Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem mond semmit a 2,5...

Miért nem mond semmit a 2,5 éves kisfiam?

Figyelt kérdés

Tényleg semmit egy szót sem, de nem is utánoz szavakat!!

Mindent megért és meg is érteti magát, de nagyon rossz, hogy csak mutogat!

Kellene valahova segítségért fordulnom??

Hasonló tapasztalat is érdekelne!


2011. dec. 29. 22:01
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Hallásvizsgálat.
2011. dec. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Teljesen jó a hallása!
2011. dec. 29. 22:06
 3/38 anonim ***** válasza:
69%
Igen valóban egy hallásvizsgálat, ha ez megvan, vidd el a körzeti nevelési tanácsadóba logopédiai vizsgálatra ott majd elmondják a teendőket és segítenek is!
2011. dec. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

Dokinéni azt mondta, ne értsük meg, ha csak mutogat! És csodák csodája: megszólalt. De ő tudott 20 szót, csak többet nem akart megtanulni. Vagyis kimondani.

Gyerekorvosoddal beszéld meg!

2011. dec. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy jó a hallása? Ha mögötte állsz és suttogsz, akkor is érti?
2011. dec. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Hümmög? Visong? Buborékol?
2011. dec. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
Hallásvizsgálatot a fül-orrgégészet audiológiai állomásán csináltass, az a korrekt.
2011. dec. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
Férjem nem akart beszélni 3 éves koráig szintén csak mutogatott. Ahogy oviba felkerült, mondta az ovónéni, hogy anyósomnak, hogy nem "értse" meg, hogy mit akar. 1 hónap után gyönyörűen beszélt. Bátyám szintén így volt.
2011. dec. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
Ha nem a hallása, akkor lehet probléma a nyelvével mondjuk, illetve egyéb fizikai akadálya is annak, hogy nem ejt hangokat sem nagyon.
2011. dec. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

Kisfiam is így volt.

3 évesen nevelési tanácsadóba küldtek beszéd melegindításra.

Ugyan én még nem vittem el, azt mondtam majd jövőre, de úgy néz ki nem is lesz rá szükség, mert itt az ünnepek alatt az amúgy 5 szavas szókincsét minimum 50re fejlesztette és napról napra több mindent mond.


Amúgy én apám is így volt 3 évesen még nem beszélt, viszont ugye nagyanyám megértette őt.

Na történt hogy a dédim elvitte magához aput egy hétre, és mivel ő nem értette meg a jelbeszédet, meg gagyogást apu kénytelen volt megszólalni ahoz hogy enni vagy inni kapjon.

Nekünk is ezt kéne, csak nekem személy szerint nehéz megálni azt hogy ha tudom hogy ő most inni kér, akkor ne adjak neki amíg nem mondja ki mit akar.

2011. dec. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!