Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Campylo baktérium, csirkevérha...

Campylo baktérium, csirkevérhas? Van tapasztalatotok? Meddig tart? Mivel kezelhető?

Figyelt kérdés

Kisfiam (3,5 éves) valószínűleg ezzel a baktériummal fertőződött meg. Pénteken lázasan adták ki az oviból, ekkor már 3. napja Normaflore-t kapott, mert fájlalta a hasát. Szombaton még lázas volt, Apa adott neki a doki által felírt antibiotikumból. Vasárnap már nem volt lázas, jó kedve volt, de annyira híg a széklete (péntek óta), mintha a fenekén pisilne szegény. Szombat estére piros lett a kaki. Rohantunk a kórházba, még két ilyet produkált. Vérvétel volt és kapott valami löttyöt, azt iszogatta, bent tartottak tegnap éjszakára minket. Ma reggel a kórházban még mindig hígat, de már nem pirosat kakilt, láztalan.

Kiengedték a kórházból, de azt mondták nem kell neki az antibiotikum már (csak egy teljes napig kapta vasárnap, szombat este csak egy adagot kapott), elég lesz újra a normaflore. Viszont a neten azt olvasom, hogy antibigyóval kezelhető.... Most akkor mit tegyek? Adjam vagy ne adjam?


2012. dec. 24. 11:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Már elnézést, de a háziorvos vírusfertőzésre miért ír fel antibiotikumot?


Én azt javaslom, hogy Normaflore helyett Protexint vagy Bonolact pro+kidet adj neki. Igaz, a Protexin 3-4 ezer ft, de a legjobb! A Bonolact 2ezer körüli áron mozog, 30 alkalomra elegendő mennyiség. Ezeknek nagyobb, több a hasznos baktérium tartalma, mint a Normafloré.


Miket eszik, iszik?


Főtt krumpli, répa, ropi, cukor nélküli tea- mi ezt kaptuk a kórházban annó.

Jobbulást!

2012. dec. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

"Már elnézést, de a háziorvos vírusfertőzésre miért ír fel antibiotikumot?"


Pontosan ezt kérdezték a kórházban is! Én nem vagyok orvos, ő az, bíztam benne, hogy tudja mit csinál, de, ha hazavágja a fiam bélrendszerét, akkor nem tudom mit csinálok.


Leírom miáll a kórházi zárójelentésen:

Diagnózis: gastroenetritis acuta (azaz hasmenés)

Státusz: itt leírja, hogy milyen a bőre, testalkata, nyelve nedves, mája, lépe nem tapintható stb stb stb

Epikrízis: Két napos, már láztalan, véressé váló hasmenés miatt utalták osztályunkra. Per os folyadékot jól fogyaszt, infúziót nem igényel. Megfigyelésünk alatt láztalan volt, egyszer ürített székletet, melyben vér nem volt. Jó általános állapotban bocsátjuk otthonába, ahol bő folyadékfogyasztás, szokásos étrend javasolt. Kontroll háziorvosánál.


Szóval se diéta, se gyógyszer, se semmi.


Egyébként év elején vinném gasztrora, hátha tej vagy lisztérzékeny.

Holnap hívom a kórházat a székletvizsgálat miatt. Délután meg lesz gyerekorvos. Remélem mondanak bíztatót.

2012. dec. 26. 18:48
 13/18 A kérdező kommentje:

Ja... azt eszik-iszik, amit megkíván. Karácsony van, tehát hurka, kolbász, sült hús, főtt krumpli, rizs, húsleves, rántott gomba. Reggelire általában pirítóst vajjal, paprikával. Teát és málnaszörpöt iszik. Meg megivott fél pohár kólát. Nassol is, francia drazsé, tejcsoki, étcsoki. Eszik almát, mandarint, banánt.

Nem diétázott, mert azt mondták nem kell.

2012. dec. 26. 18:51
 14/18 anonim ***** válasza:

7es ismét- ha campillo bacija van a fiadnak, az nem vírus, tehát érthető az antibiotikum. A mi orvosunk azt mondta mikor megjött a széklet eredménye, hogy mivel akkor már kezdett javulni a helyzet, nem adna antibiotikumot, de ha úgy látom hogy romlik a helyzet, akkor menjünk, és felírja. de szerencsére nem kellett, ő amúgy sem antibiotikum párti, csak akkor szokta nekünk felírni, amikor a gyerekeim nem igazán tudnak kikeveredni a betegségekből.

Meg van már a széklettenyésztés eredménye?

Azt meg igencsak furcsállom, hogy hasmenése volt a gyermekednek, és a kórház szerint ne diétáztasd, főleg úgy hogy campillo gyanuval mentetek haza???? Nekem ez elég gáz. A mi orvosunk egy sima hasmenésnél is azt mondja h diétázni kell,mert nem jó a gyomornak ha meg van terhelve, ilyenkor meg pláne.

2012. dec. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Tegnap délelőtt még nem volt eredmény, de levittem a dokihoz (helyettesítés volt), hogy azért nézzen rá a kölyökre. Azt mondta, nem kell szigorú diéta, de azért figyeljek oda mit eszik a gyerek. Normaflore helyett Pro Kid és majd 2-án menjünk vissza, ha van eredmény.

Délután hívtam a kórházat, eredmény van, mégpedig szalmonella. Semmi gyógyszert nem mondtak, nem írtak. Figyeljünk az általános higiéniára (kézmosás stb), kapja a Pro Kid-et és ennyi.

Nem tudom ettől rendbe jön-e, talán 2-án mond valamit a saját dokink.

2012. dec. 29. 10:48
 16/18 anonim ***** válasza:

Salmonellára antibiotikum kell, mivel az baktérium, nem vírus!

Örülj neki, hogy ennyivel megúszta a gyerkőc a salmonellát!

2012. dec. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

szegényke

diéta hasmenéscsillapító biztosan kell

2012. dec. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk én adtam volna neki hurkát kolbászt, amikor beteg a gyomra...
2013. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!