Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik egész nyáron otthon vannak szabadságon, de a gyerekeiket a lehető legkésőbbi ideig lepasszolják bölcsödébe/óvodába?

Figyelt kérdés

Édesanyám óvónő,és ő sok ilyen példát lát.

Nekem személy szerint van egy anyuka ismerősöm,aki nagyon szimpatikus,ő és a férje is egész nyáron otthon vannak,sőt még a nagyobb testvér is (kb. 10 éves), a pici 3 évest pedig nap mint nap bedobják a bölcsibe egész napra.

A kisgyerek szemmel láthatóan nem érzi jól magát,egyedül van,magányos,haza szeretne menni.

Ha munkában lennének, vagy arra gondolnának,hogy a gyerek szokja más gyerekek társaságát,megérteném.

De biztos vagyok benne,nem ez áll a háttérben.

Ki mit gondol erről?



2016. júl. 5. 15:10
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
78%
Te már csak tudod mi zajlik más gyerekének a fejében.Egyébként nem igaz.Egy 2 éves is szívesen van a korosztálya társaságában.A lányom most lesz másfél.Imád a játszótéren lenni a többi hasonló korúval.Egyébként még mindig nem válaszoltál.Szerinted milyen a jó anya?
2016. júl. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
95%
Értelmetlen ez az egész vita itt!
2016. júl. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
78%
Eleve ott megbukik a dolog, hogy egész nyáron otthon van szabadságon. Nincs is ilyen munkahely, hogy júniustól szeptemberig szabadságot adnak bármennyire is erőlteti a bölcsi és az ovi, hogy akkor június közepétől már ne hozzam.
2016. júl. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
87%
Nem érdemes az 57 százalékossal vitatkozni. Van, aki ennyit tud nyújtani a gyerekének, hogy otthon van vele, semmi többet. És azt hiszi, hogy ha fel alá mászkál a bili-játszótér-kiságy háromszögben attól a gyereke egészséges ember lesz. Hát nem. Mert például érzelmi intelligenciát egy ilyen másokat rosszanyázó izétől biztos nem fog tanulni. Arról már nem is beszélve, hogy teljesen félremagyarázta az olvasottakat.
2016. júl. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
61%
Egyet értek veled utolsó! Az én gyerekem is kivncsi a világra! És nem fogom bezárni. Mással is mehet ha akar bárhová. Persze rokonra gondolok itt! Más szemléletet is had ismerjen ne csak a szüleiét!
2016. júl. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
62%
Én otthon vagyok nyáron. Egyiket sem vittem ilyenkor oviba, ha csak tehetem, elhozom őket év közben is. Nem gondolom, hogy bezárnám őket, nekünk így jó. Szerintem felesleges nyáron oviba járni, és nem értem azokat, akik beviszik, csak hogy ne legyen otthon. De az ő dolguk.
2016. júl. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
27%
Én meg az olyan izékkel nem vitatkozom, akik szerint normális nyáron is belökni a gyereket bölcsődébe, hogy ők otthon lazulhassanak, pasizhassanak. Én, veletek ellentétben időt és energiát fordítok a gyereknevelésre, tudjátok, közös program, eljárkálunk minden nap valahova. Való igaz, nem olyan kényelmes mint egy idegenre bízni és utána otthon olvasgatni, az igaz, de tudjátok, én szeretem a gyerekem és nem a bölcsinek/ovinak szültem, veletek ellentétben.
2016. júl. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
48%
Szegény 57%-os nagyon komoly és mély traumákat hordozhat a korai gyermekkorból, hisz írta is, egyedül nevelte az édesanyja. Nem érdemes vitatkozni ilyenkor, neki ez nagyon mély tudattalanból fakadó ellenérzés, valószínűleg ez a téma komolyan felzaklatja és ilyen komoly ellenállással, meggondolatlan vádaskodással próbálja feldolgozni. Ne haragudjatok rá. Próbáltál erről már szakemberrel beszélgetni?
2016. júl. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
21%
Utolsó, hát ezt benézted, olyan gyermekkorom volt, amiről a legtöbb ember csak álmodhat, jó anyagi körülmények között, szerető édesanyával, rokonokkal, rengeteg családi baráttal, akikkel még a mai napig tartjuk a kapcsolatot, együtt nyaralunk, ezek a gyerekek, akikkel felnőttem, a mai napig a barátaim, és most már az én gyermekemet is hatalmas, szerető család és közösség veszi körbe. Ezt semmiért nem cserélném el. Rengeteg vicces élmény és kaland van a hátunk mögött, amiket nem tudtunk volna megélni, ha a mi szüleink is úgy gondolkodnak, mint az erre a kérdésre válaszolók. Csak egyszerűen nem értem, miért vállal az olyan gyereket, aki nem akar vele foglalkozni. Igen, a gyerek cuki, aranyos, de nem csak kirakatba való. Szerencsére a legtöbb ember nem óvodának meg bölcsődének szüli, hanem saját magának. és igen, az én személyes véleményem, az, hogy a szememben rossz szülő, aki a saját kényelme miatt lusta programokat csinálni a gyereknek, és ezért belöki. Nyáron én sosem voltam oviban, minden nap más szülő vigyázott ránk, aki épp ráért. Így gyakran 5-8 gyerek is együtt bandázott a kertben egy sátorban, jártunk programokra, ingyenesre és fizetősre is. Életem legjobb nyarai voltak ezek, és komoly köszönettel tartozom ezeknek a felnőtteknek amiért szerettek és foglalkoztak velünk, nem a könnyebbik utat választották, hogy minket beraknak nyáron is, ők meg pihengetnek.
2016. júl. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó, ne szépítgess már, mond ki nyíltan, hogy szerinted, aki egyedül maradt a gyerekével, az egész nyugodtan fel is fordulhat felőled, de nincs joga ahhoz, hogy új párt találjon. Ezt miért nem mered így leírni, nyíltan? Neeeem, te inkább magadat fényezed, meg az ő szülői kompetenciájukat kérdőjelezed meg, ahelyett, hogy felvállalnád, hogy egy emberi hulladék vagy, és minimális empátia sem szorult beléd.
2016. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!