Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Teljesen leégett a 2 éves...

Teljesen leégett a 2 éves kislányom. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Elvitték a napközi-bölcsiből kirándulni őket, mondván, hogy megnézik 20kmrel odébb a várat, és sétálnak egyet. Erre úgy hozták haza őket, hogy az összes gyerek össze van égve. Kéreztük, hogy hogy lehet, hogy mind a 6 gyereknek még a felsőteste is piros. Itt mondták el, hogy ja, hát kivitték őket a strandra a megmaradt pénzből. A gyerekeknél se fürdőruha, se papucs, se naptej, semmi.

Másrészt pedig hogy gondolhatták komolyan, hogy 2 emebr 6 kétévessel fürödni induljon? Mi is talán ha 3x voltunk vele strandon, nem fél a víztől, de mi egy pillanatra sem mertük soha levenni róla a szemünket.. Nagyon ideges vagyok.. Mi lett volna, ha baj történik?



Szóval az a lényeg, hogy össze van teljesen égve a kis bőre, nem tűr meg magán semmi ruhát, sír egyfolytában. Itatom egész nap, Panthenollal kenegetem, borogatom, tudok még valamit tenni?


2012. jún. 19. 14:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%

Lehet régi módszer, és furcsán hangzik, de kenj rá tejfölt.

Nekem csak ez segített mikor leégtem (már párszor életemben). :)

2012. jún. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%

Szegény kicsi :( Kegyetlen idióták a gondozók akik kivitték, ezért minimum elő kell hogy vegyék őket de istenigazából!

Panthenol, az jó, meg hüsi fürdő, illetve a népi gyógymód szerint tejföllel is be lehet kenni az égett részt, de én bevallom még nem próbáltam :)

Jobbulást neki, és próbálj meg esetleg nedvesített kis trikót adni rá, de csak amíg ilyen meleg van, estefelé már kend be inkább és ne adj rá ruhát felülre. Nem tudom, esetleg Bepanthen?

2012. jún. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
68%
Vidd el az orvoshoz, hátha tud valamit rá írni, ami hűsítené neki.
2012. jún. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%
Szegénykém.Házipraktika,de mi ha leégünk még akkor tejfölt kenünk rá,az némileg hidegen tarja és nyugtatja a bőrt.
2012. jún. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
nem tudom, ne haragudj, de: ÚÚÚÚRISTEN!!!!! gyógyszertár, orvos...
2012. jún. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%

Aloe first jó lehet rá esetleg!úgy hallottam az jó.mekkora idióták ezek az óvónők!azért remélem megmondtad nekik a magadét!komolyan én még fel is jelenteném őket...

azért arra még figyelj hogy a gyereket minden reggel kend be 50 faktorossal,mintha testápolóval kennéd... mert az árnyékban is le lehet ám égni...

2012. jún. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
68%

A tejföl nálunk is bevált leégésekre.


Amúgy nem értem, hogy ilyen melegben naptej nélkül egyáltalán miért viszik ki a gyerekeket...

2012. jún. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A tejfölt mindenképp kipróbálom.

Hát konkrétan ott minden szülő egy hajszálra volt attól, hogy fel ne pofozza azt a két barmot.. Ráadásul szülői engedély nélkül viszik őket a strandra, nem figyelnek rájuk, és még mi fizessünk érte..

Mióta ezek a melegek vannak napközben nem is nagyon viszem sehova, ha mégs, akkor megfelelő ruha, naptej, innivaló. De ezek? A felelősségérzet apró szikráját sem látom bennük..

2012. jún. 19. 14:33
 9/22 anonim ***** válasza:
76%

Esetleg aloe vera zselé vagy hideg tejföl. A borogatás nagyon jó, mert kiveszi a bőr "tüzét".

Jobbulást a kicsi lánynak!


Más: a helyedben holnap reggel akkora a balhét csapnék a bölcsiben, hogy visszhangozna az egész város. Itt már szó sincs "szép" szóról. Egyszerűen emberi butaság, hogy 2 éveseket a 3. fokú hőségriadóban a strandra visznek. Minden nélkül! A szülő beleegyezése nélkül! Gratulálok a gondozóknak!

És még csodálkozik a férjem, hogy miért nem akarom bölcsibe adni a fiamat.

Felháborodtam. Bocsi!

2012. jún. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%
Jesszusom... Mekkora állatok! Hogy a kérdésedre is válaszoljak: a Panthenol nagyon jól gyógyít, de engem nem nagyon hűsített, arra tényleg jobb a tejföl, illetve amikor tavaly leégtem, a pótnagyim valami Aloe termékkel fújta le, és gyönyörűen meggyógyult, és hűsítette is. Nem ismerem ezeket az Aloés cuccokat, olyan szórófeje volt, mint a Clin-nek. :)
2012. jún. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!