A gyermekeim ideiglenesen nevelőszülőkhöz kerültek. Szeretnénk mihamarabb visszakapni őket. Ebben az esetben mit tudunk tenni?

Figyelt kérdés

Egy öt gyermekes anyuka vagyok. Gyermekeim 2010(9év),2012(7év),2013(6év),2014(5év),2017(2év)-ben születtek.

2013 tavaszán megalapozatlan, kivizsgálatlan,valótlan lakossági bejelentések alapján a kihelyezett lakossági családsegítő védelembe vételi eljárást indított el. Természetesen a gyermekek születése után a védelembe vételt ők is gyakorolták.

2018 tavaszán a családsegítőt elbocsájtották posztjából nem megfelelő munkavégzés miatt,viszont akik őt váltották sem vizsgálták ki az ügyet. 2013 óta körülbelül 15 tárgyaláson vagyunk túl. A tárgyalások során általában valótlan dolgokat hallottunk ahhoz szóhoz jutni nem engedtek bennünket. A gondozási-nevelési terveket teljesítettük de mindig újabb és újabb feladatokat kaptunk. 2019.06.14.-én a gyermekeket ideiglenesen kiemelték a családból "elhanyagolás és lakkhatási problémák"miatt ami természetesen nem igaz mivel az anyai nagyszülő házában élünk. Ami nagy probléma hogy amikor a kiemelés mellett döntött a gyámhivatal nem került sor arra hogy a közeli hozzátartozókat megkérdezzék hogy vállalják e a gyermekek nevelését. Az apai nagymama a kiemelés előtt egy nappal személyesen megjelent az illetékes Gyámhivatalhoz a kérelmét benyújtani de azt megtagadták arra hivatkozva hogy már megvannak a nevelőszülők. Hiába próbálkozott a gyermekeket magához venni a határozatban ez állt:


"Az eljárás során a gyámhivatal megállapította,hogy a kiskorúak gondozását,nevelését vállaló családtag nincs"


A gyermekek kiemelése óta négy hónap telt el. Mai nap 2019.10.21.-én megtörtént az első tárgyalás ahol szintén több valótlan dolgot állítottak mind a nevelőszülők mind az illetékesek pl (ágyi poloska stb), a tárgyaláson felhoztuk hogy az apai nagymama vállalná a gyermekek gondozását és a válasz egy határozott nem volt.A következő tárgyalás fél év múlva lesz ami nagyon sok idő a gyerekek nélkül.


Röviden ennyi lenne a történet.



2019. okt. 23. 11:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 anonim ***** válasza:
93%

Az ágyi poloska rágalmazást úgy tudom elképzelni, hogy egy koszos dzsuvás putriba laktok. Bocs.

Szerintem sokunk előtt (de előttem biztosan) a lehetséges kép: koszosan, putriba laktok öt gyerekkel szegényen, apa alkalmi munkát végez, esetleg italozik is, a vegyes tüzeléshez fa aligha van. Te meg otthon bacod a rezet háztartásbeliként ahelyett hogy dolgoznál.

2019. okt. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/85 anonim ***** válasza:
21%
19 es vagyok irhatsz privatba ha akarsz !
2019. okt. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 A kérdező kommentje:
Az ágyipoloskát a hangyák és szúnyogok általi csípésekre mondták. Egy vályog építésű házban lakunk ami nem romos és stb. A gyerekek normálisan jártak iskolába ovodába. Az apuka teljesen antialkoholista (azt is utálja aki iszik) és Esztergomba a susuki gyárban dolgozik.
2019. okt. 23. 13:53
 24/85 anonim ***** válasza:
96%

Én nem tudom mennyire igaz, amit leírsz, de albérletben is élnek családok, nekik sincs kiemelve a gyerekük. Persze van olyan, hogy egy túlbuzgó családis keresztbe tesz, láttam én már karón varjút.

De hogyhogy nem magatokhoz akarod visszaszerezni a gyerekeket??

2019. okt. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet, hogy dolgozik, de mivel azt írod sikerült teljesíteni a folyamatos munkahelyet, ezért feltételezem hogy eddig nem így volt.
2019. okt. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 A kérdező kommentje:
Mert egyenlőre nekünk házat kell vennünk hogy mi visszakaphassuk és ezért munkás szállós munkát választottunk így félre tudjuk tenni az üzemi számlák árát is. csak étkezésre kell költenünk.
2019. okt. 23. 13:56
 27/85 anonim ***** válasza:
98%

Nevelőszülőként írok.

A legfontosabb,amennyiben vissza szeretnetek őket kapni,a rendszeres kapcsolattartás együttműködve a nev.szülőkkel.

Nagyon valószínű,hogy a következő tárgyalást meg kell várnotok.

Addig is nem ártana munkát találni az apukának,és (jól írta előttem valaki) neked is.

Az viszont nekem sem igazán tiszta a történetben,hogy csak amiatt emelték ki őket,mert nem volt lakás,ház a neveteken. Valamint az sem ok,hogy pusztán ellenszenv miatt egy családsegítős dolgozó ezt el tudta érni. Nem egy kézen futnak át az ilyen horderejű döntések a gyámhivatalon belül.

De mindegy,nem erre vagy kíváncsi,és az okokat nyilván tudod,hisz sok oldalas határozat készül minden ilyen esetben,amit nektek is meg kellett kapnotok. Abban pedig minden részletesen le van írva.

Mást azon kívül,amit az elején írtam,nem tudok tanácsolni.

A lényeg: a viselkedésetek,tetteitek azt közvetítsék a gyámügy,a nevelőszülők és minden érintett szakember felé,hogy mindent megtesztek,hogy visszakerüljenek hozzátok a gyerekek.

Ha ez szolgálja a gyerekek érdekeit,kívánom nektek,hogy sikerüljön.

2019. okt. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 A kérdező kommentje:
Dolgozott de nem egy helyen. Ami azt jelenti hogy egymás után több gyárban is volt.
2019. okt. 23. 13:57
 29/85 anonim ***** válasza:
95%
Tessék a nagymamával bemenni a jogsegélynapra, meg a gyámügyhöz és ott megérdeklődni.
2019. okt. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 anonim ***** válasza:
85%
Akkor veszik el a gyerekeket mikor lassak hogy a gyerekek a szuloknel nincsenek biztonsagban,nincsenek megfeleloen ellatva a korulmenyek nem megfeleloek a gyerekek nevelessehez stb stb.... Ez a story amit leirtal ugyahogy van a felesem igaz....igen biztos hogy be letettek jelentve de nem azert Mert te konyhat festettel 🤨 hanem olyan eletbe voltak melleted a gyerekeid hogy q csalad segito ugy dontott kiemeli oket toletek a gyerekek erdekebe ! Es ez sem ugy megy hogy Hipp Hopp elveszik,ennek vannak elozmenyei,vizsgalatok,kimentek hozatok stb... 19 es voltam
2019. okt. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!