Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen betegségek miatt...

Szacsi78 kérdése:

Milyen betegségek miatt küldhetik haza a gyereket az oviból?

Figyelt kérdés

Tegnap az óvónő közölte, hogy volt egy híg széklete a gyereknek (4 éves) és az zöldes színű volt. (Előző este spenótfőzeléket vacsizott) Délután figyeltem a gyereket, láz nincs, széklet nincs, (se híg se sűrű) hasa nem fáj, közérzet kiváló. Ma reggeli széklet normál. Az oviban közölte az óvónő, hogy nem fogadhatja a gyereket csak orvosi igazolással!

4 napja indult újra az ovi mert nyári leállás volt. Kezdem azt hinni, hogy az óvónők szeretnének így megszabadulni a gyerekektől, ugyanis ezt már párszor eljátszották tavaly is, mivel tudták, hogy még Gyesen vagyok a kisebbel. Most már teljes munkaidőben dolgozom, tanárként és sajnos, nem tudok minden híg székletnél otthon maradni 1-2 napig, hogy lesz-e valami betegség vagy sem. A gyerekorvos már nevet rajtunk amikor megint igazolásért állunk az ajtóban. Jogosan küldi-e haza a gyereket az óvónő?



2012. aug. 24. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Igen ez teljesen jogos volt, nálunk is hazaküldik ilyenkor a gyereket.

Kérsz az orvostól egy igazolást, hogy jól van a gyerek és holnap már viheted is.


Képzeld el, ha nem a spenóttól hanem egy vírustól van híg, zöld széklete. Ha nem küldik haza, megfertőz mindenkit. Te sem szeretnéd ha valaki vírusos hasmenéssel vinné a gyerekét, és elkapná a Tied és mondjuk 1 hétig kellene otthon lenned!

2012. aug. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Hát nem, de szerintem erröl szépen el kell beszélgetni az ovónökkel, mert csak harag alakul így ki. A baj hogy rengeteg szülö tényleg betegen viszi a gyerekeket.

Ami baj, hogy törvény van rá ha az ovónö haza küldte akkor orvosnak látnia kell. Vagy is hiába semm baja neked igazolást kell vinned.

2012. aug. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Csak ha többször van híg széklete. Vagy láz, kiütés, szemfertőzés. Nálunk ezek a kritériumok. Még a köhögő, náthás gyereket is beveszik, ha nem lázas. Ha nevet a gyerekorvos és tudja, mi a szitu, akkor adja ki az ablakon az egészséges igazolást, nálunk ez működik. Nem viszem be az egészséges gyerekemet a betegek közé. Nálunk ráadásul előre adják ki az egészséges igazolást, nem kell visszamenni, csak ha úgy gondolom, hogy romlik a gyerek állapota. Volt, hogy én itthon tartottam, a doki meg küldte volna. (De megtehetem, gyesen vagyok a másikkal.)
2012. aug. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
egy híg széklet nem hasmenés!!
2012. aug. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Láz, hányás, valódi fosás(nem egy kicsi hanem 5percenkénti wczés, bekakilás...)

Javasolhatja ha nagyon köhög-taknyos, hogy doki lássa...

Nálunk hivatalosan, hogy az óvónő mit talál még majd ki azt szeptembertől megtudom...

2012. aug. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek. :) Az a helyzet, hogy valóban nem küldte haza a gyereket, hanem mikor mentem érte közölte velem az 1 db. híg székletet. Mondtam rendben, figyelem a gyereket ha gond van megyünk dokihoz. Reggel meg a másik óvónő kérte az igazolást és szó szerint küldött haza azzal, hogy igazolás nélkül nem fogadhat.

Jelenleg az oviban összevont csoportok vannak mert még a személyzet nagyrészt szabin van.

Nem akarom bántani az óvodai személyzetet sem, csak tényleg kíváncsi lennék arra, hogy ezért küldhet-e orvoshoz. A gyerek ehet barackot, szőlőt, szilvát ami most ugye idénygyümölcs és lehet tőle híg széklete, ami még nem jelent hasmenést. Tisztában vagyok azzal is, hogy betegen nem megyünk oviba, mert más gyereket veszélyeztetek, de ennek az egésznek akárhogyan is nézem teljesen más oka van. És a legrosszabb, hogy nem tudok pillanatnyilag hosszú távú megoldást rá.

2012. aug. 24. 13:31
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Kösz, hogy lepontoztatok, biztos hülye vagyok, de ha nekem azt mondják, hogy vigyek igazolást akkor viszek. Ha látom hogy nem beteg a gyerek akkor még aznap beszerzem és másnap az óvónő kezébe nyomom, hogy nem beteg a csemete.


Én akkor is megértem az óvónőket, nem szívatásból küldik haza a gyerekeket. Nálunk egyébként ezt elmondták az első szülőin, ha ilyen van azonnal szólnak és vihetem csak orvosi igazolással.

2012. aug. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értelek, tehát ilyen estben, a kellemetlenségek elkerülése végett, egy igazolással letudható a dolog. Köszönöm.
2012. aug. 24. 14:14
 9/11 anonim ***** válasza:

A gyereket NEM küldték haza. Ha igazolást vártak, akkor mondani kellett volna mikor anyuka érte ment, és említették a híg székletet.


Igazolást sem lehet akár mikor kérni. A mi gyerekorvosunk szinte alig rendel, mindig késik, és millióan vannak nála. HA egyik nap délelőtt rendel (amikor hazaküldik a gyereket, már ugye nem tud elmenni), a másikon délután, akkor egy teljes nap elmegy fölöslegesen, mert csak harmadnap mehet leghamarabb a gyerek oviba. nem mindenki tud a semmire otthon maradni ennyit.


Én amúgy pont az vagyok, aki csak egészségesen küldi a gyerekeket oviba, és számtalanszor elkapunk egy nem kikúrált gyerektől minden nyavalyát, de azért átesni sem kéne a ló túloldalára. Itt szerintem tényleg arra mennek rá, hogy minél kevesebb gyereke legyen...

2012. aug. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nos, nekem is ez az érzésem (válasz az előző beírásra), hogy így próbálják lecsökkenteni a gyereklétszámot, csak azt nem tudom, hogy én hogy csináljam, hogy nekem is jó legyen és az óvónőt se hibáztassam, mert az ugye visszaüt a gyerekre. Viszont nem tudok 3 naponta ilyen-olyan alaptalan dolgok miatt 2-3 nap otthon maradni a gyerekkel, mert akkor lassan nem lesz munkám. És most még csak nyár van, mi lesz ősszel meg télen mikor rengeteg baci fertőz majd. Ezért vagyok mérges az óvónénire.
2012. aug. 24. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!