Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem mond semmit a 2,5...

Miért nem mond semmit a 2,5 éves kisfiam?

Figyelt kérdés

Tényleg semmit egy szót sem, de nem is utánoz szavakat!!

Mindent megért és meg is érteti magát, de nagyon rossz, hogy csak mutogat!

Kellene valahova segítségért fordulnom??

Hasonló tapasztalat is érdekelne!


2011. dec. 29. 22:01
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok, gyermekpszichológiát tanultam, jelenleg nem gyakorlom.
2013. jan. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hosszas válaszod!

Én hallgattam a gyermek orvosomra és a gondozó nőkre!

Nem kértem senkitől segítséget, mert a véleményük az volt, hogy semmi baj nincs.. jó a hallása, így marad a türelem!

Aggódtam persze a beszéd miatt, de semmit nem erőltettem!

Nagyon kíváncsi volt mindenre, ezért ismeri fel az autómárkákat is, mert bárhova mentünk mutatta az ujjával a kocsikat és hümmögött mi az??? A betűk, számok 80%-át is felismeri, ami rögzült a kis fejében! Ez a fejlesztő játék, ami mondja a betűket és számokat + látható a monitoron minden, a mai napig a kedvence! Van, hogy egy órát ül vele az asztalnál!

Viszont ami a héten döbbentett meg, hogy megyünk a városba és az összes nagyobb bevásárló központot felismeri, mondja a nevüket! Én azt hiszem a tv reklámok alapján teszi, ezt! Én csak pislogok, hogy hirtelen az eddig néma:o) kisgyermekből milyen információkkal rendelkező nagy fiam lett! Lenyűgöz teljesen és számomra döbbenet a tudása is, így 4 évesen!

2013. jan. 25. 07:01
 23/38 anonim ***** válasza:
11%
Hú, nagyon jó hogy így alakult. Totál megértelek hogy aggódtál. Ez végülis nem egy szokványos dolog, hogy ennyi idősen még nem beszél semmit a pici. De az nagyon jó, hogy nincs tényleg baja. biztos nehéz lehett, amig meg nem szólalt. Vigyázz mit írsz, hogy felismeri a betűket ,meg számokat, mert magkaphatod a magadét az ovoda pedagógusoktól itt a neten, hogy nem szabad iskolás dolgokra tanítani a gyerekeket! :))
2013. jan. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem tanítom, hanem a fejlesztő játékon vannak betűk, számok, formák stb..! Sőt még hangosan ki is mondja, ha pl. B betűt beütöm, akkor hangosan beszél egy női hang.. kis b és mutatja a monitoron nagy B mutatja a monitor, majd B mint baba és mutat egy babát!

Eszem ágában nincs tanítani, ezt mind magától teszi a kicsim imádja ezt a kis okos játékot!

Remélem nem fog senki támadni, mert semmi olyat nem írtam ide, amiért ez ok lenne!

Csak a tapasztalatom írom le, mert nem mindennapi, hogy a gyerek majdnem 4 évesen kezd el beszélni és rögtön számomra extra dolgokat mond és jegyez meg! Persze nem azt akarom ezzel sugallni, hogy zseni a kicsim dehogy is, hanem furcsa!! November óta még most sem térek magamhoz és hihetetlen, hogy beszél és mi mindent jegyzett meg az évek alatt és végre beszél tisztán, érthetően!

2013. jan. 25. 16:56
 25/38 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező, örülök, h örülsz, de még itt sem olvasod el rendesen ,amit a szakemberek mondanak...


Ez nem csoda, hanem az egyik kisgyerek egyfajta sorrendben fejleszti ösztönösen a képességeit, a másik meg más sorrendben. Ezért amiben később kezd fejlődni, ABBAN LOGIKUS, HOGY GYORSABBAN teszi, ha egészségesen fejlődik (hiszen ha minden rendben, akkor (határ)időre kifejlődik az adott képesség). A gyerekek többsége meg egészségesen fejlődik. A te csodálkozásod abból áll, hogy nem ismered ÁLTALÁNOSAN a kisgyermeki psziché működését.


Én se és más szakember se mondja azt -ha korrekt szakember-, hogy baj lenne ,ha MAGÁTÓL érdeklődik adott képességfejlődésével kapcsolatos dolog iránt. Pl. betűk. Négy évesen teljesen normális, h a gyereke EGY RÉSZÉT érdeklik a betűk, meg lehet mutatni nekik, AMIKOR KÉRIK (így a te gyereked is),

EZ NEM HIBA A SZÜLŐ RÉSZÉRŐL SEM, ÉS SOHA NEM MONDTAM ILYET ,SE MÁS KORREKT SZAKEMBER.


A hiba az, ha direkt módon fejlesztik, pl. a gyerek bár érdeklődik valami iránt, de OLYANKOR IS fejleszted őt ebben, AMIKOR NEM ÉRDEKLI ŐT - NA EZ A HIBA, EZ A DIREKT fejlesztés egy példája. Tehát nem követtél el ilyen hibát.


Csupán feleslegesen aggódtál egy éven át, mert nem hittél a pszichológusoknak, meg más szakembereknek.


ÉS EGY ÉVE VOLT CSAK AMIKOR HIBÁZTÁL, AMIKOR DIREKT MÓDON FEJLESZTETTED! ÉRTED MÁR, KEDVES KÉRDEZŐ? :)


Idézlek jan.23-as kommentedből, melyben nagyjából az utóbbi egy éves HIBÁIDAT ecseteled:


"csak 7-8 szóból áll a kicsim szókincse:o( ... Közben mi már másfél éve mindenféle fejlesztő játék, kütyü segítségével tanultunk (formák,betűk,számok, mesefigurák stb). "


MÁSFÉL ÉVEN ÁT HIÁBA! Hidd el, MAGÁTÓL fejlődik a gyerek, ha válaszolnak kérdéseire, eleget tesznek kéréseinek (már amelyik indokolt), míg a direkt fejlesztés HÁTRÁLTATTA az ő fejlődését! Hiába nem erőltetted, hiába volt játékos a fejlesztése! Hagyni kell, tenni , amit kér. Rendben tetted azt IS, amit kér, de ezen felül feleslegesen ÉS KÁROSAN

MINDENFÉLÉT

kipróbáltál vele, ami direkt fejlesztés: fejlesztőkkel tanultál vele, mint írtad. SAJNOS.


Örülök, h rájöttél, hagyni kell, hogy AMIKOR ő érdeklődik valami iránt CSAK akkor és csak azt neki, hogy avval foglalkozhasson. :)

2013. jan. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
0%

Javítom beírásom:

"OLYANKOR IS fejleszted őt ebben, AMIKOR NEM ÉRDEKLI ŐT - NA EZ A HIBA, EZ A DIREKT fejlesztés egy példája. Tehát nem követtél el ilyen hibát."


Az utóbbi mondatomat most törlöm -semmisnek tekintem-, mivel másfél éven át hibát követtél el. Nem azért mondom, hogy akadékoskodjak, hanem hogy láttassam, IDŐBEN kellene elgondolkodni a szakemberek javaslatán, nem másfél évkéséssel.


És azért is mondom el, MERT TÖMEGESEN ELKÖVETIK A SZÜLŐK ezen fajta hibákat, mialatt legyintenek a szakember szavaira, rosszabb esetben még le is nézik a szakembert, sajnos.

2013. jan. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
35%

Még annyit ,hogy a kisgyermeki fejlődéshez nélkülözhetetlen persze az

INGERGAZDAG KÖRNYEZET, amit megteremtettél, ez rendben van.


AMI VISZONT KÁROS szándékos fejlesztésen kívül:


- a tévénézés, 7 éves kor alatt, mivel PASSZÍVVÁ teszi a gyermeket, a vibráló képek ráadásul terhelik a pszichéjét, ezt nem tudja feldolgozni kijátszással a gyermek kelően, pláne addig sem, amíg nézi a tévét, tehát

A TÉVÉ TÚLINGEREL, EZ JELENTŐS PROBLÉMA!


- AZ INGERGAZDAG JÁTÉKSZER IS HIBA: nem csak a (valódi) waldorf intézményekben, és számos (állami és magán) oviban lenne szerencsés túlnyomórészt ingerszegény játékszereket alkalmazni, hanem otthon is. A Barbie baba, meg mindenféle csillogó-villogó műanyag cucc, extra, cizelláltan kidolgozott (műanyag) játékvár mivel ingergazdag, így eltompítja a kisgyermek fantáziavilágát, amíg ezekkel játszik,


holott alapvető tevékenysége a SPONTÁN, SZABAD JÁTÉK, amelynek alapvető funkciója A KISGYERMEK ÉRZELMEINEK FELDOLGOZÁSA. A fentebb említett akadályozó tényezők tehát értelmi és érzelmi téren is hátráltatják a kisgyermek fejlődését.

2013. jan. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
0%

Elnézést, ha zavaró bárkinek is, ha egy szakember ennyi mindenre hajlamos felhívni a kedves szülők figyelmét, mint én, egyetlen gyermek nevelésének néhány , említett hibája kapcsán, de hozzá kell tegyem?:


a tv ráadásul alapvetően sugallatokat ad, minden állami és kereskedelmi tévéadó és rádióadó egy pár száz fős hatalmi elit kezében függ össze, ők manipulálják ezeken át az emberiséget. Tehát én nem örülnék, ha a hatalom káros elemeit mint multinacionális vállalatok, üzletek neveit csacsogja a kisgyermek kiemelten, melyeket -MINT TE MAGAD IS JELZED- eléggé valószínűsíthetően a tévéreklámokból tanult meg a gyermek. Ez elszomorító.


Az viszont, hogy látja a különféle automárkát az utcán, és felismeri, kimondja, ez szerencsés dolog, bár reméljük, nem a tv hatására. Írtam, mi okból nem szerencsés, ha ezeket a tévéből tanulja meg a kisgyermek.

2013. jan. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
73%
Mondtam én hogy le leszel cseszve :)))))) igen nehéz ide olyat írni egy szülőnek, amit ne rontana el szakember szemmel. De hát mi szülők már csak ilyen bénák vagyunk :)))) de azért köszönjük az oktatást, sok hasznos dolog is van benne a cseszegétésen kívül. komolyan. Viszont a szakembernek írom, hogy szerintem nem ártana egy pszichológus, mert enyhe üldözési mániát vélek felfedezni a szavai mögött, amelyekben a hatalmi elit világuralomra törését taglalja mindig... azon meg nem csodálakozzunk ha 4 év után megszólal a gyerek, és ennyi mindent tud, és mond, és ezen csodálkozik az anyuka, már hogy a fenébe nem csodálkoznak 4 évnyi csönd után???? nem vagyunk szakemberek, persze hogy csodálkozunk, és csodálatra méltó is!
2013. jan. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim válasza:
79%
Kedves szakember! Hiába pontozgatod le azt aki nem ért veled egyet, mi azért leírjuk ha nem tetszik valami. Nem az a baj, hogy leírod hogy mi káros és mi nem, hanem a stílus amiben ezt teszed. Lehetne normálisabban is írni, nem egyből leteremteni a szülőt hogy ezt is rosszul csinál meg azt is rosszul csinál. Elveszed az önbizalmunkat vele, és hülyének érezzük magunkat. Lehetne máshogy is fogalmazni, biztatóan, és nem negatívan. De a hasznos dolgokat köszönjük, még ha le is pontozol érte, ha ellent merünk mondani.... Ez a hatalmi elit mániád tényleg furcsa kicsit...
2013. jan. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!