Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik egész nyáron otthon vannak szabadságon, de a gyerekeiket a lehető legkésőbbi ideig lepasszolják bölcsödébe/óvodába?

Figyelt kérdés

Édesanyám óvónő,és ő sok ilyen példát lát.

Nekem személy szerint van egy anyuka ismerősöm,aki nagyon szimpatikus,ő és a férje is egész nyáron otthon vannak,sőt még a nagyobb testvér is (kb. 10 éves), a pici 3 évest pedig nap mint nap bedobják a bölcsibe egész napra.

A kisgyerek szemmel láthatóan nem érzi jól magát,egyedül van,magányos,haza szeretne menni.

Ha munkában lennének, vagy arra gondolnának,hogy a gyerek szokja más gyerekek társaságát,megérteném.

De biztos vagyok benne,nem ez áll a háttérben.

Ki mit gondol erről?



2016. júl. 5. 15:10
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
52%

57% frusztrált, görcsös és borasztóan korlátolt, én a helyetekben nem vitatkoznék vele. Tudod, leereszkedsz a szintjére és megver a rutinjával :)


Tényleg, az jó kérdés volt, hogy vajon ilyenkor hol vannak a kiegyensúlyozottság, kikapcsolódás, feltöltődés és a párkapcsolat fontosságát hangoztató, trendi-csini-tűsarkas-műkörmös anyukák? Ilyen kérdéseket, mint ez, valszleg csak a vérnyák nyitnak meg. Meg pár rutintalan, eltévedt ember, mint én :)

2016. júl. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
79%

Harmincas, köpj fel és állj alá, undorító egy ember vagy! Hogy jössz ahhoz, hogy le rosszanyázz valakit, aki egymaga neveli a gyerekét, és annyi a "bűne", hogy beismeri, hogy van arra is igénye, hogy egy kis időt eltöltsön gyerek nélkül? Egy egyedülálló szülőnél nincs az, hogy "elmegyek zuhanyozni, figyelsz addig Pistikére?", meg hogy "Elmegyek venni egy nadrágot magamnak, egy óra múlva jövök.", mert a gyereket viszi magával mindenhová. Vagy beadja bölcsibe, és megkapja azt a lehetőséget, hogy egyedül bemehet a próbafülkébe, ha nadrágot szeretne venni, de akkor meg az ilyen mocskok köszörülik rajta a nyelvüket. Undorító vagy!

Anyád egyedül nevelt? Akkor némi empátia lehetne benned is. Eljárt ő is, azt mondod. Tán volt segítsége, ha te ez alatt nem bölcsiben voltál. Nem mindenki ilyen szerencsés.

2016. júl. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
16%
Igen, volt segítsége, bébiszitter,havonta kétszer. És mint mondtam, nem az a baj hogy el akar néha járni, hanem hogy mindig, egész napra bölcsibe akarja ehhez adni a gyerekét, plusz még nyáron is, mikor neki szünete van. Tehát kb napi 3-4 órát fog csak eltölteni a gyerekével, akit állítólag szeret. És igen, az én szememben az ilyen rossz anya, és rajtam kívül vannak még így jó páran. Azzal nem lenne gond, ha heti egy-két napra délelőttre be akarja adni, de itt már arról van szó hogy nyárra is, mikor neki iskola se lesz, lepasszolja a gyerekét, hogy ő szabadon kelhessen, mintha nem is lenne gyereke. Sok egyedülálló szülőt ismerek, és érdekes, egy se így áll hozzá, hogy csak szabaduljon a gyerekétől... De az ő dolga, de ne lepődjön meg ha a kislány is ezt a mentalitást látja, és a lehető legelső alkalommal egy távoli öregek otthonába viteti őt, csak hogy utána neki is legyen ideje vásárolgatni, meg barátnőzgetni. De utolsó, gondolom te is hasonló mentalitású lehetsz, ha ennyire véded. Még mindig azt mondom, vannak emberek, akiknek elég lett volna egy kismacska, a gyerek helyett.
2016. júl. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
19%
31-es, nem vagyok frusztrált egyáltalán, csak zavar, hogy miért vállalnak egyesek úgy gyereket, hogy nem érnek meg a feladatra. Egy gyerek nem játékszer, hogy oké én most pasizgatni akarok, felrakom a polcra, és mikor kedvem lesz hozzá majd leveszem ismét. Gondolom a válaszoló még nagyon fiatal lehet. De felőlem azt csinál amit akar, csak ne hangoztassa hogy ő jó anya, mert a jó anya nem ilyen, a jó anya igyekszik a lehető legtöbb időt a gyerekével tölteni, nem lepasszolgatni hogy ő élhesse a gyerektelenek életét.
2016. júl. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
95%
Akkor én is szaranya vagyok mert a 4 évesemet ebédig beadom az oviba? Itthon vagyok veszélyeztetett terhesen. Rengeteg vizsgálatra kell mennem. Az apja meg pont éjszakás!
2016. júl. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
85%
57%-os.Nincs jogod senkit rossz anyának titulálni.Honnan tudod,hogy hogy bánik vele?Lehet ő tartalmasabban tölti el vele az időt,mint aki 24 órában a gyerekével van.Arra azért kíváncsi lennék,nekef milyen a ''jó''anya.
2016. júl. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
20%
35ös azért van különbség aközött hogy egy két évest ad be bölcsibe, ahol nincs se konkrét fejlesztés, se semmi, csak megőrzés, vagy egy 4 évest délig, a veszélyeztetett terhesség miatt. Mert ez jó indok, az hogy pasizni meg vásárolgatni szeretne, az nem az. Meg ő nem délig akarja beadni, meg még nyárra is, mikor a legtöbb szülő kiveszi, hogy a gyerekével legyen. Már írtam, nem azzal van a bajom hogy oviba beadja valaki, mondjuk délig, hogy fejlődjön, foglalkozzanak vele, hanem egy két évest, akinek még intenzíven nincs is szüksége a gyerektársaságra, idegenekre bízza csak hogy ő szórakozhasson.
2016. júl. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
84%
Azért túlzásokba ne essünk már! Az az anyuka is szeretne egy kicsit feltöltődni! Ahogy olvastam a sorait, semmi rosszat nem vettem ki belőle. De ige n is minden anyánál el jön az a pillanat amikor legalább egy fél napra szeretne a gyereke nélkül lenni! Meg ha mindenki nem is vallja ezt be! Aztán el telik egy ora és már hiányzik is! És ez igy van jol.
2016. júl. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
87%

"De utolsó, gondolom te is hasonló mentalitású lehetsz, ha ennyire véded."


Tudod mit, legyen igazad, hasonló mentalitású vagyok :D Hányok az ilyenektől, mint te, valószínűleg ezt érted a mentalitásom alatt :D Van két gyerekem, jelenleg mindkettő itthon egész nyáron, mert én is itthon vagyok. De amikor még csak a nagy volt meg, és egyedül neveltem, őt is volt, hogy vittem nyáron oviba, mert neki szerintem nem túl jó buli bevásárolni menni, orvoshoz menni velem, ügyeket intézni, ha közben az oviban is lehetne, és játszhatna a többi gyerekkel. Sőőőt, a férjemmel is úgy ismerkedtem össze (te szóhasználatoddal élve: pasizgattam), hogy a gyerek oviban volt. De biztos jobb lett volna, ha magamra ragasztom, és sose teszem ki a lábam nélküle, és nevelném egyedül 18 éves koráig.

2016. júl. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
15%
Na, ebben egyetértünk, én meg az olyanoktól hányok mint te és a társaid, utolsó. És az olyanok mint a 16os fognak itt sírni, hogy miért a bölcsisnénit szereti jobban a gyerek, miért nem őket.
2016. júl. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!