A gyermekeim ideiglenesen nevelőszülőkhöz kerültek. Szeretnénk mihamarabb visszakapni őket. Ebben az esetben mit tudunk tenni?

Figyelt kérdés

Egy öt gyermekes anyuka vagyok. Gyermekeim 2010(9év),2012(7év),2013(6év),2014(5év),2017(2év)-ben születtek.

2013 tavaszán megalapozatlan, kivizsgálatlan,valótlan lakossági bejelentések alapján a kihelyezett lakossági családsegítő védelembe vételi eljárást indított el. Természetesen a gyermekek születése után a védelembe vételt ők is gyakorolták.

2018 tavaszán a családsegítőt elbocsájtották posztjából nem megfelelő munkavégzés miatt,viszont akik őt váltották sem vizsgálták ki az ügyet. 2013 óta körülbelül 15 tárgyaláson vagyunk túl. A tárgyalások során általában valótlan dolgokat hallottunk ahhoz szóhoz jutni nem engedtek bennünket. A gondozási-nevelési terveket teljesítettük de mindig újabb és újabb feladatokat kaptunk. 2019.06.14.-én a gyermekeket ideiglenesen kiemelték a családból "elhanyagolás és lakkhatási problémák"miatt ami természetesen nem igaz mivel az anyai nagyszülő házában élünk. Ami nagy probléma hogy amikor a kiemelés mellett döntött a gyámhivatal nem került sor arra hogy a közeli hozzátartozókat megkérdezzék hogy vállalják e a gyermekek nevelését. Az apai nagymama a kiemelés előtt egy nappal személyesen megjelent az illetékes Gyámhivatalhoz a kérelmét benyújtani de azt megtagadták arra hivatkozva hogy már megvannak a nevelőszülők. Hiába próbálkozott a gyermekeket magához venni a határozatban ez állt:


"Az eljárás során a gyámhivatal megállapította,hogy a kiskorúak gondozását,nevelését vállaló családtag nincs"


A gyermekek kiemelése óta négy hónap telt el. Mai nap 2019.10.21.-én megtörtént az első tárgyalás ahol szintén több valótlan dolgot állítottak mind a nevelőszülők mind az illetékesek pl (ágyi poloska stb), a tárgyaláson felhoztuk hogy az apai nagymama vállalná a gyermekek gondozását és a válasz egy határozott nem volt.A következő tárgyalás fél év múlva lesz ami nagyon sok idő a gyerekek nélkül.


Röviden ennyi lenne a történet.



2019. okt. 23. 11:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/85 anonim ***** válasza:
21%

79es.. ha egy gyerekre állnának ezek, akkor lehetne elhanyagolás, de így gyerekenként egy egy apróság..


Pelenkakiütés nem elhanyagolás miatt van, az én gyerekemnek száraz, ekcémás a bőre, eucerinnel kenem, mert a szteroidos nem használt. Mellé valamiért minden kicsapja a bőrét, sima vírus miatti kiütések az orvos szerint, és most egy évig volt rajta uszodaszemölcs, mert kenegettem, nem akartam kivágatni. Muszáj lett, most csupa seb, amit betadinezni kell, ami pikkelyesre szárította a karjàt.. bőr kérdés hajlam, a többieknek nincs baj a bőrével!


A viselkedészavar dettó, ha a szülők a ludasok, a többi gyereknél is lenne gond, ez is genetikai kérdés és ez is csak egy gyereket érint! Nálunk ez is fent áll.


Télen átfázva érkezett, az nem az jelenti, hogy nincs kabátja, hanem hogy sétálnak egy csomót és a gyerek kihűl a havasesőben meg a mínuszban. Mi két utcára lakunk az ovitól, nekem sem sikerül rendesen belőni egy gyerekkel a ruhàt, mert vagy izzad, vagy fázik. Pár napja sima farmerban csípte ki a hideg a combját. Rajtam is az volt, az enyémnek nem lett baja, pedig mindketten vékonyak vagyunk. 14 fokot írtak.


Az én gyerekem is volt tetves, kiirtottam. A csoport fele volt tetves! Kiirtották!

Bepisilés után nem lehet lezuhanyoztatni a gyereket, ha nincs zuhany!

Fel sem lehet emelni egy megtermett 6 évest a mosdóban a csapig, ha az oviba vezető úton bepisil! Áttörlöd vizes zsepivel vagy tisztasági kendővel, lecseréled a ruháját és ez a max, amit tudsz tenni. Szaga akkor is marad. Ha a pisis cuccot a szekrénybe teszik, a szekrényben minden átveszi a szagot.


Minden gyereknek egy apró gondja van csak, jelentéktelen..az áporodott szag pedig penészre hajlamos földszinti lakásokban fordul elő, akkor is, ha nincs penész, csak nyirkos érzeted van.


Nálunk a gyerekemre ezt mind összesen el lehet mondani, sőt többet is(nem minden nap van becopfolva a haja, gyakran érkezik ugyanabban a ruhában(kedvenc cuccát akkor hajlandó csak cserélni, ha koszos) van, hogy elázva érkezik(nem képes a feje felett tartani az ernyőt, a kapucni lecsúszik, sapka átázik), néha elfelejtem kirakni a kupac váltóruhát a táskámból, ilyenkor nem tud mit átvenni... nincs nagy különbség, csak hogy van pénz nálunk.


Ja és 5 gyerek mellett anyuka nem tudjuk mit csinál, de az biztos, hogy 5x annyit takarít és főz, mint én pedig én ebbe is belegebedek egyedül.. Munkátkeresni is nehéz, hisz mindig van valami nálunk.. Az meg, hogy náthásan is viszi a gyereket, teljesen normális, hisz nem beteg, hanem náthás, mindenki viszi náthásan is!


5 gyerek és egy rossz férj mellett szerintem csoda, hogy ez az összes rossz, amit a gyerekeiről el lehet mondani.

2019. nov. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/85 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon remélem,hogy most már elkezdesz fogamzásgátlót szedni. És lehet lepontozni,nő vagyok, de annyi eszem van, hogy egy gyári munkás max 300 ezres fizu mellé nem szülök 5 db gyereket. Az 42 ezer ft fejenként. Én gyerek nélkül lazán elköltök 300at (nem luxus dolgokra), nem hogy 5 gyereket eltartani. Szerintem ez volt itt a probléma. Plusz a kérdező talán még 30 éves sincs, tehát 30 alatt 5 gyereket lepottyantani-ezt általában a kisebbség szokta, akiknél TILTVA van a fogamzásgátlás... pedig a kérdező tanultabbnak tűnik a megfogalmazása, helyesírása alapján, mint egy c*gany, de akkor is? A szülei nem tanították meg rá, hogy fontos a védekezés? Itt az ideje elgondolkodni azon, hogy miért kellett putriba 5 gyerek és miért sajnálta a pénzt a havi max 2 ezer ftos fogamzásgátlóra.
2019. nov. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/85 anonim válasza:
16%

itt mindenki aki azt írja, hogy egy gyereket nem vesznek el minden ok nélkül.. de igen elvesznek!!

2018 augusztusában a saját nagymamám vigyázzot a 2 két kisfiamra és a testvérem, nem tudtam haza menni de időben szóltam ( reggel helyett csak estére tudtam haza menni mert az ország másik felében voltam) Mire haza értem a gyerekeim nem voltak otthon. Kihívta a saját nagymamám a rendőrséget rájuk hogy vigyék el őket mert nem vigyázz rájuk. Délután 3kor történt de ők már 4órakor 20kmre arébb voltak nevelő szülőnél. A rendőrség nem kereset fel engem! Csak elvitte őket. Bementem a rendőrségre és úgy kezeltek engem mint egy bűnözőt! Senki nem hallgat meg engem! Senki nem kiváncsi az én oldalamrol a dologra.

Oda adták az 1 éves és 3 éves kisfiaimat egy idegen embernek akinek még kiságya sem volt, csak egy üreg szobája. Fel sem volt rájuk készülve. Bármit tettem nem kaptam őket vissza, 6 hétig semmi nem tudtam róluk! Havi 2 láthatás. Ennyit kaptam. Azóta másfél év eltelt. A fiúkat most !! kaptam vissza és csak is azért mert zajlik a haza gondozás és időközben kiderült hogy mind eddig bántalmazták őket!! És csak is ezért kaptam vissza őket hamarabb!! Hozzá teszem friss nevelő szülő, első gyerekek voltak nála, nincs sajàt gyereke, nem is értem miért mer emelni egy 3 éves kisgyerekre kezet..

Kérdező neked kitartást!!!

2020. jún. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/85 anonim ***** válasza:
57%
Na, hát tudod, hogy ki hiszi ezt el neked így, ebben a formában...
2020. jún. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/85 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Hol tart az ügy?
márc. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!