Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem 22 hós kislány...

Hogyan kezeljem 22 hós kislányom földre fekvős hisztijét?

Figyelt kérdés

Itthon még csak-csak elboldogulok vele, hisz nem veszek róla tudomást. Vagyis itthon nem nagyon fekszik a földre, mert ha mérges, ideges, felbosszantja magát, akkor fekszik be az ágyába, cumi, párna és nyugtatja magát. Csak akkor jön ki, ha megnyugodott és mosolyog.

De a nyílt utcán nem tudom mi tévő legyek, főleg ebben az időben. Nem durva hiszti, abból áll h lehasal a földre, fejét leszegezi a föld felé. Nem sír, nem vergődik, nincs egy mukkja sem, de szépen ő lehasal és ott fekszik. Amikor hó van, akkor hagyom, mert az csak víz, jól fel van öltöztetve, gondolom nem fázik meg, meg nem fekszik ott annyira sokat. De ha sár van, víz van, akkor kénytelen vagyok lépni, engedni a hisztinek.

Írok példákat, ami kiváltja:

- Ő a hóban sétál, én a letaposott hóban tolom a babakocsit. Kéri h menjek én is a hóban. Mondom neki h ő menjen ott nyugodtan, de én itt megyek mert tolom a kocsit. Erre lehasal.

- Ha találkozunk valaki ismerőssel, kérem h köszönjön neki, de ő inkább elfordul és lehasal.

- Kéri h szaladjunk, de én csak gyorsan megyek, nem konkrétan futok, erre ő lehasal.

Szóval szerintem ezek icipici dolgok, de az ilyenek váltják ki belőle. És mivel nem akarom h csupa sár legyen, ezért muszáj vagyok engedni neki. Mit tegyek?


2013. jan. 14. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 3 éves fiam csinálja ezt. Ő egy dologra kel fel: ha elköszönök tőle, és további jó fekvést kívánok. Lassan sétálok tovább, ő meg őrjöngve rohanni kezd utánam, fél, hogy otthagyom, illetve mérges. Persze nem a legjobb megoldás, de felkapni nem tudom, mert nemsokára szülök. Szoktam félni is titokban, hogy mi lesz, ha egyszer nem jön utánam, hanem bebutul, és kirohan az úttestre...szóval nem tudok igazán segíteni.
2013. jan. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is elkezdek lassan sétálni és köszönök neki, h szia. Csak az a baj, h mostanában rosszat álmodik sokszor, és pár napja a délutáni alvásánál sírva kiabált, h "anya hol vagy?". Bementem megsimogatni, de aludt egyébként. Szóval megviseli ez, ezért nem tudom mit tegyek. Arra már rájöttem h nem érezheti azt, h ott akarom hagyni. De nem is asszisztálhatok a hisztijéhez...
2013. jan. 14. 14:16
 3/8 anonim ***** válasza:

én sem tudom mi a jó, de ha nekem ezt csinálná, akkor pár napig ráadnék vmi gáz ruhát, ami nem ázik át, meleg, és nem sajnálom, vagy ha sajnálom is, na, érted..:-))?

és igenis hagynám, hogy lefeküdjön a sárba, majd semmit se mondanék, amikor felkel...semmi, hogy "jaj, nézd a ruhádat, tiszta sár lett" vagy ilyenek, semmit, csak hogy na, akkor mehetünk?

Tök ciki, tudom, de sztem ezt ha 5x megcsinálod vele, és tiszta dzsúz lesz a rucija, akkor talán abbahagyja.

Hát ha még taliznátok egy szomszáddal, aki "beszólna" neki, hogy nahát milyen a ruhád??? akkor talán kapizsgálná, hogy nem ez a jó megoldás...vagy nem tudom, én megpróbálnám...jaj, tényleg olyan izé, eszméletlen ez a dackorszak...

sok sikert!

2013. jan. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kell assztisztálni de ne is hagyd ott:).

Szólj neki, hogy várod, míg befejezi, megérted, hogy dühös, szomorú akármi... és állj mellette míg felkel. persze ez a sárban, esőben nem oké, én ilyenkor felnyalábolom, és egy helyben állva megvárom míg lenyugszik. Utána pedig minden esetben meg"beszéljük", mi volt a baj.

2013. jan. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én várnék és mondanám neki, hogy szólj, ha mehetünk. Nekem csak otthon csinálta, de ugyanilyen fityfenékért. Nem vettem róla tudomást, és lassan elmaradt.Erre mondják, hogy rettenetes 2 évesek!
2013. jan. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam egyszer csinálta ezt a boltban hisztizett,hogy Ő ki akar venni,majd lefeküdt és engem nézett mit szólok,én nem foglalkoztam vele,fizettem,felvettem a földről és kimentünk a boltból,többet nem csinált ilyet,mostanában elmegy a másik irányba meg leül és úgy cirkuszol az utcán általában errébb megyek és nem foglalkozom vele az beválik.vagy megfogom hazaviszem hagyom hagy cirkuszoljon,esetleg beküldöm a szobájába mire kijön elfelejti hogy hisztizett.
2013. jan. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is szokta mostanában ezt csinálni. Van egy pár kinti ruhája, nagyrészt örökölt, így ezeket nem sajnálom, ha koszosak lesznek, szinte minden nap mosom az összes ruháját. Ha épp hiszti nincs is, akkor is tuti, hogy a legnagyobb sárban esik hasra. :) Pár napja ki akarta bontani a joghurtot a boltban, amit nem engedtem neki, egyből feküdt is a földre (épp havazás után tiszta mocsok volt bent is a kő, gondolhatod, hogy örültem). A pénztárosnak mondtam is, hogy ma már nem kell felmosniuk, mert mi megoldottuk a dolgot. :) Miután fizettem, szóltam neki, hogy én végeztem, ha ő is befejezte a műsort, akkor indulhatunk és otthon megeheti a joghurtot. Felkelt és vigyorogva jött utánam. Ja és szerencsére ő is ilyen csendben hisztizős típus, fekszik a földön, de legalább nem ordít közben, nézzük a jó oldalát. :)))
2013. jan. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó ötlet lenne, de neki csak 1 téli kabátja van, amit azért sajnálok és ebben az időben mindig az van rajta persze. Vagy overál, de az is vadi új, azt is sajnálom. Majd ha jó idő lesz :))
2013. jan. 14. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!