Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem mond semmit a 2,5...

Miért nem mond semmit a 2,5 éves kisfiam?

Figyelt kérdés

Tényleg semmit egy szót sem, de nem is utánoz szavakat!!

Mindent megért és meg is érteti magát, de nagyon rossz, hogy csak mutogat!

Kellene valahova segítségért fordulnom??

Hasonló tapasztalat is érdekelne!


2011. dec. 29. 22:01
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
A lányom 2 éves koráig nem beszélt. Nagyon brutálisnak tartom azt a módszert, hogy ne értsd meg, amit nem mond rendesen (persze a vélemények különbözhetnek, én durvának tartom, képzeld csak el, hogy aki eddig mindent megértett, amit akartál, az hirtelen semmit se ért meg, pedig nagy mértékben rá vagy utalva a gondoskodsára - ez lelkileg nem nagy pofon?). Nekem javasolták a beszédjavító intézetet beszédindító foglalkozás céljából, de aztán előbb elkezdett beszélni a kicsim, semmint onnan visszahívtak volna. A neten megtalálod a honlapjukat, persze az ország másik végéről lehet, hogy nem tudod Bp-re hordani őt. Viszont való igaz, hogy fülészetre és hallásvizsgálatra érdemes elmenni. Lehet, hogy hall, de esetleg csak az egyik fülére, vagy az is lehet, hogy zsírdugó van valamelyik fülében (ez esetben nyilván nem is mérhető a hallása, amíg ezt el nem távolítják). Nekünk megvolt mindkét vizsgálat, biztos ami biztos. Sok sikert!!
2011. dec. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
Bocs még valami: a logpédus szerint (mert ott is jártunk) ez örökletes. Anyukám 5 évesen kezdett beszélni, a férjemnek szintén nehezen értették a beszédét sokáig. Úgyhogy csak azt szeretném javasolni, ne aggódj túlzottan, inkább nézesd meg a kisfiadat, ha már lehetőség van rá! Beszédes új évet kívánok! :)
2011. dec. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

hát mi is rójuk a köröket.


sajnos ez olyan, hogy 2,5 éves korában menni kell ha nincs is baj. ugyanis ekkortól beszélünk megkésett beszédfejlődésnek. mivel szavakat se mond, egyből fel fognak venni a koraiba.

enyém kb. 50-60 szót mond, 25 hónapos, februárban kezdjük a korait. :S


de első körben tényleg audiológia! vagy voltatok már? csak mert írod, hogy jó a hallása. ezt otthon nem tudod megállapítani, nem azt vizsgálják, hogy süket-e, hanem hogy minden frekvenciát jól hall-e

2011. dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy 3 éves korig nincs baj. De nem is gügyög?
2011. dec. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM A SOK HASZNOS VÁLASZT!

Tegnap mondta, hogy apa-baba-jaj!!

Meg is döbbentem és úúúgy örültem!

Ha bármilyen szót mondok neki, hogy mondja utánam, akkor határozottan nemet bólógat, tehát nem is akar beszélni, vagy elmegy és otthagy!

Jár bölcsibe és már nézte a doktornéni is a hallását, semmi gond nincs vele! Azt meghallja, ha kiosonok a szobából halkan! Valamiért egyáltalán nem akar beszélni!

Lehet tényleg nem kellene minden mutogatásra odafigyelni és rákényszerűlne a beszédre!

2011. dec. 31. 10:41
 16/38 anonim ***** válasza:

nem a bölcsis orvos hanem a gyerekorvos és nem hallásvizsgálatra hanem audiológiára. nem keverd a dolgokat, az, hogy hallja a dolgokat nem egyenlő azzal, hogy minden rendben a hallásával. lehet a nagyon magas hangokat nem hallja rendesen, ezt nem tudod te megállapítani.

most ne érts félre, nem azt mondom, hogy baj van, de nem véletlenül küldik el a 2,5 éves gyerekeket akik nem beszélnek. a te fiad meg szavakat se igen mond, én nem tudnám megnyugtatni magamat így :/

enyém még nincs 2,5 éves, kb. 60 sava van és mennünk kell a korai fejlesztőbe, audiológiára (harmadjára)


én úgy vagyok vele, ha baj van derüljön ki most, ne majd 3-4 évesen

2011. dec. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Csak el szeretném mesélni a nyár óta tapasztaltakat!

Vége a bölcsinek és szeptembertől óvódába ment a kisfiam!

Persze nagyon aggódtam mit fognak szólni, hogy csak 7-8 szóból áll a kicsim szókincse:o(

Pozitív a tapasztalatom az óvónőkkel kapcsolatban, mert nem cseszegettek ez miatt, azt mondták majd csak beindul a beszéd itt a nagyobb gyerekek között, mégis csak több információ és inger éri mint a böliben! Közben mi már másfél éve mindenféle fejlesztő játék, kütyü segítségével tanultunk (formák,betűk,számok, mesefigurák stb).

Persze nem erőltettem szimplán kérte a kicsim, hogy mondjam vagy énekeljem az ábécét vagy a számokat. Biztos többen ismeritek a kis baba laptopp vagy daloló játékokat!

November egyik hétvégéjén oda hozta hozzám a laptoppját a kisfiam és elkezdte énekelni az ábécét tisztán szépen kimondva az összes betűt:o))) Én úgy sírtam örömömben, hogy akkor fel sem fogtam, hogy a dalolás végén azt mondta nekem, hogy "anya tedd a helyére a játékom, jóóó"!

Pár nap elteltével már kerek mondatokat mondott!

Most lesz márciusban 4 éves a kisfiam, és jól elhúzta ezt a beszéd dolgot, de most már nagyon boldog vagyok!!

A fejlesztő játékok mind megragadtak a kis buksijában, mert elszámol 40-ig, végig mondja az ábécét és az összes autómárkát felismeri:o))

Ezt csak azért meséltem el, mert hátha valaki hasonló cipőben jár mint én! Vannak a beszéd szempontjából lusta kisgyerekek!!

Szép napot mindenkinek!

2013. jan. 23. 07:42
 18/38 anonim ***** válasza:
Istenem, de jó, hogy így alakult. Elképzeltem a jelenetet, amikor megszólalt, könnybe lábadt a szemem. Minden jót Nektek!
2013. jan. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. jan. 24. 15:28
 20/38 anonim ***** válasza:
0%

Jaj istenem... szakemberként ez mondom erre a kérdésre mindenkinek és a legtöbben lehurrognak... hogy egyénileg változó, mikor indul be a beszédfejlődés, és már az anyaméhben is sokat megértenek a picúrok. Majd pedig egyénileg változó, mikor indul be a beszédfejlődés, de legkésőbb 3 évesen be szokott. És minél később indul be, annál jellemzőbb, hogy hirtelen fejlődik, nagy arányban, mert már az anyaméhbeli élete óta ért egyre több mindent a szülők és más felnőttek beszédéből.


Kedves kérdező, ez tehát nem lustaság, hanem kisgyermeki bölcsesség, főleg a fiúkra jellemző, hogy a mélyebb metakommunikációra helyezik a hangsúlyt a közlésében, kicsi korban, és később látják értelmét beszélni kezdeni. Ez nem hogy visszamaradott fejlődés, hanem fejlettebb. sok kislány meg már akár 1 évesen csacsog, a felszínesebb kommunikációt, tehát a beszédet részesítik inkább előnyben, a metakommunikáció mellett. És ettől meg repes a legtöbb szülő, hogy "de okos, már beszél"... Erre azt mondom, ez nem okosság, csak azt jelenti, nagy baj nincs, ha 4 éves kor előtt megszólal, akár választékosan beszél. Ez nem az okosság mércéje.


Egyébként is aki előbb beszél ,az más téren van késésben, aki meg később kezd el beszélni, az más téren kezd el fejlődni hamarabb.


De hát hiába a szakember szava... Sokszor úgy vélem, hiábavalóan segítek, aztán ha évek múlva belátja a kedves szülő, hogy igazam volt, az alatt 100-ból megint 90 szülő legyint rám , és semmi beveszi a szavaimat... ÉS aggódik, és aggódásból árt a gyerekének: fejlesztést erőltet, mert hisz az üzleti érdekekből eredő köztudat manipulációnak, ami fentről irányított.


Ráhagyom a szülőket az önfejűségre, már afelé hajlok. Véletlen se tágítanak a média agymosásától, könnyen hipnotizálható a többség. Olyannyira, h a tv-ből, bulvármagazinból áradó hülyeség győzi meg őket, a szakember meg hülye a szemükben.


Tisztelet a kivételnek. Nem rólad írtam, kedves kérdező, bár nem tudom, egy éve milyen volt a hozzáállásod pontosan, e kérdésben, a szakemberek meglátásai terén...


Ettől függetlenül együtt örülök veled, kedves beíró.

2013. jan. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!