Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányom 4-5 napja...

3 éves kislányom 4-5 napja meghallotta a játszón, ahogy nagyfiúk kiabálnak, hogy: "kaki, kaki, hülye gyökér" - azóta, mintegy mondókát ezt skandálja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sehol nem hagyja abba, otthon, boltban, a szomszédoknál, nagyinál, játszón, mindenhol ez a téma. Már nagyon idegesít és ha rászólok, mégjobban mondja. Szépen elmagyaráztam, ilyet nem szabad, semmi. Megpróbátam nem észrevenni, az lett a vége, hogy két anyuka szólt, vigyem haza a játszóról, mert elrontja a többi gyereket. A boltban szintén rámszóltak, hogy állítsam már le a lányomat, mert nagyon idegesítő. Már a szájára is csaptam, nem használ. Bezártam a fürdőszobába, nem érdekli. Mit próbáljak még?
2013. aug. 4. 09:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Mond meg a lányodnak,hogy ilyeneket ne mondjon mert egy kislányhoz nem illik,így nem fog vele senki játszani,egy kisfiúnak sem fog tetszeni.
2013. aug. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem meg hagyd neki, hadd mondja pár napig, majd ráun és elfelejti.
2013. aug. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Engem nem érdekelne. Ha ennyire nem tudnék hatni rá, ejteném a témát, egyszer meg fogja unni, ez egészen biztos, és ahogy láttad, semmi sem hat. Boltban csak addig maradnék vele, amíg el nem kezdi a kántálást, aztán a kézen fognám, azonnal indulnék haza. Játszi szintén ugyanígy. Mondóka - hazamenetel, akármilyen jó is a móka.
2013. aug. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tegnap is, tegnapelőtt is hazahoztam a játsziról, ez sem használt. Egész úton üvöltött. :( Eddig soha semmi panaszom nem volt rá, nagyon jól nevelt kislány volt, a bölcsiben is imádják, mert sokat segít és nagyon szófogadó. Ez lenne a dackorszak kezdete??
2013. aug. 4. 09:39
 5/17 anonim ***** válasza:
14%
Dackorszak nem 3 évesen kéne kezdődjön,addig túl kéne lenni rajta eddig még nem jött elő??
2013. aug. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem, tényleg egy tündéri kislány volt eddig, minden elfogultság nélkül. Most viszont, maga az ördög. :( Persze türelmesen bírom és vagyok rá ideges, de ez a skandálás a legváratlanabb helyzetekben már tényleg túlzás.
2013. aug. 4. 10:21
 7/17 anonim ***** válasza:
49%
Jaj, Katika, hat ezt mindenki tudja mondani. Az megy e, hogy az a kirelejzumat..
2013. aug. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
én azért nem hagynám,mert a ovodában naponta hoznak haza szebbnél szebb dolgokat,és mi azért vagyunk hogy ezeket a rossz hajtásokat levágjuk.ha mindnre azt mondjuk majd elmúlik,az legkönyebb megoldás,semmivel nem foglalkozni,nem nevelni.egy 3 éves gyerk már nagyon sok mindent megért,érez,tud,felismer.igenis magyarázni kell,ha kell büntetni,ha kell 10*egymás után.a következő helytelen rossz dolgot már sokka hamarabb le tudod szoktatni ha most le rakod az alapját neki.nálunk is volt ilyen.és nekünk se jött be a ne foglalkozom vele.magyarátam,ha csúnyán beszélt a játszón azonnal hazajöttünk,majd magyaráztam,hogy ez mind azért van mert nem fogadott szót.nálunk nagyjából sikerül kordában tartani.pedig naponta hozza a szépségeket az oviból,és én nem tartom viccesnek ha egy 3 éves k..zik,vagy anyázik.
2013. aug. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem akarja abbahagyni, esetleg megkérheted, hogy csak otthon mondogassa, mert ez idegenekre nem tartozik, és rosszat fognak róla gondolni (bár a "hülye gyökér" szerintem otthon is necces). Az én kisfiamnak pár hónapja a kinek mije van téma kötötte le a fantáziáját, képes volt a buszon kiabálni, hogy "Anya puncival pisil!" De amikor mondtam neki, hogy ezt nyilvános helyen nem illik hangoztatni, és majd otthon megbeszéljük, azonnal megértette (magam is meglepődtem rajta), és nagyon hamar leszokott róla teljesen.
2013. aug. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem tudod mit énekel?: K.uki-p.isi-szar.i-ma.ri....és még dallam is van hozzá....mivel komolyan megbüntetem, ha nem hagyja abba, mikor rászólok, ezért most a betűket lecserélte, de kb ugyanezt dudorássza tovább...igenis kell ezért büntetés és szólj rá,de határozottan! Nálunk még durvább lett, mikor nem vettem figyelembe a mondókát, hátha elmarad....nem maradt el, mint egy rossz dallambeidegződés, úgy nyomatja!
2013. aug. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!