Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más gyermeke is megbolondult...

Más gyermeke is megbolondult az ovikezdés óta?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves, egy évig bölcsődés volt. Szeptember 1-jén kezdte az óvodát, és azóta teljesen kifordult magából.

A bölcsődébe szépen ment reggelente, itt nagyon sír utánam mindig:( Napközben az óvónénik szerint szépen játszik, részt vesz a foglalkozásokban, alszik délután, eszik rendesen, nincs vele gond.

Itthon viszont... Rondán beszél, harap, rámüt, dobálja a játékait, toporzékol, hisztizik.

Ennyire megviselné az új környezet? Van valakinek ilyen tapasztalata? Be fogja fejezni? Mit tehetnék ezért?


2011. szept. 29. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az új környezet,gondolom más a társaság. És ő pedig tanulja a "jót" szorgalmasan.
2011. szept. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Rosszul érzi magát, az óvónők meg hazudnak neked.

Át kell vinni máshová, ha teheted.

2011. szept. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk óvoda váltás volt, dettó ugyanezek a jelenségek. Már majd megbolondultam tőle itthon. Kérdeztem az ovónőt, azt mondta az oviban mintagyerek. Később kiderült meg se mukkan egész nap. Jóhogy felgyűlt a feszültség. most a héten már kezd beszélni, kezd feloldódni és itthon is egy fokkal jobb.

Nem tudsz sokat tenni, ha megszokja a csoportot javulni fog otthon is. Kitartás!!!!

2011. szept. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetes reakció ahogy viselkedik a kisfiad.

Az oviban sokkal inkább szabályokhoz vannak kötve mint a bölcsiben voltak,nagyobb velük szemben az elvárás a követelések,a többiektől eltanulják a csúnya beszédet,mire hazaérnek tele vannak feszültséggel,amit napközben elfojtott otthon adja ki,ez olyan mint nálunk ha hazaérünk a munkahelyről.


Szeresd Őt nagyon,legyél türelmes vele,nem könnyű számára az ovis lét egyenlőre,de megszokja majd,sőt élvezni is fogja.

2011. szept. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk dettó ugyanez a helyzet, bár a fiam nem volt bölcsis és imádja az ovit, de otthon kezelhetetlen, iszonyú hisztis, ráadásul sokszor bepisil napközben. Én köszönöm a többiek válaszát, ezentúl ezt a feszültség-dolgot szem előtt tartva fogok közelíteni hozzá (sokszor nincs türelmem, sajnos).
2011. okt. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Nincs vele gond." Valószínűleg szorongásban telik a napja, és délután rád zúdítja a felgyülemlett feszültségét.

Volt anyás beszoktatás, vagy tekintettel a bölcsődés előéletére, egyszerűen beadtad az oviba?

Legyél vele nagyon türelmes, ez nehéz időszak a számára. Vidd haza ebéd után, amikor csak tudod, és otthon babusgasd, játssz vele, keresd a kedvét amennyire az időd, erőd engedi. Mikor már kicsit rosszalkodik az óvodában is, otthon javulni fog a helyzet.

2011. okt. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi ugyan ebben a cipőben járunk. Nem vagyok benne biztos, hogy az óvodával van gond. Az én kisfiam alig várja, hogy menjen, sőt ilyenkor hétvégén el kell vele menni megnézni a kaput, hogy tényleg zárva van, és ő nem tud bemenni:) Az óvónéniket szereti, szalad hozzájuk. Még nem is alszik ott, ebéd után elhozom, de már délután menni akar az oviba:) Itthon viszont...Én már sokszor azt mondom nem bírom tovább. Sokszor nekem sincs már türelmem, és szerintem annak akinek tényleg ennyire durván kifordul a gyereke, csak az érti meg, hogy néha már nem is lehet bírni. Persze türelem, de már néha én sem tudom hol a határ, amikor az ember próbálja szeretni vagy már a gyerek vissza él vele. Remélem nem fog sokáig tartani ez az időszak, mert én már így is kikészültem. Neked is kitartást kívánok, és ha egy kicsit is vigasztal, sajnos nem vagy egyedül :(
2011. okt. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Itt senkinek nincs anyás beszoktatás, csak egyre hosszabb időkre otthagyjuk a gyerekeket.

Hétvégén már egész rendesen viselkedett, legalábbis kezelhető volt a csintalanság, rosszaság. Hátha vége lesz...

2011. okt. 3. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!