Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Őszintén: Milyen gyakran hoz...

Őszintén: Milyen gyakran hoz ki sodrotokból 2 évesetek? Imádom őt, de néha nehéz vele.

Figyelt kérdés

2 éves Kisfiam néha nagyon fel tud bosszantani, ilyenkor sajnos rákiabálok, amit persze erős lelkiismeret furdalás követ. De ha normális hangon mondom, bármilyen határozottan, ügyet se vet rám.Pl:

- ha elkezdi dobálni az autóit, amik pár centire a két hónapos öccse feje fölött repülnek el,

- földhöz veri magát, mert pl. nem ehet meg még egy krémtúrót,

- beledobálja a pizsamáját a vízzel teli fürdőkádba,

- kakaós csigás kézzel végigtappog mindent, miközben én az öccsét etetem, tehát nem tudok vele lenni,

- az alkalmi süketség stb.

Veletek is előfordul, hogy rákiabáltok csemetéitekre? Milyen gyakran? Olyan lelkiismeret furdalásom van...


2013. ápr. 5. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen előfordul :-) Nekem is utána rossz volt,de rájöttem,hogy felesleges kiabálni. Kicsit erőteljesebb hangon kell hozzá szólni és ennyi. Nálunk most az megy ha nem fogad szótt,akkor járóka. Ha kihisztizte magát kijöhet. De szerintem nálatok a féltékenység a probléma... Próbáld meg több dologba bevonni amikor a kistesóval foglalkozol. Vagy legyél vele néha külön amég a tesó alszik és éreztesd vele,hogy ő is ugyanolyan fontos.
2013. ápr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"miközben én az öccsét etetem, tehát nem tudok vele lenni,"


Tipikus testvérféltékenységi jelek:fel akarja magára hívni a figyelmet!teljesen természetes folyamat,hisz nem tudsz vele annyit foglalkozni mint előtte!

Múltkor egy újságban olvastam hogy a nagytesónak olyan érzés a kistesó "betolakodása" mintha Apa hazahozna egy új asszonyt a házhoz hogy akkor most ő itt fog velünk lakni örökre és ez persze Anyukának nem tetszene!

na szóval gondolj bele milyen rossz lehet most neki!Foglalkozz vele minél többet,szeretgesd,ölelgesd,puszilgasd,mikor valami jót csinál akkor dicsérd meg és mond neki,hogy nagyon büszke vagy rá!

Kitartás és ne kiabálj vele mert az még olaj a tűzre!


Üdv:

3 éves és 2 hónapos fiúk anyukája!

2013. ápr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom dettó ugyanilyen!A bátyja 4éves ovis ő most 2és fél!De rettentő nehéz vele!Azt szoktam mondani kitesz 6fiút.Én is sokszor kiabálok vele,amit nagyon bánok,de legtöbbe setben a normális hangvételből nem ért.Nálunk érdekesség,hogy ha apával van olyan mint a kisangyalka.Szó szerint!Viszont ha megjelenek a képbe,vége mindennek.Ha az apjával vagyunk itthon ugyanez a helyzet.De ha én nem minden rendben.Nem tudom mit tehetnék vele,mert egyre nehezebben viselem és kezelem :(
2013. ápr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanaz a helyzet, mint nálatok. Két fiam van, a nagy 3 éves, a kicsi 9 hónapos. A nagy 2 éves koráig nagyon jó fiú volt, utána kezdődtek a gondok, akkor még meg sem született a kicsi. Mára már néha katasztrofális a helyzet. A kicsit is bántja néha, amit egy jó fél évig nem csinált, pedig szereti! Én is elég gyakran kiabálok, de nem sok eredménnyel. Egyre kevesebb a türelmem. Legutóbb azzal büntettem egy ismerős javaslatára, hogy ne szóljak hozzá, ne vegyek róla tudomást. És működött a dolog, utána jól viselkedett egy pár óráig! :)

Szóval nem tudom, hogy mi lehet a megoldás. Én néha már azt érzem, hogy megőrülök. Remélem hamarosan kinövi ezt a viselkedést, tipikusan azokat csinálja, amiket te is írtál.

2013. ápr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ő van amikor mindennap felbosszant,nekem csak 1 fiam van,ráadásul benne a dackorszakban néha olyan mintha 3 gyerekem lenne egyszerre,igen rászoktam kiabálni,normális hangnemre az enyém sem figyel,ha hisztizik beküldöm a szobájába 1-2 perc múlva kijön lenyugodva,ha belelovalja magát langyos zuhany segít csak semmi más eddig 2szer fordult elő.Alkalmi süketség az szinte általános már pár hete,hülyeségeket csinál pl plüss maci a felmosó vödörbe.be vallom sosem voltam türelmes sokszor a fejem a falba verném legszívesebben,ezért,is jó,hogy bölcsi ott egy angyal addig én a munkában kipihenem Őt :)

Az alka

2013. ápr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
bocsánat ugrált az egér
2013. ápr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2 db. 2 évesem van:) Igen, én is kiabálok. Sima hangnemben rám sem hederítenek sokszor. Sajnos ez van:(
2013. ápr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk is megy a dackorszak,nagyon nehéz vele.Igen,van ,hogy én is rákiabálok,persze utána nem jó érzés.Van az pont amikor egyszerűen már mást nem tud tenni.Gondolom,hogy a féltékenység is szerepet játszik nála.
2013. ápr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!