Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen betegségek miatt...

Szacsi78 kérdése:

Milyen betegségek miatt küldhetik haza a gyereket az oviból?

Figyelt kérdés

Tegnap az óvónő közölte, hogy volt egy híg széklete a gyereknek (4 éves) és az zöldes színű volt. (Előző este spenótfőzeléket vacsizott) Délután figyeltem a gyereket, láz nincs, széklet nincs, (se híg se sűrű) hasa nem fáj, közérzet kiváló. Ma reggeli széklet normál. Az oviban közölte az óvónő, hogy nem fogadhatja a gyereket csak orvosi igazolással!

4 napja indult újra az ovi mert nyári leállás volt. Kezdem azt hinni, hogy az óvónők szeretnének így megszabadulni a gyerekektől, ugyanis ezt már párszor eljátszották tavaly is, mivel tudták, hogy még Gyesen vagyok a kisebbel. Most már teljes munkaidőben dolgozom, tanárként és sajnos, nem tudok minden híg székletnél otthon maradni 1-2 napig, hogy lesz-e valami betegség vagy sem. A gyerekorvos már nevet rajtunk amikor megint igazolásért állunk az ajtóban. Jogosan küldi-e haza a gyereket az óvónő?



2012. aug. 24. 13:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj beszélni az óvónőkkel,ha lehet indulat nélkül, csak a tényekre hagyatkozva. Jó, ha elmondod nekik is, hogy fertőző gyereket semmiképp sem vinnél óvodába, hogy már dolgozol, és hogy szerencsésebb lett volna délután szólni, hogy igazolással veszik csak vissza, mert másnap reggel már nem tudsz honnan hozni.

Sajnos az óvónők is általánosítanak, mert tényleg sokan viszik be "begyógyszerezve" a gyereküket. (lázast lázcsillapítóval, hasmenésest székfogóval...)

Csak a jó kommunikáció segíthet.

Sok sikert kívánok!

2012. aug. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!