Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hónapos ehet a tiramisuból,...

21 hónapos ehet a tiramisuból, ha a krémben nyers tojássárgája van?

Figyelt kérdés
Nekem ilyen receptem van, isteni finom, mi nagyon szeretjük és most meg akarom csinálni. De csak akkor ha ő is ehet belőle, mert nem kínoznám azzal, hogy ő nem kaphat.
2012. dec. 12. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
nyers tojás és kávé miatt tuti nem adnék. a 4,5 éves fiamnak sem adok.
2012. dec. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem adok az 5 évesemnek sem nyers tojásos cuccot. És a kávé is kérdéses, bár ha nem eszik sokat belőle, akkor nem aggódnék miatta, de a tiramisu alapjáraton felnőtt kaja.


Annyi finom recept van, csinálj valami mást.

2012. dec. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Fiam is 21 hónapos - én a kávé miatt nem adnám...
2012. dec. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttként sem eszem nyers tojást. Nekem a lágytojás a határ. A tiramisu krémjét mindig tojás nélkül készítem és isteni.
2012. dec. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Csináld úgy, hogy ne tegyél bele nyers tojást, nagyon finoman meg lehet csinálni úgyis. A kávét pedig ki tudod úgy játszani, hogy macikávéval csinálod, ízre ugyanolyan, de mégsem koffeines.

Nagyon finomra meg lehet csinálni és gyerekbarát lesz a süti.

2012. dec. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Még én sem eszem meg úgy, hogy nyers tojás van benne...
2012. dec. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztos nagyon finom más hasonló sütiket lehet készíteni, de az igazi tiramisuban nyers tojás van, és rendes (erős) kávé, meg mascarpone. A többi csak utánzat.
2012. dec. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyszer a barátnőm lánya észrevétlenül belekóstolt (igazi mászó bajnok, már akkor felmászott akárhová, nem is gondolta senki), akkor volt kb egy éves. Nem lett baja, de aggódott mindenki rendesen.

De én szándékosan nem adnék neki. Én is imádom a tiramisut, de mióta a lányom megszületett, nem nagyon eszünk. Ő is 21 hónapos.

Amúgy most jut eszembe, kb 2 hónapja tesóméknál születésnapoztunk, és ott adtak a lányomnak is a tiramisuból. Ő meg jóízűen eszegette.

Amúgy a nőgyógyászomat kérdeztem még terhesen, hogy ehetek-e tiramisut, mert hogy nyers tojás van benne. Erre közölte, hogy egészen nyugodtan, azért a mai bolti tojások elég alapos vizsgálaton mennek keresztül, szóval nem sok esély van rá, hogy baj legyen tőle. Ennek ellenére nem ettem akkor sem. :)

2012. dec. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!