Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogosan háborodnak fel az...

Jogosan háborodnak fel az óvónők azon, hogyha megkérnek egy várandós anyukát, hogy ezentúl délben hozza haza a 4 éves gyereket és a szülő ezt nem hajlandó megtenni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 16. 21:01
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
12%
Igen., te neveled abban a kb 3 órában amíg otthon vagy vele. Köszönöm, a szexuális életemmel minden rendben, de nem egyszer vigasztaltam az oviban zokogó gyereket aki haza akart menni, de nem vitték pedig megtehették volna. És volt olyan is hogy azt mondta egy gyerek bárcsak én lennék az anyukája... Meg délután annyi fejlesztés van hogy az hihetetlen. Evés alvás evés utána meg már viszik haza őket...
2013. febr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
55%
arról volt szó,hogy a gyerek szeret az oviban lenni,te másról beszélsz
2013. febr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
92%
3 órában? Gratulálok, nem tudom hogy lehetsz óvónő, vagy akármi, ennyi ésszel. Most akkor az is rossz szülő aki dolgozik, ezért nem tud menni a gyerekért? Az is ugyanannyit van vele otthon. Ja az már más? Valamit elég rosszul csinálsz, hogy ha a gyerek délben már sír, hogy haza akar menni. Az anyám volt óvónő, ott a legtöbb gyerektől inkább azt hallotta, hogy mennyire rossz otthon. Talán meg kéne velük szerettetni az ovit. Bár nem tudom, hogy sikerülne, hiszen a gyerek is érzi, ha az óvónő már haza akarja küldeni, mert "anyád úgyis ráér".
2013. febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 porcukormókus ***** válasza:
100%
23as, ott a pont!! Maximalisan igazad van!
2013. febr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 porcukormókus ***** válasza:
43%

Na csak az ilyen ovonenitol mentsen meg a joisten!

Meg ot is tolem..

2013. febr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
73%
Az ovono akkor is vegigdolgozza a munkaidejet, ha egyetlen gyerek sincs. Bocs. Delutan pedig csak szabad jatek van -elotte ebed, alvas, uzsonna- nem kell sokat foglalkozni a gyerekkel.
2013. febr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
16%
Hat 23, eleg xar, ha a gyerek jobban szeret az ovodaban lenni, mint otthon....
2013. febr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
55%
Ki mondta, hogy jobban szeret ott? Úgy látszik már az is baj, ha a gyerek jól érzi magát. Szörnyű, hogy ez egy óvónőt zavar. Persze, végigdolgozza, láttam én a ráérős óvónőket, kinn cigiznek, trécselnek, meg lopják haza a kaját.
2013. febr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

"Az anyám volt óvónő, ott a legtöbb gyerektől inkább azt hallotta, hogy mennyire rossz otthon. "

23 hozzaszolast ideznem....

2013. febr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
44%

Hát igen, sok óvónőnek b.ös a munka. Mert közalkalmazottak, és megtehetik, nincs is igazi főnökük. A mi csoportunkban van egy kislány, akinek az édesanyja bébiszittert fogad, aki megy a gyerekért pénzért, mert ő csak az 5-ös busszal ér haza, negyed 6-ra. Az ovi elvileg fél 6-ig van, de megmondták, hogy 5 után már ne legyen gyerek az oviban, mert már takarítanak. Úgy van az ovi fél 6-ig nyitva, hogy akkor már zárják az ajtót.

Az én lányom áprilisban kezdte volna az ovit. Egyszer hagytam ott egyedül, amikor is nem akart szót fogadni az óvó néninek, ezért közölte velem, hogy ez a gyerek alkalmatlan az óvódára, inkább csak szeptemberben vigyem.

Na, most akkor neki mindegy, hogy plusz egy gyerek? Hát, nagyon nem, mert egy új kisgyerekkel még elég sok gond van, pláne, ha hisztisebb. Egyszerűbb volt neki, hogy a kollégáira hagyta.

Így a lányom 3,5 évesen kezdte az ovit. Már első nap egész nap ott volt, egyszerűen nem akart velem hazajönni. 1 hónapig minden délután sírva hoztam el, hogy ő még játszani akar. Végül megszokta, hogy megyünk minden nap.

Ő akadt volna ki a legjobban, ha délben elhozom.

És nem mintha nem érezné magát jól otthon, nem veszekedünk egymással, nem alkoholizálunk. Egyszerűen neki már szüksége van más gyermekek társaságára. Arról nem beszélve, hogy az óvodában a szakképzett óvónő az életkorának megfelelő fejlesztő feladatokat is ad a gyermekeknek. Nem hiszem, hogy rossz szülő lennék, de én erre nem vagyok képes. 1,5 éve jár a gyerekem óvódába, és hihetetlen fejlődésen ment keresztül. Biztos vagyok benne, hogyha csupán az lett volna, hogy én rajzolgatok vele itthon, fele ennyire sem lenne fejlett.

Ha meg a gyerek sír, hogy haza akar menni, ott valóban az óvónővel van a gond.

2013. febr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!