Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Attól rossz anya vagyok mert...

Attól rossz anya vagyok mert néha meglegyintem az egyé ves fiam kezét vagy fenekét, ha már nagyon rossz és nem bírok vele?

Figyelt kérdés
Pl a minap az üveg poharakat pakolta ki a szekrényből, pedig már legalább tizenötször szoltam rá, hogy nem szabad, féltem hogy eltöri a poharakat és elvágja a kezét, végül a kezére csaptam. Vagy mikor a kábeleket huzogatja, az asztal tetejére mászna fel, meg ilyeneket csinál. Rossz érzés hogy néha oda csapok neki, de félek ha nem teszem és rá hagyom még nagyobb baja esik. Most akkor én rossz anya vagyok?
2012. szept. 5. 11:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Mindenki mást mond. Én a 10 hónaposom kezére is rácsapok, ha tilosban jár. Pár alkalom után eddig mindig elértük, hogy ne piszkálja. Ha simán szólok neki, nem vett figyelembe. Persze nem ütök olyat, hogy komolyan fájjon neki, csak érezze meg, hogy mi az ok és okozat... Aztán aki rossz anyának tart, azzal találkozzunk pár év múlva, mikor jön azzal, hogy fejemre nőtt a gyerekem, mit csináljak?
2012. szept. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
31%

szerintem igen,rossz anya vagy.


1 éves.

Nem veréssel neveljük.

Szépen értelmesen elmondod neki,hogy nem szabad,megütöd/vágos/leesel stb,és arrébbrakod huszonhatodszor is.

2012. szept. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem meg nem vagy rossza anya, és nem vered. Egy célzatos popsiraütés többet ér néha mint 865ször elmondani ugyanazt neki.
2012. szept. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ennyi idősen a gyerek még nem tud rossz lenni, legfeljebb kíváncsi (ezért pakolja a poharat), és önállósodó (ezért pedig azt csinálja mait ő akar, nem amit anya mond). Nem mondom, hogy ezeket a helyzeteket rá kell hagyni, de szerintem a verés nem fogja megoldani a problémád. Próbálj meg olyan terepet kialakítani, ahol a Lehető legkevesebb "rosszaságra" van lehetőség. pl az üvegpohár olyan magas polcon a hol nem éri el, míg az ő magasságában kis műanyagedények, amit pakolászhat, míg főzöl. Állítsd fel a korlátokat, legyél következetes, amit nem lehet ne engedd, de legyen a terep gyerekbarát, mert nem állhat folyamatos tiltásból, és korlátozásból az életetek.
2012. szept. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Kedves 11:30 as van gyereked? Elhiheted hogy nem húszon hatszor hanem legalább negyven hatszor szoktam rászólni, és elmagyarázni neki mit miért nem szabad. De ha már századszorra se fogad szót nem tudok mit tenni, hogy megtanulja. Egyébként nem szoktam megverni csak meg legyinteni példa értékűen az nem mindegy. Inkább attól sírjon hogy a kezére csaptam mint hogy össze darabolja magát az üveggel, vagy leesen valahonnan és betörje a fejét.
2012. szept. 5. 11:49
 6/23 anonim ***** válasza:
74%

rossz nem tud lenni 3 évesen se; csak huncut már 1 évesen is, és "csakazértis" odamegy és leveszi és eléri stb. Mindent nem lehet gyerekbiztosra alakítani, mert akkor nagyjából mindennek gumiból kellene lennie.

A nevelés nem ott kezdődik hogy a dackorszakban összecsapjuk a kezünket, h az eddig tündibündi aranyos kisgyerekünkkel mit csináljunk, mert "megvadult"? Már azelőtt el kell kezdeni "nevelni". És a popsiraütés kb. egy legyintés, nem szó szerint vett ütés. Csak utalás arra, h hóhahóóó, elég, ezt nem szabad.

2012. szept. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Oké én nem verem a gyerekemet soha nem bántanám mert nagyon szeretem, itt egy egy fenékre meg kézre csapásról volt szó ha már nagyon nagyon nem bírok vele és nem verésről.
2012. szept. 5. 11:51
 8/23 anonim ***** válasza:
56%

1 évest igy nem tudsz nevelni ugy értem nem fogja tudni abbol hogy ráüvöltesz vagy rácsapsz a fenekére

mi lesz ha 2 éve slesz és hisztis arcon csapod?

1 évest kösd le a figyelmét az ö magaságába ne legyen törékeny cucc föleg nem üvegpohár kábel konnektor neked kell gondoskodnod ezeknek elzárását és balesetmegelözését

2012. szept. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
52%

üvegpoharat minek hagyod az alsó szekrényben?

Van gyerekem,mikor elkezdett kúszni,ugy kerültek feljebb és feljebb az üvegpoharak,diszek

Kábeleknek van "cső",amitől nem fér hozzá a gyerek.

Gyerekbiztsora kell csinálni a házat.

Minek vállal gyereket aki ilyet nem tud?


második voltam

2012. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%
Ti honnan veszitek ezeket a jó példákat, hapakoljon el mindent? 10 hónapos az enyém, és komolyan még az általam biztonságosnak hitt dolgokat is megtalálja, és akkor jövök rá, h gyakorlatilag majdnem minden potenciális veszélyforrás neki. És megy, és nézi, és feláll, el akarja venni stb. És mint mondottam, a gyereknevelés nem 2 évesen kezdődik. DE mindegy is, nem jártatom én se itt a billentyűt. Teli van a GYK ezen része olyan kérdésekkel sokszor, h hogyan kezeljem a hisztijét meg mit tegyek, mert megváltozott stb. Na,hát nem volt elég a 350. szépen elmondás se valószínű.
2012. szept. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!