Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik kisgyerek mellett dolgozn...

Akik kisgyerek mellett dolgoznak, hogy oldják meg a sok beteghiányzást, szünetet stb?

Figyelt kérdés
ovis és kisiskolás korú gyerekek szülei válaszoljanak és azok akiknek minimum két gyerekük van, légyszi. lassan vissza kell mennem a mhelyemre, két éves és 4 évesek a gyerekeim, de ősztől tavaszig non-stop betegek vagyunk. elvileg már a kicsit is beirattam májustól közösségbe, hogy szokja, de nem sokat voltunk. főleg hörghurut kinoz minket. jelenleg 4. hete itthon vagyunk, kezdődött a naggyal, következő héten a kicsivel, harmadik héten velem. nekem olyan durva szokott lenni, hogy kb 18. naptól kezd javulni, addig szinte asztmaszerű köhögésem van, igy ha egy hét taknyolás-láz után vissza is mennék, két hétig szinte hányva köhögnék. rettegek, hogy mi lesz ha vissza kell mennem a munkahelyre dolgozni. nagyik is dolgoznak és az se jó ha állandóan itt ülne az anyós vagy anyám. férjemre abszolút nem lehet számítani, hajnaltól este 6-ig oda, sokszor külföldön, egy nap szabiért is pofáznak neki. azon is gondolkodtam, hogy ha otthagyom a melóhelyem, itthonról dolgozhatnék, de már hónapok óta próbálok pl. tanulni weblapkészítést, egyszerűen ha itthon vannak velem hetekig, még azt sem tudom megcsinálni, hogy legalább blogoljak. estére fáradt vagyok és az sincs, hogy akkor a férjemre passzolhassam a gyerekeket, ő is pihenni járna haza. ha férjemre kell biznom a gyerekeket, hamar elveszti a türelmét, mert fáradt, stresszes, szóval őt kihagynám.nagyon szeretnék dolgozni, de beteg gyerekhez még bébiszitter se jár ki, meg nem is keresnék annyit, hogy fedezze.. dehogy lehet igy dolgozni bármit?nagyon el vagyok keseredve, mert nem csak a pénz miatt dolgoznék, hanem mert az nekem kikapcsolódás lenne...
2015. nov. 3. 14:27
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
férjem nem válthat munkahelyet, tulképpen ha nehezen is, 5 évig ellennénk a fizetéséből, igaz félretenni nem sokat tudnánk. csak az a baj, ha most otthagyom a melót 5 évre, akkor utána nem taláűlok állást majd. de lehet ha maradok is kirugnak egy idő után, persze mi addigra tul leszunk pár idegösszeomláson ami lehet nem is érné meg azt a 10-12 munkahónapot.
2015. nov. 3. 15:51
 12/22 A kérdező kommentje:
gégészeten is voltunk, mindenhol, egyszerűen betegesek vagyunk. tenyleg nehez eldönteni, hogy kiléphetek-e egy kis időre a munkaerőpiacról, mert lehet utána nincs visszaút, de másik oldalról meg lehet végigszenvedek 10 évet a melóhelyen lavirozva a csalad-karrier mentén és utána mikor már könnyebb lenne, elküldenek, hogy bocs, már 45 vagy...
2015. nov. 3. 15:54
 13/22 anonim ***** válasza:

oviba nincs igazán szünet ,lányom csak a tényleges zárásokkor marad otthon ősszi szünetben is ment nyári szünetben is ment az óviba csak az 1 hónapos nyári leálláskor volt otthon .és téli szünetben lesz itthon .


viszont jó lenne ha immunerősitöt adnál a gyerekeidnek illetve elmenétek egy immunologushoz is kivizsgáltatni hogy miért vagytok ilyen beztegesek

van még 2 fiam azok voltak ilyen betegesek és őket immunologushoz is elvitem hogy miért ilyen betegesek ahol kiderült hogy tejesen lenulázták az immunrendszerüket a sok betegeskedésel ,igy immunerősitő vitamint kellet szedjenek hogy feltöltödjenek a vas és egyébb vitamin raktáraik utána már kevesebbet voltak betegek ,most nagynak már nem betegek egyátalán .

2015. nov. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Szerintem menj vissza a munkahelyedre, ha meg a sok betegség miatti táppénzek miatt kirúgnak, akkor is legalább megpróbáltad. Immunerősítőt mindenképp szedjetek.
2015. nov. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

A 13-as megírná, milyen immunerősítőt szedtek? Az a baj, hogy rengeteg "csodaszer" van a piacon és mindenki másra esküszik.

a kérdésre válaszolva, pedig nekem sajnos nem sikerült megoldanom. Egy 3 évesem van. Fél évet dolgoz'gattam :( és elküldtek. Igazából teljesen jogos volt, még felháborodni sem tudtam, pedig az egész család ugrasztva volt. A nagyi és az apuka is sokat volt itthon, én csak akkor, ha nagyon beteg vagy lázas volt.

2015. nov. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

1. Meg kell erősítenek az immunrendszeretek, igen, a tiédet is! Nekünk a anno a Protexin probiotikum nagyon bevált, kúraszerűen alkalmaztuk a gyerekorvos tanácsára, ill. az Immunotrofina szirup is nagyon jót tett a kicsinek, aki alig volt beteg a bölcsiben, kérdezgettek is a szülők és a gondozók, hogy miért :)

2. Segítségre lesz szükséged, egyedül képtelenség mindent megoldani. A llegkézenfekvőbb a férjed lenne, hiszen ugyanannyira a szülője a gyerekeiteknek, mint te, tehát az, hogy ő pihenni jár haza, azért nagyon gáz! Ha te dolgozni fogsz, te is pihenni szeretnél utána, akkor ki lsz a gyerekekkel?

3. Tul.képpen azért maradnál otthon, hogy "hátha" betegek lesznek a gyerekek? Ez nagyon gáz! A legtöbben elkényelmesednek és utána már vissza sem mennek dolgozni, csak panaszkodnak, hogy nincs elég pénzük... Nálunk az ovi és a suli teele van ilyen anyukákkal, akik mindig kihangsúlyozzák, hogy ők csak azért nem dolgoznak, mert nincs hol...

4. Minél hosszabb ideig vagy távol, annál nehezebb lesz az újrakezdés.

5. Képes lennél a férjed vállára tenni az egész család eltartását? 4 fő élete függjön 1 embertől? És ha vele történik valami neadjisten? Akkor mit teszel?

2015. nov. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A betegségeknek sokszor lelki oka is van, nézz utána neten, pl.:

[link]

2015. nov. 4. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ezt is nézd meg:

[link]

2015. nov. 4. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
74%
Immuno kidet kaptak a fiaim a multitabs immunokidjét ,nekünk bevált . 13 voltam .
2015. nov. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én (feleség) minden másnap hajnali 4től este 10ig dolgom; fél 11re érek haza.

Másnapom így szabad.

A férjem akkor megy dolgozni,amikor én szabadnapos vagyok,de ő nem egész nap melózik szerencsére.

Másképp nem tudjuk megoldani,nagyszülők messzire laknak.

2015. nov. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!