Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezek alapján elkezdjem a...

Ezek alapján elkezdjem a szobatisztaságra nevelést, vagy még ne?

Figyelt kérdés
kisfiam júliusban lesz 3 éves. van szűkítőnk és bilink is, de hallani se akar róla. mindig szól, ha elmegy kakilni, de ha nem szól, akkor is tudjuk, mert elbújik, és nem enged be a szobába. tehát már tudja akarattal szabályozni, mert addig nem kakil, amíg van mellette valaki. a pisi miatt viszont egyáltalán nem szól, ha a térdét veri már a pelus az sem érdekli. ezek alapján még éretlen lehet a pelus elhagyásra? vagy megpróbáljam? és ilyenkor nem zavarja össze amúgy, ha bugyit adok rá a pelus helyett egyik napról a másikra? mert annak is olyan érzete van, mint a pelusnak, de van aki azt mondta, hogy ne hagyjam bugyi nélkül, mert meg kell tanulnia, hogy rajta van.
2013. márc. 25. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem a tapasztalatom az, hogy nem ezektől függ.

nagyon összetett folyamat ez az egész, amit nem tudhatsz, hogy képese-rá míg pelus van a fenekén.


én 27 hónapos korában levettem róla a pelust. pszichológus tanácsolta azt, hogy vegyem le 2 hétre otthonra, ha semmi eredmény, adjam vissza a pelust és próbáljam meg 1 hónap múlva.

na levettem a pelust, de akkor még tényleg fogalma nem volt mire való a bili. első nap mindenhova ment. 2 nap kicsit akaratosabb voltam és "kiharcoltam" kis játékkal, hogy bilibe pisiljen, csak hogy megértse mit is szeretnék.

innentől kezdve simán volt. volt bőven baleset, de napról napra többször ült a bilire. 2. hét végére már a wc-t használta szűkítő nélkül.

kb. 2 hónapig volt baleset, mikor teljesen levettem róla a pelust, tehát sétához is, azóta nincs baleset se :)


próbálkozz szerintem, pár nap takarítást azért túl lehet élni, arra meg ne várj szerintem, hogy pelussal a fenekén lesz szobatiszta, mert az marha ritka (leginkább szerintem csak legenda :D)

2013. márc. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bugyi kell, főleg ilyen hidegben, amiatt ne aggódj, hogy pelus érzete lenne a bugyinak, észlelik a különbséget.

Szerintem a kora alapján próbálkozhatsz már a pelus elhagyással, valószínűleg pár hétig naponta többször cserélhetsz nacit-bugyit, de ha erre fel vagy készülve, akkor hajrá. Én egyébként megvárnám a jobb időt, kényelmesebb, hogy kevesebb ruhát kell cserélgetni, hamarabb száradnak, illetve jó lenne, ha még barátkozna egy kicsit a bilivel a kisfiad, van a wc-vel.

2013. márc. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kislányom is júliusba lesz 3 éves, és január vége óta nappalra szobatiszta. Ő is úgy volt, mint a kisfiad. A kakinál elbújt, a pisi nagyon nem érdekelte. Egyik nap levettem róla a pelenkát, gondoltam majd óránként ráültetem, felkészültem, hogy sűrűn kell mosni és 2-3 nap alatt szobatiszta lett. Alig pisilt be, talán 2x, inkább későn indult a bilihez és becsurgott.


Én levenném a helyedben a pelenkát. Ha kokrétabb jelekre vártam volna, még most is várnék, mert azt soha nem tudtam, hogy éppen mikor pisil. Nyáron, amikor próbáltam leszoktatni, simán ott pisilt, ahol éppen állt, mégcsak el sem indult a bili felé. Most már ha 1 óra alatt megjárjuk az utat, nem adok rá pelenkát, nem pisil be.


Ha 3-4 nap után sem menne a bili felé, abbahagynám, várnék egy-két hetet, és újra próbálnám. Mondjuk nálunk elől van a bilije, odamegy és elintézi magának.

2013. márc. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam lassan 2 éves,neki nagyon tetszik a bili,általában jön és kéri hagy ülhessen ár,de van olyan nap,hogy a közelébe sem megy,már várom a jobb időt és leveszem itthonra a pelust róla,meglátjuk mire jutunk,nekem is ezt javasolták.
2013. márc. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!