Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Igaza van családtagnak hogy...

Igaza van családtagnak hogy tegyem félre a gyereket es dolgozzak 8-10 orában, mert protezsál?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..



Itt leirtam miért vagyok most 6 orás munkaviszonyban.


De a családtagot nem érdekli, be akar tenni 8 orás állásra (utazással egyutt 9-10 ora az a 8..)


De szerinte a megélhetés az első, jelenleg épphogy kijövünk.


Most ezt hogyan csináljam? Nem akarom elvesziteni a mostani rugalmas állásom olyan miatt hogy átmegyek máshova aztán kirugnak hiányzásért. Ott elvileg jobban keresnék szerinte költsek akkor szitterre.

És szitter megy majd a szülőire, ballagásra, oviba beszoktatni, nyári szunetre, bizzam betegség alatt olyanra aki pl nem is fejlesztené játszva egy hétig ha egesznapokat otthon a gyerek, szitter legyen vele nyari szünetben az anyja helyett, ő hordja fejlesztésre en meg azt sem látnám mit csinálnak vele, es szitter ugràljon nekem ügyintézni pl szemüveget csináltatni, fundaszerzodest modositani, stb dolgaimat? Sőt.


HOGYAN lehet 8-10 orás munkakör mellett anyának lenni segitség nélkul?mit csináljak hogy ne veszitsem el a mostani allast de elmondhassam hogy megprobáltam a másikat.

Azt mondta ne hozzam szégyenbe, interjun se emlegessem a gyereket, tudják hogy van es ennyi elég.


2017. jún. 18. 08:04
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Csak millio nonek van férje meg nagyi stb..

Nekem meg be van tàblázva a naptáram..


Egy rakás minden van igy is hanyagolva


A gyerek még neurologusnál sem volt, én fogászaton, plusz én vàgom a gyerek haját is.., kb 3 éve vagyok "vak" szemüveg nelkul, fizetek egy rossz telefont mert mèg mindig él a szerzodes hàla hogy nem erek rà bemenni, keresztelős hittanoràkra járás kb 3 éve csuszik..., gyerek màk kotvénye sincs letisztazva a máknàl (netrol nem tudok belépni)


Szoval nemhogy sokat rohangálok de még egy rakás minden log a levegőben..

2017. jún. 18. 08:46
 12/34 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó!


"bizzam betegség alatt egy hétig olyanra, akinél nem fejlesztenéjatszva egy hetig" - nyilvánvaló hogy erre írtam. De bármi baja is a gyereknek, egy hét alatt a világon semmi baja nem lesz fejlesztés nélkül. Pláne, hogy anyuka miután haza ér maga is képes rá. A kérdező egyszerűen nem akar 8 órában dolgozni. Erre keres kifogásokat és nem érdekli, hogy más képes megoldani munka mellett is. Ha ő nem akarja, az az ő dolga. Nem kötelező a teljes munkaidő - de szintén ő az, aki azt írja, jelenleg épp hogy kijonnek. Nyilván folyamatosan panaszkodik a csaladtagnak, hiszen ha nem így lenne, annak fogalma se lenne az anyagi helyzetukrol és nem akarna segíteni.

2017. jún. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
29%

Én csak olyan anyukákat látok a környezetemben 8 órávan dolgozni ahol van legalább egy de inkább két nagyszülő akikre rá lehet bízni a gyereket.

Én azt a munkahelyet választanám ahol rugalmasabban kezelik, hogy van gyereked.

Hozzánk 1000 Ft-ért jön a babysitter egy órára, nem tudom felétek milyenek az árak.?

2017. jún. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
62%
Valóban, van akinél van férj meg nagyi. Nálam Pl épp nem volt egyik se. Mégis megoldottam. Más is megoldotta. Te nem akarod, hát ne csináld.
2017. jún. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

A csalàdtagnak hogy ne lenne fogalma anyagi helyzetről.

Egyedul nő gyerekkel, 6 orás munkàval.


Az egy hét alatt több kb egy honapot lehethaladni a fejlesztéssel.igy ertettem. Jelenleg munka utàn van kb fél ora rà a háztartàs mellett, betegség alatt meg 5x 24

2017. jún. 18. 08:53
 16/34 anonim ***** válasza:
76%
Ne haragudj, de több százan (ha nem ezren) vannak egyedül gyerekkel, többel is, beteggel is, napi 8 órát dolgozva. Iszonyatosan rosszul szervezed a dolgaid.
2017. jún. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Szóval a lényeg, mindenkinek érthetetlen, hogy nincs időm. Az uj munkahelyen a főnök sem értené...szoval a kirugás boritékolhato.

Már csak tényleg az a kérdés hogy csinàljan hogy a végén ne maradjak munka nélkül.

2017. jún. 18. 08:57
 18/34 A kérdező kommentje:

Nem az én rossz szervezésem, hanem munkaidőben fogad mindenki mindenhova.

Szülői, beiratàs, beszoktatás, családlátogatás, ballagas, gyáp, nyari szunet, ügyved, birosag, telefon, korm.hivatal, szakszolgalatos fejlesztes, szemuveg, fodrasz, telefon, onkormanyzat, szolgaltato meg hiaba van nyitva este 8-ig heti egy nap, gyereket nem tudok becugolni mert bolcsi utan faradt hisztis nyugos, stb

2017. jún. 18. 09:07
 19/34 anonim ***** válasza:
81%

1. Ha nem AKARSZ elmenni 8 órára dolgozni, akkor MIÉRT kérdezed, hogy mit tegyél?


2. Ahogy írták sokan, rengeteg nö él teljesen egyedül egy vagy több gyerekkel, mindenféle nagyszülö nélkül és emellett ledolgozza a napi 8 óráját.


3. Ha eleve eldöntötted, hogy az új fönök kirúgna a sok hiányzás miatt, akkor nincs miröl beszélni.


4. Azt viszont nem értem, hogy miért nem szervezed meg a napjaidat úgy, hogy ne kelljen folyamatosan hiányozni a munkahelyedröl, mert ez csak rajtad múlik.


5. Ha babysittert alkalmaz valaki, akkor, amennyiben értelmes ember, olyan valakit választ, akiben megbízik és aki a gyerekkel úgy bánik/foglalkozik, ahogy szükséges.


Összefoglalva: nem akarsz dolgozni, csak pénzt kapni semmiért, mindenre van kifogásod, hogy miért nem lehet megoldani - közben meg sírsz, hogy nincs pénzed meg nem tudsz ezt-azt megengedni magadnak. Erre mondják, hogy "Nem akarásnak nyögés a vége!"

2017. jún. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
89%

Kerdezo, de most mi a kerdes ?

Mit varsz tolunk ?

Mert attol, hogy ezt rendszeresen megkerdezed, neked ettol nem lesz jobb. Te eleted, neked kell eldontened.

2017. jún. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!