Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Campylo baktérium, csirkevérha...

Campylo baktérium, csirkevérhas? Van tapasztalatotok? Meddig tart? Mivel kezelhető?

Figyelt kérdés

Kisfiam (3,5 éves) valószínűleg ezzel a baktériummal fertőződött meg. Pénteken lázasan adták ki az oviból, ekkor már 3. napja Normaflore-t kapott, mert fájlalta a hasát. Szombaton még lázas volt, Apa adott neki a doki által felírt antibiotikumból. Vasárnap már nem volt lázas, jó kedve volt, de annyira híg a széklete (péntek óta), mintha a fenekén pisilne szegény. Szombat estére piros lett a kaki. Rohantunk a kórházba, még két ilyet produkált. Vérvétel volt és kapott valami löttyöt, azt iszogatta, bent tartottak tegnap éjszakára minket. Ma reggel a kórházban még mindig hígat, de már nem pirosat kakilt, láztalan.

Kiengedték a kórházból, de azt mondták nem kell neki az antibiotikum már (csak egy teljes napig kapta vasárnap, szombat este csak egy adagot kapott), elég lesz újra a normaflore. Viszont a neten azt olvasom, hogy antibigyóval kezelhető.... Most akkor mit tegyek? Adjam vagy ne adjam?


2012. dec. 24. 11:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Te magadtól, recept nélkül ne adj antibiotikumot!ha igaz a speckó antbacit megkapta a kórházban ,de nem kapott valamit a hasmenésre?
2012. dec. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem magamtól adnám. Pénteken, ahogy kiadták az oviból, akkor írta fel a háziorvos az antibigyót. Kiváltottuk, de csak szombaton kapott belőle. Aztán vasárnap. Ma viszont úgy engedték ki a kórházból, hogy ne adjam neki tovább. Hasmenésre se mondtak semmit. Nem kell diétáznia sem, egyen, amit megkíván, csak normafloret kapjon, ezt mondták a kórházban. De háziorvos meg antibigyót mondott.
2012. dec. 24. 12:31
 3/18 anonim ***** válasza:
Értem. és a kórházban kapott antibiotikumot?mert akkor tényleg nem kell szerintem ők tudják hogy meddig kell szedni.Javult valamit ugye? tehát már nem annyira híg a széklete?Elvileg a kórházban meghatározzák milyen antibiotikum kell és meddig persze ha úgy látod nem javul akkor usgi vissza.én úgy tudom 3-5 napig tart
2012. dec. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Mi az hogy valószínűleg campylo, a zárón rá van írva a diagnózis, nem? Azt székletmintából tudják megállapítani. Nekem volt, iszonyú görcsök, hasmenés, hányás. 3 napig infúziót kaptam, utána lettem jobban, kb. 1 hét volt a diéta. Sületlen csirkétől kaphattam el.
2012. dec. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A lányomnak is volt kb. 2 hét után enyhült, pedig ő kapta egy hétig az antibiotikumot. Meg végig a Normaflore-t. Csak ugye amíg nem volt meg a tenyésztés, addig nem írtak semmit. Addig Smectát kapott Normaflore-ral. Utána meg egy hétig az antibiotikumtól ment a hasa.
2012. dec. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
És a háziorvos mire írta fel az antibiotikumot???
2012. dec. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak szeptemberben volt, székletminta igazolta. 1 hétig volt hasmenése (nagyon nagyon durva,véres is volt) Mi nem voltunk kórházban, csak a háziorvosnál. Antibiotikumot nem kapott. Viszont szigorú diétát tartottunk, smectát és normaflort kapott mellé. nagyon ijesztő volt. a háziorvosunk is azt mondta, hogy fertőzött csirkehústól kapta el, de azon a héten nem is ettünk semmilyen csirkehúst. és rajta kívül senki sem kapta el a családban. rejtély h hogyan kaphatta el.
2012. dec. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!


A kórházban nem kapott antibiotikumot, azt még pénteken írta fel a háziorvos, aki azt mondta vírusfertőzése van a gyereknek. Vasárnapra lett véres a széklete, akkor vittük kórházba (Heim Pál), ahol vért vettek tőle, kérdezgettek, de más vizsgálat nem történt. Mivel kisfiam útközben bekakilt, így tudtam "székletmintát" mutatni, amire azt mondták talán vér, talán az antibiotikum színezte meg, talán valami más.... nem tudták megmondani. Átküldtek a Szent Lászlóba... ott megint csak beszélgettünk, mi volt, hogy volt, újabb vérvétel, majd bent tartottak egy éjszakára. Eseménymentes éjszakánk volt, infúziót sem kapott, mert elég sokat iszik, láza sem volt, és a hasát sem fájlalta.

Hétfő reggel kakilt, ami már nem volt véres, gondolom ennek köszönhető, hogy haza is engedték délben. A zárójelentésen nincs megfogalmazva, hogy campilo, de utaltak rá. Igazából semmi nincs a zárón, sőt, ilyen van rá írva, hogy nem kell diéta, nem kell antibiotikum, csak normaflore... és ha újra véres lenne, akkor várnak vissza.


Ma bement a férjem és vitt székletmintát, pedig nem volt véres, csak nem hagy nyugodni minket a tudat, hogy a gyerek naponta 8* rohan vécére és nagyon csúnyán folyik belőle a cucc... igaz nem lázas, nem bágyadt, nem görcsöl a hasa... de nem hiszem el, hogy a normaflore az egyetlen megoldás.


27-én lesz gyerekorvos, addigra kész a széklettenyésztés is... remélem kapunk hatásos gyógyszert, mielőtt újra a kórházban kötnénk ki.

2012. dec. 25. 19:34
 9/18 anonim ***** válasza:

7es vagyok. A véres széklet tényleg nagyon ijesztő, és az is utalhat a campillora. Remélem nálatok is 1 hét alatt lejátszódik.

Amúgy bármilyen hasmenésnél a mi háziorvosunk azt mondja, hogy diéta, és itt külön kiemelte, hogy szigorú.

Még próbálj meg ügyeletes gyógyszertárban beszerezni Hipp ors 200at(rizses ital) nagyon jó hasmensére. És a normaflort tényleg add. Akkor a kisfiam csak krumplit, répát, banánt, almát, kekszet,ropit evett és teát ivott.

Ennek az hippes italnak rossz íze van, ezért én darált háztartási kekszet összekevertem banánnal,és öntöttem hozzá ebből az italból. úgy megette a kisfiam.

kitartást, tudom h rossz nézni, h szenved a gyermeked,én minden kakinál ott ültem mellette, és imádkoztam, h csak kicsit legyen már neki keményebb.....:(((((((((((((((

2012. dec. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szegény. Még az jutott eszembe, ilyen volt egy ismerősömnél és lisztre allergiás (nem tudom mi a szakszó erre), de tényleg nem normális a sok hasmenés. Remélem kiderül mi az oka.
2012. dec. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!