Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 17-hónapos kisfiam nem akar...

17-hónapos kisfiam nem akar enni, másnál is volt ilyen korban hogy nem evett?

Figyelt kérdés

Igazából eddig mindent megevett,mostanában van csak ez.

A gyümölcsöt azt minden mennyiségben megeszi,de hát egész nap nem ehet csak ilyeneket.Néha eszik egy kis levest,de főtt ételt azt nagyon ritkán.

Mitől lehet ez?Nem sovány,jó erőben van nem is attól félek hogy fogyni fog hanem hogy nem eszik semmi normális kaját.

Inni sokat iszik az összes foga kint van már,tehát ettől sem lehet.Próbáltam már a bébiételt is hátha azt megeszi de az sem jön be neki.Ma pl.pár falat rántottát evett kis kenyérrel és ennyi.


2009. aug. 30. 15:30
1 2
 1/11 anonim válasza:
68%
Szia! Az én nagyobbik fiacskám most 5 éves. Pici kora óta nagyon rossz evo, tehát megértelek. Ne aggódj, nem lesz semmi baja, lényeg hogy sokat igyon. Próbáld meg ot játék kozben etetni, vagy tereld el a figyelmét pl. mesekonyvvel, hátha úgy elveszi. Nálam ez vált be.
2009. aug. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nálunk 13 hónapos korában volt olyan, hogy nem akart főtt ételt enni csak gyümölcsöt, aktíviás joghurt, meg innivalót ivott egész nap. De nem a foga jött, mert az csak most 14 hónaposan van, és most nagyon jó az étvégya. Én amúgy azt csináltam, hogy együtt ettünk. Látta, hogym ilyen jóízűen eszek és erre ő is tátotta a száját, bár voltak napok, hogy én ettem ő nézett, de aztán egyre hatásosabb lett. Aztán 2-3 hét múlva megszűnt. Lehet nálatok is ez van. Ne erőltesd és szerintem visszaáll minden a régi rend szerint:)
2009. aug. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok: A játékos eést inkább hanyagold, mert azt szokja meg és nagyon rossz lesz úgy enni. Bár ez csak az én véleményem.
2009. aug. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
eést=evést
2009. aug. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat.Nem tudom már próbáltam úgy is h én is eszek vele az sem jött be akkor az én számba dugdosta az övét is.

Remélem nem lesz ez így!!

Játék közben is már etettem de akkor is csak pár kanál az egész amit esetleg megeszik.

2009. aug. 30. 20:14
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát ha tényleg nem rég óta van, ne aggódj. Vagy még csináld azt, hogy a gyümihez rakod a husit. Az én fiam is úgy ette egy darabig. Ja és a másik ami segített, nem kaptt rágcsálni valót egyáltalán. Nem tudom a tiéd szeret rágcsálni. Ha igen egy idejig megvonhatod tőle. Főleg az édeset. Második voltam
2009. aug. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen szereti a kekszet de az nem édes,még a kinder csoki ami szóba jöhet de már azt is leredukálom hátha enne rendesen.
2009. aug. 30. 21:21
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Ne aggódj,nem lesz semmi baja!Egy kicsi mindig tudja,hogy szervezetének mire van szüksége!Most eszi a sok gyümit,ami nagyon egészséges!Az én fiam 3 éves és már 2 hónapja nem evett főtételt!Állandóan piritóskenyeret és gyümölcsöt,krémtúrót,joghurtot kiván!A fehérje miatt próbálkozz te is adni neki sajtot,keémtúrót,joghurtot.Nem irtad,hogy tápszert,tejet vagy babatejet adsz neki!Ha kap ilyesmit,akkor nem gond,ha most nem kér normális kaját!Előbb-utóbb megunja és kéri majd!

Jó egészséget!:)

2009. aug. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Az én lányom egész nyáron alig evett főtt ételt, most 16 hós és csak vacsira evett rendesen, azt is ritkán. Napközben ő is csak zöldséget, gyümölcsöt kívánt rengeteget, és örültünk a férjemmel, hogy az legalább nagyon megy neki, más gyerekbe tömni kell a gyümölcsöt is. Most, hogy hűvösebb lett, ha keveset is ugyan, de ebédel is már. Szerintem ez lehet nálatok is, 1-2 visszatér minden. pussz
2009. aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi nektek csajok!!!
2009. aug. 31. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!