A gyermekeim ideiglenesen nevelőszülőkhöz kerültek. Szeretnénk mihamarabb visszakapni őket. Ebben az esetben mit tudunk tenni?

Figyelt kérdés

Egy öt gyermekes anyuka vagyok. Gyermekeim 2010(9év),2012(7év),2013(6év),2014(5év),2017(2év)-ben születtek.

2013 tavaszán megalapozatlan, kivizsgálatlan,valótlan lakossági bejelentések alapján a kihelyezett lakossági családsegítő védelembe vételi eljárást indított el. Természetesen a gyermekek születése után a védelembe vételt ők is gyakorolták.

2018 tavaszán a családsegítőt elbocsájtották posztjából nem megfelelő munkavégzés miatt,viszont akik őt váltották sem vizsgálták ki az ügyet. 2013 óta körülbelül 15 tárgyaláson vagyunk túl. A tárgyalások során általában valótlan dolgokat hallottunk ahhoz szóhoz jutni nem engedtek bennünket. A gondozási-nevelési terveket teljesítettük de mindig újabb és újabb feladatokat kaptunk. 2019.06.14.-én a gyermekeket ideiglenesen kiemelték a családból "elhanyagolás és lakkhatási problémák"miatt ami természetesen nem igaz mivel az anyai nagyszülő házában élünk. Ami nagy probléma hogy amikor a kiemelés mellett döntött a gyámhivatal nem került sor arra hogy a közeli hozzátartozókat megkérdezzék hogy vállalják e a gyermekek nevelését. Az apai nagymama a kiemelés előtt egy nappal személyesen megjelent az illetékes Gyámhivatalhoz a kérelmét benyújtani de azt megtagadták arra hivatkozva hogy már megvannak a nevelőszülők. Hiába próbálkozott a gyermekeket magához venni a határozatban ez állt:


"Az eljárás során a gyámhivatal megállapította,hogy a kiskorúak gondozását,nevelését vállaló családtag nincs"


A gyermekek kiemelése óta négy hónap telt el. Mai nap 2019.10.21.-én megtörtént az első tárgyalás ahol szintén több valótlan dolgot állítottak mind a nevelőszülők mind az illetékesek pl (ágyi poloska stb), a tárgyaláson felhoztuk hogy az apai nagymama vállalná a gyermekek gondozását és a válasz egy határozott nem volt.A következő tárgyalás fél év múlva lesz ami nagyon sok idő a gyerekek nélkül.


Röviden ennyi lenne a történet.



2019. okt. 23. 11:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális válaszokat :) Megfogadjuk őket :) Akik csak kötözködni jöttek azoknak is köszönöm mert legalább megtudtam hogy ezen a portálon nem sok segítséget kap egy ember inkább még bele is rúgtok egyet.
2019. okt. 23. 17:02
 72/85 anonim ***** válasza:
95%

Anyukám alsos osztályfőnök. Ennyiért nem vesznek el gyereket. Van akinek az osztályában teli kabáta sem volt és a tálalt tárgyak közül kerestek neki, amiért évek óta nem jelentkezett senki. Mondja hogy vannak családok akiknek összegyűjtik a tanárok az uzsonna maradékot hogy legyen vacsorájuk is és esetleg még a tesónak is jusson egy karéj kenyér. Mind a szülőkkel el. Nálunk a védőnőmhöz tartozik a nyomortelep is. Sok házban nincs benn wc sem. De még ezert sem veszik el a gyereket. Inkább próbálnak segíteni nekik. Persze ha a gyerek konkrét veszelyben van akkor elveszik.


Igazából nem tudom nálatok mi állt fenn de annál komolyabb kellett legyen, amit írsz. Az mindenképp dicséretes amit írsz, hogy igyekeztek felzárkózni. Tartsd a kapcsolatot a gyerekekkel és rendezzetek a lakhatást. Az állami gondozás nem.erdeke a hatóságoknak így ha meglesz amit kérnek, visszakapjátok őket.

2019. okt. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/85 anonim ***** válasza:
94%

Hát kérdező, nekem is totál hihetetlen a sztorid.

Anyósom alsós tanító, tudna neked mesélni milyen állapotok vannak 1-2 helyen, de még azok a gyerekek is a szülőknél vannak, családban. Pedig ott ha lenne fb, szerintem még ott sem lehetne látszat rendet se rittyenteni.

2019. okt. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/85 anonim ***** válasza:
68%
A gyerekek vajon mit mindanak? Főleg a 2 nagyobb. Nekem is van 9, 8 éves gyerekeim, simán el tudják ők már mondani, hogy mi a helyzet otthon. Szerintem őket tuti meghallgatták. A gyerekek nem hazudnak. Lehet jobb nekik nevelőszülőknél. Sok gyerek nem is szívesen megy vissza a családba a nevelőszülőktől, mert már az egy hatalmas boldogság nekik, hogy télen meleg van, minden nap van főtt kaja, van rendes ruhájuk és nem kiabál otthon senki.
2019. okt. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/85 A kérdező kommentje:
Járunk rendszeresen láthatásra. Nagyon jönnének haza főleg a 2 nagyobb. vannak a faluban is olyanok akik megmondták hogy sokkal jobb nekik de ez nem az a helyzet.
2019. okt. 24. 11:36
 76/85 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem vállalj be mielőbb egy 6. babát,ha látjàk milyen szépen gondját viselitek biztos hamarabb visszakerül a a másik 5,aztán akkor 3évig gyesen gyeden lennél aztán ott lenne még jó pár plussz év amit anyaságin tölthetnèl!
2019. okt. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/85 anonim ***** válasza:
94%
Szociálpedagógus vagyok. Itt valami nagyon bűzlik. Pusztán anyagi okok miatt nem vesznek el gyereket. Ahol ki kell emelni, súlyos dolognak kell lenni a háttérben.
2019. okt. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/85 anonim ***** válasza:
92%
Én szociálpedagógiát tanulok... valami nagyon nincs rendben. Anyagi es lakhatasi okok miatt,illetve random bejelentesek utan egy gyermeket se emelnek ki, foleg nem az osszeset.... Ha igen..az mar reg tobb sebbol verzik.
2019. nov. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/85 anonim ***** válasza:
100%

Én a 31. számú komment alapján teljesen el tudom képzelni, hogy elvették a gyerekeket.

Gondoljátok végig. Adott egy család évek óta a gyermekvédelem látóterében. Ebben a családban:

1. A gyerekek rendszeresen betegen mennek óvodába, miközben anyuka nem dolgozik.

2. Legalább egy gyereknek súlyos viselkedészavarai vannak.

3. Büdösek, ápolatlanok.

4. Az egyik gyerek 6 évesen még mindig rendszeresen bepisil, ami után ráadásul nem mosdatják meg rendesen.

5. Időjárásnak nem megfelelően vannak öltöztetve. (Minden bizonnyal nem az volt a baj, hogy a legkeményebb télben, réteges öltöztetés mellett fáztak.)

6. A hosszan fennálló vagy rendszeresen ismétlődő pelenkakiütés szintén elhanyagolásra utal.

7. Azt csak találgathatjuk, a tetűt mennyi idő után írtották ki.

8. A bizonytalan eredetű rovarcsípések is felvetik az elhanyagolás gyanúját.

Ezek közül egy-egy minden családban előfordulhat, de ez így együtt igenis sok! Ráadásul egy olyan családban, akiknél már évek óta rezeg a léc.

2019. nov. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/85 anonim ***** válasza:
88%
Így van. Elhanyagolás. Ezért vették el őket.
2019. nov. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!