Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tegnap volt valaki kisbabával...

Tegnap volt valaki kisbabával vagy kisgyerekkel strandon? Nem égtetek le?

Figyelt kérdés
Tegnap kint voltunk a kisfiammal(1 éves),meg a lányommal aki 3 éves)a standon, és 10 kor bekentem őket,és mégis megkapta őket a nap.13 óráig voltunk, és nem krémeztem újra őket.Kellet volna?Azért pirultak kicsit meg, mert 3 óra hosszáig nem bírta az 50 faktoros vízálló naptej? Ti amikor kint voltatok tegnap, akkor meddig voltatok, hányszor krémeztetek?És 13 órakor fürdőztetek?A babamedencében voltunk egyébként ahol 11 kor felhúzták a napernyőt.
2012. júl. 1. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Minden nap lemegyünk a strandra, de eszembe nem jutna 11 -15 ig még 50-es faktorral sem kivinni most őket. Reggel vagyunk lennt, vagy délután. Idán még csak egyszer égtek le az első nap alkalmával. Egy ideje nem is kenem őket, mert szépen bebarnultak, nem égnek le azóta. de dél tájékán eszembe nem lenne kint lenni velük, még árnyékban sem. azon az idn kívül folyton kint vannak.
2012. júl. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, szerintem meg az, hogy nem kened, azzal többet ártasz, mert nekem azt mondta a gyermekorvosunk, hogy még 17-18 órakor is kenjem be a gyerekeket.Amúgy meg mindkettőn volt fehér napellenzős sapka(légiós ami hátul is véd), meg Polaroid napszemüveg,teli volt dugig a strand, még picikébb babák is voltak,olyanok is akin még naptej sem volt,meg egyiken sem volt sapka csak az enyémeken.Amúgy én még a fürdőruha alatt is bekentem őket.Egyébként meg 12 ig terveztem, de reggel nem tudtam kimenni, mert 9 kor nyit a strand.fél 10 kor mentünk és akkor még fáztak belemenni a vízbe,ezért 10 kor mentünk bele.12 ig fürödtünk, aztán elmentünk megebédelni a büfébe.Köntösben ami megint védte félóráig a bőrét, meg árnyékban ültünk.Aztán még fürödtek vagy 10 percet fél egytől és utána csomagolás és egykor elmentünk a standról.Fürdőlepedőbe betekerve.Hozzáteszem azért tettem fel a kérdést, mert édesanyám leteremtett, hogy mért voltunk 13 óráig.Alig tudtam ekkor is kiszedni a gyerekeket a vízből.Jah és még egy csomóan ott maradtak 13 óra után a gyerek és a bébimedencében, az én gyerekeimnél picib babákkal.
2012. júl. 1. 14:19
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi tegnap és ma is a Duna parton voltunk. Nem vagyunk kapkodós család, így csak fél 11kor sikerült lemennünk és fél 1-1-ig maradtunk mindkét nap. Kislányom 2 éves 5 hónapos, tegnap csak egyszer volt bekenve 20-as faktorúval, de meg sem kapta a nap. Igyekeztünk végig az árnyékban maradni, de ahogy szaladgált, sokszor kint volt a napon.

Ma már 50-sel volt kenve (igaz a nagylányom kente, és én nem ellenőriztem), de ma bizony piros lett a válla. Most alszik, remélem ha felébred nem lesz nyoma.

Sajnos, szerintem a nagylányom nem kente be rendesen, csak imitt amott, és az lehetett a baj.

Én azt mondom, ha jól be vannak kenve, a fejük hűtve van és tudtok árnyékban lenni, akkor nem szükséges a strandról hazajönni a napsütés miatt. Olyan drága manapság egy strand belépő, hogy én luxusnak tartom csak a fél napot kihasználni. Déltől 3-ig lehet ebédelni, fagyizni árnyékban, könyvet lapozgatni, színezni, aludni. Nagyon hamar letelik az a pár óra.

Pl. a dagályon nagy fák alatt van emlékeim szerint a játszótér, oda biztos, hogy ilyenkor nem süt a nap, ott is lehet matatni, sarazni.

2012. júl. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha vízben vannak, akkor 1-2 óránként kenni kell őket, 12-15-ig pedig csak árnyékban vagyunk, ha lehetséges.

Mi is csak akkor jövünk el a strandról korábban, ha vmi dolgunk van, amúgy egész napos program szokott lenni.


Amúgy pedig megesz az irigység, mert nálunk sajnos bárányhimlős lett a kicsi, így szobafogságban vagyunk :((((

2012. júl. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a naptejjel annyiszor kell újra kenni őket, ahányszor újra bemennek a vízbe. Én voltam a kislányommal , igaz nem tegnap de hasonló borzalmas meleg napon 3-7 óráig, és még csak picit se kapta meg a nap, háromszor bekentem.
2012. júl. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi is voltunk, kb 10től 4ig. Kétszer volt a vízben a lányom, mindkétszer bekentem előtte. (16 hós). Őt nem kapta meg a nap, ellenben én olyan lettem, mint a pecsenyekacsa...ugyanazzal a naptejjel kentem be magam is...
2012. júl. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én kétévesemmel délután három után mentünk ki a strandra. Korábban nem kellett volna kivinni, a rádió is mondta, hogy 10 perc alatt le lehet égni...
2012. júl. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Miért ártanék, ha még halványan se pirulnak meg? Olyan szépen barnulnak , hogy öröm nézni, sőt irígy is vagyok. El sem hiszik hogy a gyerekeim:)
2012. júl. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elsőnek:Nekünk a gyermekorvos mondta, mert nagyon érzékeny a bőre a kicsiknek, meg nagyon fehér is, pedig nyáron reggel 2-3 órát délután is 2-3 órát vagyunk kint a napon(meg közben árnyékban is)szóval nekem a gyermekorvosunk mondta, hogy ne menjünk ki a szabadna naptej nélkül, mert állítólag ha valaki nem ég le, csak szimplán barnul, már az is egy védekezési reakciója a bőrnek.Amúgy mi alig barnulunk,mármint én és a gyermekeim, mert fehér bőrűek vagyunk.Szóval állítólag a szép barna bőr sem egészséges már.:( Nem én találtam ki.És aláírom, hogy biztos azért kapta meg őket a nap, mert nem kentem újra, de nem gondoltam volna, hogy egy 2 óra alatt megkapja őket a nap.Ami 2 órában 10-11 ig voltak csak napon, de nem volt még olyan erős a nap.11-től 12 ig meg napernyő védte őket.13 óráig meg megint 50 perc árnyék, és maximum 10 perc nap, de fürdőlepedőben nyakig betakarva.Az biztos, hogy legközelebb óránként bekenem őket.
2012. júl. 2. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!