Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Igaza van családtagnak hogy...

Igaza van családtagnak hogy tegyem félre a gyereket es dolgozzak 8-10 orában, mert protezsál?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..



Itt leirtam miért vagyok most 6 orás munkaviszonyban.


De a családtagot nem érdekli, be akar tenni 8 orás állásra (utazással egyutt 9-10 ora az a 8..)


De szerinte a megélhetés az első, jelenleg épphogy kijövünk.


Most ezt hogyan csináljam? Nem akarom elvesziteni a mostani rugalmas állásom olyan miatt hogy átmegyek máshova aztán kirugnak hiányzásért. Ott elvileg jobban keresnék szerinte költsek akkor szitterre.

És szitter megy majd a szülőire, ballagásra, oviba beszoktatni, nyári szunetre, bizzam betegség alatt olyanra aki pl nem is fejlesztené játszva egy hétig ha egesznapokat otthon a gyerek, szitter legyen vele nyari szünetben az anyja helyett, ő hordja fejlesztésre en meg azt sem látnám mit csinálnak vele, es szitter ugràljon nekem ügyintézni pl szemüveget csináltatni, fundaszerzodest modositani, stb dolgaimat? Sőt.


HOGYAN lehet 8-10 orás munkakör mellett anyának lenni segitség nélkul?mit csináljak hogy ne veszitsem el a mostani allast de elmondhassam hogy megprobáltam a másikat.

Azt mondta ne hozzam szégyenbe, interjun se emlegessem a gyereket, tudják hogy van es ennyi elég.


2017. jún. 18. 08:04
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
70%

Az első gyerek mellől 2 éves korában mentem vissza dolgozni. 2 nagyszülő segítségével. Mivel vidékre jártam busszal 10 óra volt a tényleges távollétem.

Este hamarabb elaludtam mint a gyerek....

Se bölcsibe, se oviba, se iskolába nem tudtam vinni és hozni se....

KB. fél 6-ra értem haza, ha nem volt túlóra... és nem késtem le a buszokat...


MOST nem fogok mártirkodni! A gyerektől elvett időt senki nem fogja visszaadni neki :-(

Szóval a kistesó 3 éves koráig itthon maradok. Minimum helyben keresek 8 órás munkát (de a 6 jobb lenne)


Lehet lepontozni!


Kedves kérdező, én megértelek.

2017. jún. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Ez is. Nem elég a nyári szunet, még csal.látogatás, beszoktatás is lesz, ne adj isten tappenz az ovi miatt, aztàn ki tudja miket talàlnak ki, de eddig MINDIG el kellett kérnem magam a munkahelyről.

Most ki sem szàmoltam még mennyit kell tuloráznom csak hogy meglegyen a napi 6.

2017. jún. 18. 09:13
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Egy fontos kérdés van. Mennyire àlltok nost anyagilag rosszul? Kérsz màsoktól kölcsön? Az a meló mennyivel többet adna? Megérné belőle szittert fizetni?


Ha így is megvagytok, csak nincs luxus akkor ne vàlts.


De amúgy nem értem a vàlaszolók többségét. Eddig mindig az gond, ha ovis a gyerek és el kell menni érte màs megoldja, sokan miért nem bírnak hamarabb menni a gyerekért, ha 8 óràt dolgozik....

Ha nincs segítség..


Szerintem a legideàlisabb lenne ha az anyukàk 6 óràban tudnànak dolgozni. Értem én, hogy az anyagiak....de ha megoldható és nem kér màstól akkor miért baj az màsnak, ha valaki nem dolgozik látàstól-vakulàsig?


Kérdezõ, ha nem szorulsz màsra, akkor àllj ki magadért és mondd meg, hogy köszönöd de nem kell beajànlani téges sehovà. (Viszont lehetōleg ne is panaszkodj a családtagoknak)

2017. jún. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Gyerek elott 12 oràztam is naponta...

Nem a munkával van bajom.


A kérdés màr csak annyi hogyan tartsam meg a 6 orásat.


A csaladtagnak nem merek nem-et mondani a munkára mert az lenne mint itt. En vagyok a munkakerülő..aha..

Mivel ő sem érti, ahogy sokan itt sem hogy rengeteg a dolgom munkaidőben.


Plusz számolgatva lehet meg sem érné az meg a masik..

2017. jún. 18. 09:18
 25/34 A kérdező kommentje:
Kb plusz 10-20 ezret nyernék csak ilyen áron egy 8-10 orás meloval
2017. jún. 18. 09:19
 26/34 anonim ***** válasza:
63%

kedves kérdező! Megértelek. 8 órás meló mellett minden még bonyolultabb lenne.

Én nem tartozom a szuperanyuk körébe, aki 8 órás munka, gyerekek, tanulás mellett minőségi időt tudnak a gyerekeikkel tölteni. Én ezek mellett úgy erzem, hogy elhanyagolom a gyerekeimet.

Ismerőseim között, aki segítség nélkül csinálja ezt, az mind stresszes, fáradt, ingerült.

Azoknak van nagy szája, akik a gyerekeiket rendszeresen másokra bízzák.

Úgy tényleg könnyű. De ha még minden otthoni dolog, gyerekek is délutánra 17..00 utánra, és hétvégére maradnak, akkor hamar kipurcan az ember lánya.

Ha megoldható, maradj 6 órásban.

Azt nem értem, hogy a rokonodnak mi köze van az életedhez. Ha pénzel téged akkor nyilván joga van beleszólni, egyéb esetben csitu, és a magánügyed.

Még valami! Felnótt vagy, ne a gyakorin kérj tanácsot, mert itt mindenki napi 36 órás napokban él( máshogy nem jön ki a 8 órás munka, utazás, házimunka, tanulás, minőségi idő gyerekekkel, férjjel, pihenés stb.)

Dönts a saját belátásod szerint, vagy kérj olyantól tanácsot, aki tényleg ismer téged, a helyzetedet.

Szép napot!

2017. jún. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Az elmenne a szitterre. Felnőtt nő vagy ne hagyd hogy ilyen szinten megérintsenek az ismerősöd hülyeségei. Az oviba/bölcsibe meg mondd meg hogy csak fontos dolgok miatt hivogassanak, nem kell minden szarért bemenni.
2017. jún. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Több menne el szitterre mint 20e ha ennyire sok a dolgod. Nem lakom veled, nem latok bele. Annyit tudok h kolleganom egymaga neveli a kisfiat, elhagyta várandósan a párja. Papa nincs mama meghalt amikor a kisfiú másfél eves volt. Apai reszrol a nagyszulok videken laknak. Nagynéni nincs, nagybácsi nincs. A munkánk 3 muszak. 15km-re lakik a lány tanyán. Az éjszakákat lepasszolja nekünk. Kertet rendez, hazat rendez. Babat oviba a szomszéd neni hordja ha reggeles a lany. (mi 5.20tol dolgoznk..) vagy a szitter. Délután (ez havi szinten max 5nap) szitterrel-szomszeddal van estig.

Megoldja, de sz.r neki na... Nem hiszem h megelne 6orasbol, de nem tudom azt tudom h a szitter legjobb esetben is 1000-1500\óra. Számolj csak.

Neked kell utánanézni h nálatok mennyi ez , talalsz-e megbizhatot. Amugy náluk egy gyogypedes egyetemista kiscsaj vigyáz a gyerekre. O elégedett vele csak hat azért egy délutános heten rohadt drága.


Mi szoktunk neki segíteni. Neked nincs valami barátod vagy szomszéd aki neha segitene?

2017. jún. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
86%

navnál adobevallás modositása, telefonszerződesbontás, fundalakáskassza nyitás, bírósági tárgyaláshoz ügyvédfogadás, lakbérfelszolitás miatti hivatali magyarázkodás


Na, ezt te mind külön intézted, pedig egy nap szabiba bőven belefért volna, sőt, a szerződés felmondása is, amit még egy külön alkalommal intéztél. Ügyfélkapu nyitása 5 perc, és hopp, máris intézheted az adód, nem kell a naviknál várakoznod.


Nem tudod fizetni a számlákat, ez kiderül, tehát sajnos nem az a kérdés, vállald-e a több munkát, minimálisan több pénzért, hanem az, hogy hogyan oldd meg. Nem érdekel, ha nem tetszik a válaszom, de ha az önkorm kirak a lakásból, ne gyere ide sírni, hogy de hát beteg a gyerek, és ők szemetek.

2017. jún. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
96%

1. Igen, igaza van a családtagnak, akármennyire is nem szereted hallani.

2. TE nem vagy erre alkalmas

Tehát (mivel felnőtt, családfenntartó ember vagy), megköszönöd a családtagod segítségét, elmondod, hogy NEKED ez most biztosan nem megy, és inkább maradsz a 6 órás állásodban. Pont.

2017. jún. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!