Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik egész nyáron otthon vannak szabadságon, de a gyerekeiket a lehető legkésőbbi ideig lepasszolják bölcsödébe/óvodába?

Figyelt kérdés

Édesanyám óvónő,és ő sok ilyen példát lát.

Nekem személy szerint van egy anyuka ismerősöm,aki nagyon szimpatikus,ő és a férje is egész nyáron otthon vannak,sőt még a nagyobb testvér is (kb. 10 éves), a pici 3 évest pedig nap mint nap bedobják a bölcsibe egész napra.

A kisgyerek szemmel láthatóan nem érzi jól magát,egyedül van,magányos,haza szeretne menni.

Ha munkában lennének, vagy arra gondolnának,hogy a gyerek szokja más gyerekek társaságát,megérteném.

De biztos vagyok benne,nem ez áll a háttérben.

Ki mit gondol erről?



2016. júl. 5. 15:10
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
74%
Tizenkilences se az empátiáról híres. Remélem, te is megtudod, milyen egyedül nevelni gy gyereket.
2016. júl. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
24%
Nem annyira vészes egyedül nevelni mint ahogy itt egyesek előadják... meg az nem nevelés hogy berakom bölcsibe, még nyárra is én meg élem világomat pasizgatok vásárolgatok, mint amit a 16os tervez...
2016. júl. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
67%
22-es nézz már magadba, ha nem voltál még ilyen helyzetben, akkor mit sajnálod mástól, hogy van saját magára egy kis ideje? Pasizgat? Na ásd el magad... Arra nem gondolsz, hogy nem akarja egész életében egyedül nevelni a gyerekét?
2016. júl. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
25%
Hát ő maga írta hogy azért akarja beadni hogy eljárhasson pasizni, meg vásárolni, ne legyen útban a gyereke. Ilyenkor szerintem jogos a kérdés minek szülte meg ha ennyire le akarja passzolni? Sok szülő van, aki egyedül neveli a gyerekét, többek között az én édesanyám is egyedül nevelt, de mivel dolgozott és be kellett adnia bölcsődébe és óvodába, azt se tudta hogy siessen értem, meg sose kellett mennem ha szabadnapos volt. Van aki meg megteheti hogy otthon van, de már most is le akarta passzolni a gyerekét, mikor még két éves se volt, mert neki derogál gyereket nevelni.
2016. júl. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
70%

Igen, szeretnék magánéletet, szeretnék megismerni egy férfit, akivel jól érzem magam, és hosszabb távra tervezhetek. Ezért egyáltalán nem érzem rosszul magam, most hogy a gyerekemnek nem csak én létezek, hanem nyit a világ felé elkezdhetek gondolni magamra is. Bébiszitterre nem tudok költeni, csak ha muszáj, nincs egy nyamvadt ember se körülöttem, akire rá tudnám bízni, akár csak három órára. Pont azért sok, mert foglalkozok vele és játszunk, ha nem foglalkoznék vele, nem lenne probléma az egyedüllét hiánya. Direkt megvártam a kétéves kort a bölcsivel, szerencsére dolgoznom még nem kell, ha kellene azt csinálnám. Itthonról tanulok, nem járok emberek közé, csak boltba játszótérre és vizsgázni. A barátaim nagyrészt elköltöztek innen, nincs felnőtt társaságom, a lányom 2 szót mond. Van igényem arra, hogy nő is legyek, hogy más témákról is beszélgessek, hogy ne egyedül legyek. Ezért ez szemernyi lelkiismeretfurdalást nem érzek, azt viszont sajnálom, hogy anyukád nem nyitott a világ felé, mikor egyedülmaradt, és azt ültette át a gyermeke életébe, hogy ez a mentalitás a normális. Ha lenne egy szabad délelőttöm, én is kicsattanó örömmel mennék a gyerekemért feltöltődve. Fel sem tudod fogni, hogy milyen az, ha sosem vagy egyedül, vagy nem szól hozzád senki, csak cseten meg a társkeresőkön.


Egyébként szeretem a gyerekem, sokat foglalkozok vele, az első év csodás volt, a második kicsit nehezebb, de ebben a korban már nem egy emberes meló, és most jött el az az idő, amikor én is fontos leszek magamnak.

2016. júl. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy, ha annyira le akartam volna passzolni, félévesen beadhattam volna a bölcsibe az előző városban, utolsó. Mindenki akkor veszi igénybe az ingyenes bölcsi nyújtotta segítséget, amikor szükségét érzi(a lehetőségem megvolt rá).
2016. júl. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
81%

És a gyereknevelésnek egyedül a lelki része nehéz. Én is főzök, mosok, takarítok, főállásban tanulok, igyekszem jól kinézni, és minden téren kielégítem egy 2éves igényeit, ezek miatt sosem panaszkodnék, mivel nem megterhelő. A beszélgetés hiánya, egy férfi hiánya, a csend hiánya, az önmagamra fordított figyelem hiánya miatt kell a bölcsi. Ezeket pedig csak akkor érem el, ha pár órára másra bízom a gyerekem.


De nem is itt kellene kiadni ezt magamból, majd rázúdítom a védőnőre legközelebb, ha megjegyzést tesz.

2016. júl. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
76%

Miert ne mehetne el az egyedulallo anyuka valahova? Ezek szerint az is bűn ha a hazastarsak "lepasszoljak" a gyereket h kettesben lehessenek par orat??

Gondolom nem napi 24 ben szeretne pasizni. Elkepeszto egyesek milyen szelsosegesen tudnak gondolkodni...

En ugyan elvileg nem egyedul nevelem a fiaim, viszont a ferjem alig van itthon uh mondatni majdnem egyedul. Bizony a kicsit 1 evesen beirattam heti 2x 3 orara bolcsibe. Igaz fizetos volt, de nem erzem magam rossz anyanak attol hogy heti 6 orat gyerekek nelkul mereszeltem tolteni. Amugy abban az idoben sem vakargattam, hanem akkor inteztem az olyan dolgolat amik gyerekkel nehezebben mennek. ( orvos, bevasarlas , posta) ez akkora bun?? Utana viszont tobb es ertekesebb odot tudtam celuk tolteni. Nekem igy jo volt.

2016. júl. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
87%

Sosem értettem ezt a nyári leállást. Ha nem dolgoznék, akkor télen venném ki a gyereket az oviból. Megspórolnám magamnak és az óvónőknek a napi többszöri többrétegű öltöztetést, nem kellene annyi gyereket lekötniük bent.

Most nyáron csak felkap egy ruhát a lányom, elsétálunk a jó időben az oviig, reggeli után mennek ki az udvarra vagy a közeli parkba. Takarítani sem kell annyit, mint amikor 30+ gyerek bemegy a latyakból.

2016. júl. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
22%
Attól hogy lelkiismeret furdalásod nincs, még rossz anya vagy, amiért alig várod hogy lepasszolhasd a gyereked. Nem azt mondom hogy sose járj el, anya is eljárt, de nem úgy hogy közben a gyerek egész nap a bölcsiben van, sőt, mint írtad, nyárra se vennéd ki, úgy se hogy mivel tanulsz neked akkor szüneted lesz. És sajnos ok az ilyen önző "anya". És el tudom képzelni ezzel a hozzáállással milyen rengeteget foglalkozhatsz a gyerekeddel,mikor alig várod hogy leadhasd. Szegény kislány, tényleg jobb lesz neki egy bölcsiben mint melletted.
2016. júl. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!