Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha egy szülő intézetbe adja a...

Ha egy szülő intézetbe adja a gyermekét, örökbe lehet fogadni?

Figyelt kérdés

Röviden az a történet, hogy a 16 éves barátnőmnek az anyja bekattant valamin egy ideje, öngyilkos hajlamai vannak, skizo és pszichopata jeleket mutat. A lányától megakar szabadulni, mert teherként tekint rá. Az anyján kívül csak az anyai nagyszülei vannak akik rokonok, de mivel a nagyszülők betegesek, ők sem tudnák elvállalni, ha szeretnék sem.

Ezesetben ha az anya lemond a lányáról, lehet más a gyámja? Gondoltam például az én családomra. Szerintetek megoldható? Mik a feltételek, mennyire lenne bonyolult?



2020. aug. 29. 15:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Lehetnek a szüleid a gyámjai
2020. aug. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
36%
És a szüleid hajlandóak lennének még egy terhet a nyakukba venni?
2020. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#1 És ennek mi a menete egyébként?


#2 Szerintem mindenki döntse el magának, kinek mi a teher..

2020. aug. 29. 16:11
 4/21 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező azért egy 16 éves idegen gyerek eltartása nem kevés anyagi terhet ró a családra. Vagy te tervezed fizetni azt a kb havi minimum 60-70 ezret?
2020. aug. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#4 Igen, akár :)

Személyeskedünk, vagy kérdésre válaszolunk?

Még mindig jobb kiegyensúlyozott életet élni velünk mint intézetbe kerülni egyedül. Főleg ha mindenki ezt látja jónak, nem?

2020. aug. 29. 16:21
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem. Csak akkor, ha a szülei lemondanak róla, az meg nem jár automatikusan az intézettel.
2020. aug. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
12%

Én nem személyeskedek csak nem írtad hogy a szüleid is beleegyeztek-e abba hogy odaveszik magukhoz vagy csak te találtad ki.


Amúgy a kérdésre válaszolva ez nem így működik. Akkor működhetne ha közeli családja lennétek, vagy a szüleidnek meglenne a hivatásos nevelőszülői végzettsége, de még akkor se biztos hogy őt kapnák. Ennyi erővel rengeteg pedofil vehetne magához fiatalokat nem?

2020. aug. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%
Ja igen meg még annyit, maga az intézet már megszűnt. 14 év alattiakat rögtön hivatásos nevelőszülőknél helyezik ki, a problémás 14 év alattiakat és az az feletteiket általában lakásotthonba viszik.
2020. aug. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor fogadható örökbe, ha a szülő lemond róla.Ha nem mond le róla ,akkor csak nevelőszülőkhöz teszik ki.
2020. aug. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
De miért kell hivatalossá tenni arra a 2 évre? Odacuccol a lány és kész. Mintha kollégista lenne, csak nem megy haza.
2020. aug. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!