcsi is elkezdi novemberben én meg itthon maradok 8 hónapos kismamaként...azt hiszem egész nap sírni fogok :)


Akkor kezdek örülni, hogy könnyen vettük az akadályt és remélem, hogy később is ilyen egyszerűek lesznek a reggelek!


Mindenkinek szép hétvégét kívánok!

2011. szept. 3. 11:27
 8/10 A kérdező kommentje:

A nehezebben beszokós kicsiknek és anyukájuknak pedig kívánom, hogy minél könnyebben menjenek a dolgok, napról-napra!

Szorítok Nektek!

2011. szept. 3. 11:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem az óvónő mondta nincs olyan gyerek aki ne sírna. De olyan létezik, hogy a te gyerekedben csak később tudatosul és hónapok múlva kezd el sírni. Akkora múlik el a varázs.
2011. szept. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Óvónő anyukám mondta, hogy az sem jó, ha egy gyerek nem keresi, nem hiányolja az anyukáját. És persze az sem, ha folyton keresi, kutatja. Van egy arany középút, az az ideális.
2011. szept. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!