Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most hogy bevezették az...

Most hogy bevezették az iskolákban a kötelező hittant, hogy viszonyulnak hozzá a gyerekek?

Figyelt kérdés
A lányom eddig is járt hittanra, neki ez nem új. De akik nem jártak, most fellázadtak ellene! Ti hogy beszélitek rá őket, hogy ezt el kell fogadni? Hogy minden étkezésnél, templomban imádkozni kell? A fiam már ellenzi, pedig még csak óvodás, ugye ott is reggel egy órás csend. Ő nem nagyon imádkozik, nem csinálja azt, amit mondanak neki, pedig itthon is mesélek neki, de nem érdekli.

2013. máj. 31. 11:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem is hallotam róla. .. nem értem miért kell erőltetni.
2013. máj. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
72%

Ezt én sem hallottam, még ovisak a gyerekeim. Nem vagyunk vallásosak, de úgy gondolom nem árt nekik, ha végighallgatják a történeteket. Úgy gondolom ez is a műveltség része. Ha ráragad pár ima abból sem lesz baja. Itthon biztos el fogom nekik mesélni hozzá ha már megértik, hogy csak az emberek egy része hisz ebben, ezt el kell fogadni, és miért alakult ki a hit.

Azt azért nem hinném, hogy templomba fognak kényszeríteni és minden étkezésnél imádkozni kell, ha nem egyházi iskoláról beszélünk. Nem inkább csak hetente/kéthetente egy délután lesz ilyen foglalkozás, mint ahogy eddig is volt?

2013. máj. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
52%
Ez így nem igaz. Most írattam iskolába a fiamat, és valóban kötelező lesz heti egy óra hittan, vagy erkölcstan. Aki nem vallásos, az nyilván nem kell hogy járjon.
2013. máj. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Szóval aki nem vallásos, az nem hittanra fog járni hanem erkölcstanra.
2013. máj. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
70%

Nem vezették be a kötelező hittant!!!

Hittan vagy erkölcstan, választani lehet. Heti egy órában, azaz 45 percben tanulják majd. Ki lázadt fel? Nem értem. Az óvodás gyerek, hogy jövőre lesz egy ilyen órája is a sok matek, olvasás, írás, testnevelés, környezet, stb. között?

2013. máj. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi vagyok az erkölcstan mit takar majd.
2013. máj. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
egyházi óvoda, iskola lett. Minden egyes nap imával, csendes "pihenővel" indítanak az ovisok, az iskolások imával, és heti 3-szor járnak templomba az ovisok-iskolások egyaránt! Minden egyes nap tízórainál és ebédnél kötelező egy imát mondani. Ha tetszik, ha nem. Itt bizony keményen rákényszerítik a gyerekeket a hitre.
2013. máj. 31. 11:48
 8/26 anonim ***** válasza:
58%
Ha egyházi óvoda lett, akkor ez van. A pénz már csak ilyen dolgokat csinál...:) El kell fogadni vagy át kell íratni. Bár én inkább elfogadnám.
2013. máj. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
nem tudnám átíratni, kis faluban lakunk, a környező városokban is mind áttértek egyházi iskolákra, óvodákra.
2013. máj. 31. 11:54
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

még régebben valóban kötelező volt a hitten.Órarendben volt befoglalva.mivel mi nem szerettük volna ezt a fajta oktatást,igy beszéltem a tanárával,osztályfőnökével és a legutolsó órának tették be a hittant igy elmehetett aki nem kívánt rész venni rajta.

Késöbb már nem tették kötelezővé,szerintem most sem az,csak most is órarendben van.minden csak megbeszélés kérdése.

2013. máj. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!