Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányom 4-5 napja...

3 éves kislányom 4-5 napja meghallotta a játszón, ahogy nagyfiúk kiabálnak, hogy: "kaki, kaki, hülye gyökér" - azóta, mintegy mondókát ezt skandálja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sehol nem hagyja abba, otthon, boltban, a szomszédoknál, nagyinál, játszón, mindenhol ez a téma. Már nagyon idegesít és ha rászólok, mégjobban mondja. Szépen elmagyaráztam, ilyet nem szabad, semmi. Megpróbátam nem észrevenni, az lett a vége, hogy két anyuka szólt, vigyem haza a játszóról, mert elrontja a többi gyereket. A boltban szintén rámszóltak, hogy állítsam már le a lányomat, mert nagyon idegesítő. Már a szájára is csaptam, nem használ. Bezártam a fürdőszobába, nem érdekli. Mit próbáljak még?
2013. aug. 4. 09:15
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ma kivittem a strandra és mi történik: ordít egyfolytában a medencében, hogy kaki, kaki, erre majdnem leengedték a vizet, mert odajött az úszóómester, hogy hol lájuk a kakit? Majdnem hazaküldtek, komolyan, nagyon elég már.
2013. aug. 5. 19:05
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit drasztikusnak tűnhet,de ha már semmi nem hat mosd ki szappannal a száját.Baratnom kisfia hasonlo modon viselkedett vegso megoldaskent megtette.A gyerek azota nem beszel csunyan,ha megis csak annyit mond hozom a szappant es rend van.A nagy jaj ne neveljük szegény gyereket anyák nyugodtan lepontozhatnak ;)
2013. aug. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem nyugtat meg,de az én 3 éves kisfiam is ezt csinálja.Csak ő olyanokat mond ránk,hogy un..rító,bol..d,b.r.m,sz.ros.Most már marad a büntetés.És újra itt az ovi,mivel fog majd hazajönni?Nálunk az a baj,hogy nagyon tanulékony.2* olvasok egy rövid mondókát már mondja is.Ezekkel a csúnya szavakkal szintén így van.csak ott elég ha 1* hallja.Nálunk mondjuk más probléma is van vele.Nem képes nyugton lenni 5 percet.Orvosnál is rohangál,hangoskodik,..ezt eljátsza mindenhol.:(
2013. aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Tudod mit próbálj ki mond meg a kislányodnak ha megint csúnyán beszél üssön a szájára, ha hallod hogy csúnyán beszél szólj neki,hogy most üssön a szájára egy idő után már nem fogja mondogatni,mert tudja,hogy kellemetlen.
2013. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
53%
Az enyém 3 évesen azt hajtogatta, hogy pic@a, mikor meghallottuk majd rosszul lettünk. Mi nem szóltunk rá, úgy tettünk, mintha nem is hallanánk. Ez bevált, mert pár napig tartott csak. Ha megtiltottam volna neki a dackorszak közepén, vagy akármilyen módon felhívom rá a figyelmét, szerintem annál inkább tovább szajkózza csak azért is.
2013. aug. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szinte mindegy mit mondasz neki. Egy óvonő barátnőm mondja, hogy sokszor előfordul, hogy nagycsoportig viccnek használják a fenti szavakat, bővítve a repertoárt a sz@r, f@ng, stb kiegészítőkkel, aztán jót röhögnek magukon.

Annyit tudsz esetleg csinálni, hogy mindig elmondod, hogy nem szép dolog, aztán remélheted, hogy abbahagyja.

A fiam hallotta a hülye szót a játszón. De már hallotta korábban is, mert egy Halász Judit CD-n is az egyik számba mondják. Szépen elmagyaráztam, hogy mit is jelent, és hogy akire mondják, azzal bántjuk a másikat stb. stb. Azóta, csak akkor mondja, ha hallja a dalt, illetve ha hallja, akkor bocolgatja a témát: Anya, hallottad, azt mondta, hogy hülye. De nem szabad azt mondanunk, hogy hülye, de akisfiú mégis kimondta hogy h... Ez megy 10 percig, azátn abbahgyja. De attól tartok lesz ez még rosszabb is.

2013. aug. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Kicsit megnyugodtam, hogy nem vagyunk egyedül és mindenkinek kitartást kívánok, reméljük, hamarosan abbahagyják ezek a kis csibészek.

Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 8. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!