Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most hogy bevezették az...

Most hogy bevezették az iskolákban a kötelező hittant, hogy viszonyulnak hozzá a gyerekek?

Figyelt kérdés
A lányom eddig is járt hittanra, neki ez nem új. De akik nem jártak, most fellázadtak ellene! Ti hogy beszélitek rá őket, hogy ezt el kell fogadni? Hogy minden étkezésnél, templomban imádkozni kell? A fiam már ellenzi, pedig még csak óvodás, ugye ott is reggel egy órás csend. Ő nem nagyon imádkozik, nem csinálja azt, amit mondanak neki, pedig itthon is mesélek neki, de nem érdekli.

2013. máj. 31. 11:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
37%
Akkor félrevezet a kérdésed. Nem az iskolákban vezették be a kötelező hittant, hanem a ti iskolátok egyházi lett. Az más. Akkor ott nyilván kötelezőek ezek, bármely felekezethez is tartozik az iskola mostantól. Ha nem szimpatizálsz ezzel, vagy a gyerek nem szokja meg, vidd máshová.
2013. máj. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Akkor fogadd el. Tényleg sok helyen van így a pénz miatt. Olyan rosszat én azt mondom nem hall a gyerek. Pedig nem vagyok vallásos, de azt mondom azért mégsem sátánisták között van:) Ha még most kezdődött lehet most még buzgómócsingok, de lejjebb megy az majd az étkezéseknél is...

Ha meg nem jártok templomba akkor mi van? Nem hinném, hogy bármilyen szankciót von maga után. Gondolom pár műsor ott lesz, nem suliba, arra elmész ennyi

2013. máj. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Hittan vagy erkölcstan. Mi nem vagyunk vallásosak. Ez szerintem sok mindent elmond.

Egyébként csak következő tanévtől vezetik be. Az 1. és az 5. osztályban.

Nekem mondjuk érdekes volt sok minden. Oké, alsóban a tanítónő tanítja, felsőben külön erre szakosodott tanár.


Volt egy ilyen.

Kíváncsi lennék hogy ellenőrízetnék a dolgokat


[link]

2013. máj. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
külön szülőit szerveztek, mert sokan felháborodtak. Nem az utolsó órára teszik ám a hittant, hanem az első-második-harmadik és negyedik órára. Tanóra, ami kötelező, van hittan könyvük, füzetük,dolgozatot íratnak és ugyanúgy osztályozzák. Kötelező templomba járni nekik.
2013. máj. 31. 11:59
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
De mi van ha nem viszed templomba? Nem értek rá és kész. EZ azért tényleg kicsit megterhelő minden hétvégén ehhez igazítani a napirendeteket. Ezen tuti én is kiakadnék. Azon, hogy van hittan órájuk nem. Mint írtam szerintem ez azért a kultúra/műveltség része. Ha zenetörténelmet tanulnak akkor vallástant miért ne?
2013. máj. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Jó de akkor ez nem egy általános dolog, hogy mindenhol bevezetik. Ha egyházi az iskola akkor azért van. Ha nem tetszik vidd másik iskolába.
2013. máj. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Hétvégenként "illik" templomba menniük, de hétköznap felvonul az egész iskola és tanóra alatt mennek templomba! Az óvodások is gyalogolnak kb 1-2 kilómétert a templomig...a környező falukban, városokban már mindenhol egyházi iskolák vannak. Tanóra alatt mennek templomba, így aki nem megy, annak igazolatlant írnak be.
2013. máj. 31. 12:05
 18/26 anonim ***** válasza:
Egyébként van olyan ismerősöm kisvárosban élnek aki azt mondta ő egyházi suliba íratta a gyerekét pedig nem vallásos. Olyan prózai oka van, hogy a három iskolából pár év alatt kettő vallásos lett anyagi okok miatt. A harmadikban maradt a kisebbség..:) Szóval van az úgy, hogy nem is tudsz mást választani. De ők nem járnak mindig templomba és ezzel nincs is gond.
2013. máj. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom te hol élsz. Mint írtam nekem is van ilyen ismerősöm, de ott nem veszik ilyen komolyan. Gondolom azért suliban sem fog a tanulás rovására menni a templomba járás. Milyen gyakran mennek át iskolaidőben?
2013. máj. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
heti 3-4-szer mennek templomba. Ovisok-sulisok. 1 órát vannak ott, télen a fűtetlen templomban vacognak nagykabátban. Nem azzal van a baj, hogy egyházi lett az iskola, hanem, hogy szó szerint rákényszerítik a gyerekekre. A felsősök végig röhögik az egészet..ott az ovisok előtt..nincs olyan, hogy a szülő ezt nem szeretné és kiíratja, vagy azzal sem foglalkoznak, hogy a gyerek nem szereti. Kell, kötelező és kész. Persze, azt az egyet megválaszthatják, hogy református vagy katolikus órát tartsanak. Fele-fele, így 2 tanár van az osztályban egyszerre.
2013. máj. 31. 12:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!