Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alapozó terápiás tapasztalatok?

Alapozó terápiás tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kislányom jövő héten kezdi. Azt tudom, hogy legalább egy évig kell járnia. Csak tapasztalatok érdekelnek, kinek mennyi idő után látszott a változás? Szerette a gyerek? Nem sok az a heti 2x90 perc?
2016. febr. 14. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
azt miért nem írod milyen terápia kezelés vagy fejlesztés, torna? stb, mert van millio féle...
2016. febr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
meg milyen okból?
2016. febr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Írta a kérdező: Alapozó terápia. Ez egyfajta mozgásfejlesztés. Ha megszereti a terapeutát, és az illető érti a dolgát, nem lesz túl sok a 2X90 perc. Sőt, régebben heti 3x90 percet, vagy 5X45 percet lehetett csak terápiának nevezni, az alatt "csak" mozgásfejlesztésről volt szó.

Mekkora a gyerek? Nagycsoportos, vagy nagyobb gyerekeknek szokták általában javasolni az Alapozót, mert elég jó feladattudat és monotóniatűrés kell hozzá. "Emeld meg a fejed hasonfekvésben 20-szor, háton 20-szor és így tovább... Az órák végén persze játszani is szoktak, és a gyerekekhez alkalmazkodva váltogatják a nagy koncentrálást igényló és a kicsit lazább feladatokat.

2016. febr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Autizmus miatt járt valaki alapozó teràpiára? Mi TSMT-t csinàlunk autizmus miatt itthon màsfél éve, ezutàn lassan alapozó teràpiàra lehetne vàltani. Hozott vàltozàst az alapozó terápia, segítette az iskolakezdést?
2016. febr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Idegrendszeri éretlenség miatt kell járnia. Mozgáskoordinációval vannak bajok, az egyensúly érzéke sincs rendesen kialakulva, illetve a kersztpályás mozgások nem mennek neki. Most 5 éves. Középsős. A felmérő óra tetszett neki, várja is az első alkalmat. Csak nekem olyan soknak tűnik az a másfél óra.
2016. febr. 14. 19:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam ugyanilyen problémákkal kezdte az alapozó terápiát tavaly januárban. Akkor volt 6 éves. Nekünk azt mondták, hogy kb. 3 évre van szükség. Ne aggódj, ez egy szuper terápia! Játékos feladatokat csinálnak (pld. borotvahabot kenegetnek), miközben keményen dolgoznak. Az én fiam is heti kétszer jár, egy alkalom 105 perc. Igen, kicsit fárasztó, főleg eleinte, de aznap legalább gyorsan elalszik. :) 5 évesen már ne félj a terheléstől, hiszen vannak, akik ilyenkor már komolyan sportolnak. Az én fiam szereti nagyon. A változás már 3-4 hónap elteltével látható volt, valahogy nyugodtabb és összeszedettebb lett. De azt mondták, hogy lehet olyan, hogy pár hónap elteltével "elromlik" a gygerek, hiszen az idegrendszert stimulálják, de nekünk ez elmaradt, csak fokozatosan ügyesebb lett és nyugodtabb. Így 13 hónap elteltével pedig rengeteget fejlődött az óvónők szerint is. Ez alatt értem a nagymozgásokat, a finommotorikát, az egyensúlyérzéket, és sokkal szebben is beszél (komolyabb logopédiai gondok is voltak/vannak) Sok sikert,ha bármit tudok segíteni írj!
2016. febr. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Mondta a csajszi, hogy lehetnek "visszaesések", hogy sokkal anyásabb lehet a gyerek, illetve néhányan be is pisilek újra. Ha az én lányom ennél anyásabb lesz, akkor le sem tudom majd vakarni, mert most is az. :)

3 évet mondtak? Az nem semmi. De azért mehet iskolába, ugye? Nekünk addig most másfél év van hátra, remelem nem tartják vissza. Persze ha muszáj, akkor muszáj.

Csak nálunk azért nem vette komolyan senki ezt az egészet, mert a korához képest borzasztó okos. Pl. a nevelési tanácsadóban is mondta a csaj, hogy az összesített eredménye nagyon jó, mert a mozgásos részeket feljavítja a tudásra vonatkozó kérdésekkel.

2016. febr. 15. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!