Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik kisgyerek mellett dolgozn...

Akik kisgyerek mellett dolgoznak, hogy oldják meg a sok beteghiányzást, szünetet stb?

Figyelt kérdés
ovis és kisiskolás korú gyerekek szülei válaszoljanak és azok akiknek minimum két gyerekük van, légyszi. lassan vissza kell mennem a mhelyemre, két éves és 4 évesek a gyerekeim, de ősztől tavaszig non-stop betegek vagyunk. elvileg már a kicsit is beirattam májustól közösségbe, hogy szokja, de nem sokat voltunk. főleg hörghurut kinoz minket. jelenleg 4. hete itthon vagyunk, kezdődött a naggyal, következő héten a kicsivel, harmadik héten velem. nekem olyan durva szokott lenni, hogy kb 18. naptól kezd javulni, addig szinte asztmaszerű köhögésem van, igy ha egy hét taknyolás-láz után vissza is mennék, két hétig szinte hányva köhögnék. rettegek, hogy mi lesz ha vissza kell mennem a munkahelyre dolgozni. nagyik is dolgoznak és az se jó ha állandóan itt ülne az anyós vagy anyám. férjemre abszolút nem lehet számítani, hajnaltól este 6-ig oda, sokszor külföldön, egy nap szabiért is pofáznak neki. azon is gondolkodtam, hogy ha otthagyom a melóhelyem, itthonról dolgozhatnék, de már hónapok óta próbálok pl. tanulni weblapkészítést, egyszerűen ha itthon vannak velem hetekig, még azt sem tudom megcsinálni, hogy legalább blogoljak. estére fáradt vagyok és az sincs, hogy akkor a férjemre passzolhassam a gyerekeket, ő is pihenni járna haza. ha férjemre kell biznom a gyerekeket, hamar elveszti a türelmét, mert fáradt, stresszes, szóval őt kihagynám.nagyon szeretnék dolgozni, de beteg gyerekhez még bébiszitter se jár ki, meg nem is keresnék annyit, hogy fedezze.. dehogy lehet igy dolgozni bármit?nagyon el vagyok keseredve, mert nem csak a pénz miatt dolgoznék, hanem mert az nekem kikapcsolódás lenne...
2015. nov. 3. 14:27
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
ha valaki érti, a legfőbb problémám nem az hogy nincs hova vinni a gyereket ha egészséges (csana, ovi, tábor), hanem hogy a betegségek miatt mégis itthon ülünk és itthon velük nem tudok dolgozni, nem is alszanak, állandóan "anya anya anya"..stb
2015. nov. 3. 14:31
 2/22 anonim ***** válasza:
38%
igaz nekem csak 1 gyerekem van, de sajnos sokat volt beteg. őszintén? lavírozunk, hol a férjem, hol a nagyszülő, hol én... ha meg besokal a főnök akkor keresek mást. most épp munkahelyet váltok, engem már nem érdekel a karrier meg semmi, megyek amíg mehetek. szerencsére keresett szakmám van, így nem olyan nehéz új munkahelyet találnom :)
2015. nov. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%

Mi a férjemmel úgy oldjuk meg, h én 6-2-ig dolgozok ő meg déltől este 9-ig.

Ha beteg a gyerek, akkor itthon van vele a férjem fél 12-ig aztán jön 3 órát bébiszitter és fél3kor én átveszem.

Nem szültem volna a férjemnek kettőt, ha semmit se segít meg csak felidegesítik a gyerekek. Te is ugyanúgy dolgozol, nehogy már csak ő lehessen fáradt...

Nálatok az kéne, h este ő vacsiztatja, altatja a gyerekeket és akkor mondjuk este 6-10-ig meg tudsz csinálni egy 4 órás munkát.

Ha hajnalban egyszerre keltek ez így jogos, csak akkor szólhat valamit, ha ő hajnalban kel te meg 8-ig alszol.

2015. nov. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
34%

A gyerekek immunrendszeret lehetne erositeni.

En Skandinaviaban lakom, itt a gyerekeket mar kiskorban hozzaszoktatjak a hideghez, az oviban -10 fokban is kint alszanak !!!


Otthon meg meg az ujszulottet nyaron sem viszik ki hetekig, nehogy erje egy kis szello,aztan meg 5 harisnyaba oltoztetik telen.


Erdekes, erre nem is betegek a gyerekek annyit!

2015. nov. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
2 gyerekem van egy 6 és egy 3 éves ovis leányzó. Szerencsére nekem anyukámék már nyugdíjasok, így számíthatok sokat az ő segítségükre is. De alapvetően a férjemmel felesben oldjuk meg, megbeszéljük kinek melyik nap kell a héten mindenképp bent lennie és felosztjuk a hetet. Ha úgy látjuk 1 hét alatt nem jön rendbe, akkor megy vidékre nagyszülőkhöz a két gyerek. Nekem elég sok szabim van, eddig azt vettem ki ha betegek voltak, de most már év végére így is kifogytam belőle, szóval marad a táppénz.
2015. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
oszinten? igy sehogy. Majd ha nagyobbak lesznek kevesbe lesznek betegek remelhetoleg. De az sem biztos.
2015. nov. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
42%
Nem normális dolog, hogy ennyit vagytok betegek. Keress egy olyan orvost, aki földeríti az emögött álló okokat. Én is azt hittem, hogy normális hogy ősztől tavaszig beteg egy közösségbe járó gyerek, de aztán rájöttem, hogy nem! Csak nem megfelelő terápia állhat a háttérben.
2015. nov. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
már voltunk orvosnál, én is, mellkas rtg stb, doki azt mondta gyerektől kapom, nincs semmi szervi ok, virosfertőzés hiába 6 hónapig tart.es a poén az egészbe, hogy olyan durva virus, hogy a nagyszülők is elkapják. legutóbb a gyerekek hazavittek egy olyan virust, hogy apámnak ráment a szivére és majdnem meghalt.
2015. nov. 3. 14:57
 9/22 anonim ***** válasza:

Fül-orr-gégészet? Érdemes a mandulákat megnézetni.


Ennyi betegséggel úgy, hogy a férjedre nem számíthatsz, sehogy. Még ha extra toleráns is a munkahelyed, havi 2-3 hét táppénz rengeteg. Aztán erre jönnek a szünetek, nevelésmentes napok, előbb kell a gyerekekért menni stb.

2015. nov. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ismerőseim, akik hasonló cipőben vannak, úgy oldották meg, hogy mindketten olyan munkahelyet kerestek, ahol 2 műszak van, közel van mindkettőjüknek a lakáshoz, és váltják egymást otthon.

Nálunk csak egy gyerek van, de a feleségem emiatt 4-5 órában takarítani jár 3-4x egy héten csládokhoz, és így megoldható, ha otthon kell maradni a gyerekkel, vagy csak néhány órára kell találni valakit. 3-4 évesen nekünk is sokat volt beteg a gyerek, aztán 5 évesen szerencsére már szinte semmi nem volt.

2015. nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!