Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik egész nyáron otthon vannak szabadságon, de a gyerekeiket a lehető legkésőbbi ideig lepasszolják bölcsödébe/óvodába?

Figyelt kérdés

Édesanyám óvónő,és ő sok ilyen példát lát.

Nekem személy szerint van egy anyuka ismerősöm,aki nagyon szimpatikus,ő és a férje is egész nyáron otthon vannak,sőt még a nagyobb testvér is (kb. 10 éves), a pici 3 évest pedig nap mint nap bedobják a bölcsibe egész napra.

A kisgyerek szemmel láthatóan nem érzi jól magát,egyedül van,magányos,haza szeretne menni.

Ha munkában lennének, vagy arra gondolnának,hogy a gyerek szokja más gyerekek társaságát,megérteném.

De biztos vagyok benne,nem ez áll a háttérben.

Ki mit gondol erről?



2016. júl. 5. 15:10
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
40%
9es, ennyi erővel, az a szülő aki lepasszolja a gyerekét, az nem akar vele foglalkozni. akkor miért vállalt gyereket?
2016. júl. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 A kérdező kommentje:

Az anyuka pedagógus,tehát egész nyáron otthon van.

Az apuka lelkipásztor,

aki egész évben a hétvégéket leszámítva otthon végzi a munkáját.

2016. júl. 5. 16:47
 13/54 anonim ***** válasza:
73%
Tévedés.A pedagógusok nincsenek otthon egész nyáron.Apuka meg otthon DOLGOZIK.Mindenkinek a saját döntése,hogy beadja e vagy sem.Kérdező anyukádnak meg ez a munkája,azért van ott,hogy vigyázzon a gyerekekre.Ha nem tetszik neki,keressen más munkát.Személy szerint én nem adnám be nyáron,de a férjemnek és nekem is olyan a munkám,hogy teljesen mindegy milyen évszak van,dolgozunk.Szóval muszáj lesz.De ha nem igy lenne,akkor sincs köze senkinek hozzá.
2016. júl. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 A kérdező kommentje:

1. Anyukám nem is abban az oviban van,ahová gyerek BÖLCSIBE jár.

2. Igaz,a pedagógusoknak is meg van adva,hogy mikor lehetnek otthon,de ő most otthon van. Egyébként is egy zenetanár nem pótvizsgáztat,nem ügyel. Szerintem a gyerek nem lenne útban.

3. Butaság az,hogy a pedagógusok azért "találnak ki történeteket",mert teher nekik sok gyerekre vigyázni.

2016. júl. 5. 17:32
 15/54 anonim ***** válasza:
56%
Sok szülő örül ha nincs otthon a gyerek. Ezt személyesen nekem is mondták már a szülők, természetesen nem dolgozó emberekről van szó. Van olyan is aki azt mondta mit csinál ő a gyerekkel amíg be lesz zárva az ovi szintén munkanélküli anyuka. Borzasztó, hogy mennyi szülő vállal az elvárások miatt gyereket, és nem akar törődni vele.
2016. júl. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
78%
Én egyedül nevelem a 2 éves lányom, nincs segítségem, a megszokott bébiszitter elköltözött a városból pár hónapja. Jelenleg tanulok, a megtakarításomból élünk, nemrég költöztünk. Nincs párkapcsolatom és semmi szabadidőm. Néha elmennék randizni, beülni valahova, hisztik nélkül ruhát venni, vagy csak emberek közé menni egyedül. Mikor kérdeztem a védőnőt, hogy tud e valamit a bölcsik állapotáról nyárra, nagyon nekemesett, hogy dehát én itthon vagyok, semmi dolgom, a lányommal kéne legyek. Hát olyan indulat lett bennem hirtelen, hogy kiabálás helyett elbőgtem magam, és azt hiszi lelkiismeretfurdalásom van, pedig csak mérhetetlenül felháborodtam, hogy beleszól az életembe, mikor semmit nem tud róla. 0-24ben egy gyerekkel lenni 2 évig minden órában idegölő. Nem csak gyerekkel, akárki mással is, kell az egyedüllét minden otthonlévő anyukának is. Pár óra magány, kikapcsolódás. Ha ingyen meg lehet tenni, hogy megbízható emberre bízom a gyerekem, ha már elég nagynak érzem, akkor élni kell a lehetőséggel. Könnyű teljes családokban felháborodni, amikor karnyújtásnyira van egy ember, aki átveszi, ha szükséges a gyereket egy kicsit, de az, aki be akarja adni oviba, bölcsibe, az azért teszi, mert szüksége van rá. Ilyenkor hol vannak a fordíts magadra is időt kommentelők? A kipihent boldog anyuka a kiegyensúlyozott gyerek kulcsa hívők? Nálunk nem volt hely sehol a bölcsikben, de jövőre, ha szabad lesz a nyaram, egészen biztosan kérni fogom nyárra a bölcsit. Senkinek sem lenne szabad elítélnie azokat, akik felügyeletet keresnek a gyereküknek, mikor ők már nem bírják tovább. Attól még ugyanúgy szeretik őket, hogy nem 024ben csüngenek rajtuk.
2016. júl. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
72%

Szánom és mélyen megvetem az ilyen embereket, mint a kérdező, meg az anyja, akiknek bele kell mászni mások életébe, hogy a sajátjuk egy kicsit élhetőbbnek tűnjön. "Mekkora szemét már az a szülő, hogy beadja a gyerekét, én meg milyen jó anya vagyok, hogy nem". Hát egészségedre, kedves kérdező, ha jólesik az öntömjénezés.


Az óvónők, bölcsődei gondozónők meg valóban ilyenek, minden szülő életébe nyakig belemásznak, megmagyarázzák, hogy miért nem kellene bevinni a gyereket, és mindeközben kicsit sem tekintik partnernek a szülőt. Nálunk például azt tették szóvá, hogy miért megyek vissza dolgozni, mikor a férjem jól keres, én meg max gyedet kapok. Persze azt még véletlenül sem vallhatja be az ember lánya, hogy vissza AKART menni dolgozni. Mindegy is. A kérdező tökéletes, az a szerencse.

2016. júl. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
84%

1.5 éves kislányommal itthon vagyok még szeptemberig, mégis járt júniusban végig oviba a 3 évesem és augusztus 1-jétől szintén megy. Az én fiam imádja az ovit, imádja a kis barátait, én őszinte leszek, nehezen tudom őket lekötni, eddig sem voltam az a fajta aki egész nap a gyerekeivel ücsörög és homokozik, rajzol, gyurmázik. A fiam ott minden foglalkozást megkap, amikor hazahozom akkor meg mi is foglalkozunk vele. Egyébként így sem könnyű, a kislányom egyedül nincs olyan jól el mint amikor itthon van a tesója, meg reggel-délután oviba járkálni sem leányálom.

Ha a fiam nem szeretné az ovit, természetesen itthon lenne ő is velünk egész nyáron, de így inkább az lenne a rossz neki ha nem mehetne már augusztus 1-jén.

Nem érzem magam rossz szülőnek, hiszen a fiam ettől jól érzi magát és én ezt tartom szem előtt.

Minek az ilyennek gyerek?! Hát biztos nem az egész napi gyurmázásért, homokozásért, meseolvasásért szül valaki gyereket, nem tudom miért ítélkeztek így... Ha valaki már nem tökéletes szülő (vagy legalább is a szerintetek tökéletes szülő, kinek mi ugyebár) akkor jön a "minek szül az ilyen gyereket" kérdés...

2016. júl. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
18%
16os, gondolom tudtad mivel jár egy gyerek. Ha képtelen vagy vele foglalkozni, mert a saját önös érdekes fontosabb, lehet nem kellett volna megszülnöd. Teljesen egyetértek a védőnőddel. Sajnos olyanok is vállalnak gyereket akiknek nem kellene, itt csak a kislányodat sajnálom egyedül.
2016. júl. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem elég gáz az ilyen szülő.

Megjegyzem pl a mi ovinkban nem is viheti nyáron oviba a gyereket olyan szülő aki amúgy otthon van pl. a kistesóval.

Akinek csak lepasszolás a gyerek, az elég szomorú :-(

2016. júl. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!