Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! Kétéves kislányomat hogy...

SOS! Kétéves kislányomat hogy tanítsam meg a kulturált étkezésre?

Figyelt kérdés
Segítsetek kérlek, mert nagy bajban vagyok. Most éli a kétéves dackorszakát a kislányom és csak a séta, a játék, a kinti játékok érdeklik. Júniusban lesz 2 éves és még mindig nem hajlandó egyedül enni. Belekóstol az ételekbe és más foglalatosság kell neki. Nekem kell a végéig megetetni. Mi van ha hirtelen bölcsibe kell kerülnie, ha visszamennék dolgozni, ott nincs etetőszék és türelmes nevelők akik azt mondják játszál csak én megetetlek... Bocsi h parázom ezen a kérdésen, de az elején olyan szépen evett... Egy két nevelő tanács... köszi

2012. máj. 8. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Neked sem kéne hagynod, hogy játsszon evés közben. Magyarázd el neki, hogy most evés van, utána játék. A kettő nem megy egyszerre. Ha nem eszik, hát nem eszik, semmi baja nem lesz. Majd ha éhes lesz, enni fog, megtanulja, hidd el.
2012. máj. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne görcsölj ezen. Ha bölcsibe kerül meg fogja tanulni, mert utánozza a többi gyereket. A nevelőnek meg kutya kötelessége segíteni. Addig is próbálhatod azt hogy együtt leültök, és ő próbáljon enni, de ez nálunk sem vált be. Az én lányaim 2,5 évesen kezdtek önállóan enni.
2012. máj. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A bölcsis részhez tudok hozzászólni, mert bár az én fiam nem játszik evés közben, de ő se nagyon aktivizálta magát az önálló evéssel még 2 évesen sem. Ő meg szeret enni, és nincs türelme magát etetni, mert az nem elég hatékony, így csak onnantól volt hajlandó megfogni az evőeszközt, ahogy már valamennyit evett.

A bölcsiben az első naptól egyedül eszik, levest is, nem is engedte, hogy etessék. Itthon ugyanúgy kéri, hogy etessem én is, de ő is eszik egyedül is.

De megetetnék egyébként a bölcsiben, ahogy a 2. válaszoló is írta, ne aggódj. A bölcsiben gondozás van, nem nevelés, az egy szociális intézmény, nem oktatási.

2012. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Két kanalas módszerrel tudnak több gyereket is etetni egyszerre a bölcsiben.
2012. máj. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok. Nem akarok kegyetlen anyuka lenni, de rend a lelke mindennek. Nagyon sokat küzdünk a rendes evésért, és hogy élvezze is, ne csak unszolás legyen a vége...
2012. máj. 14. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!