Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha egy szülő intézetbe adja a...

Ha egy szülő intézetbe adja a gyermekét, örökbe lehet fogadni?

Figyelt kérdés

Röviden az a történet, hogy a 16 éves barátnőmnek az anyja bekattant valamin egy ideje, öngyilkos hajlamai vannak, skizo és pszichopata jeleket mutat. A lányától megakar szabadulni, mert teherként tekint rá. Az anyján kívül csak az anyai nagyszülei vannak akik rokonok, de mivel a nagyszülők betegesek, ők sem tudnák elvállalni, ha szeretnék sem.

Ezesetben ha az anya lemond a lányáról, lehet más a gyámja? Gondoltam például az én családomra. Szerintetek megoldható? Mik a feltételek, mennyire lenne bonyolult?



2020. aug. 29. 15:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%
Én is erre gondolok, hogy így barátian befogadhatnátok.
2020. aug. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
77%
*márminthogy a kérdésben lévő csajt,nem engem természetesen.
2020. aug. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#9 Le akar mondani róla, mert most jutott eszébe 16 év után, hogy egy gyerek sokba van és el akarja lökni magától.

Bár amúgy sem lenne alkalmas nevelésre, teljesen labilis, skizo, öngyilkossági hajlamokkal, és vagdosással zsarolja a lányát. Szóval legfeljebb (minimumként) teszünk egy bejelentést és had járogassanak a gyámügyisek oda, addig is nyugalom lesz, mert színészkedik.


#10 Rendőrt hív. Ha a ház előtti parkból nem akar felmenni már a rendőröket akarja ráhívni.

2020. aug. 29. 16:43
 14/21 A kérdező kommentje:
Egyik pillanatban a cuccait pakoltatja vele össze és zavarja az utcára, másik percben meg megmondja neki, hogy soha sehova nem mehet többet. Majd rá egy percre nevetgél egyet, jópofizik, majd megint minden előről. De ez egy ilyen végtelen körforgás, mint valami loop
2020. aug. 29. 16:46
 15/21 anonim ***** válasza:
66%
Vedd feleségül a lányt (szülői és/vagy gyámhatósági engedély), automatikusan nagykorú lesz a házasságkötéssel.
2020. aug. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
65%

De te fiú vagy?

Mert akkor feleségül vehetnéd

2020. aug. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Ő maga kérheti ilyen esetekben a szülői ház elhagyásának engedélyezését, megjelöli, hova költözne. Akkor nincs intézet. De ennek köze nincs az örökbefogadáshoz.
2020. aug. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd nem lesz orokbefogadhato. Ami megoldás lehet, az a családba fogadás. De ha nincs köztetek rokoni kapcsolat, kb esélytelen, hacsak az anyát rá nem veszitek, hogy inkább ezt az eljárást kezdeményezze a szüleidet megnevezve
2020. aug. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
83%
Örökbe fogadni, mint gyermeket nem lehet, mert ahhoz le is kell róla mondani. De ahhoz, hogy nevelőszülőként funkcionáljanak a szüleid, ahhoz nem tudom mi kell. Lehet az egy járható út.
2020. aug. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
83%

Azért itt nem csak a napi szalámis zsömle meg a tusolás ára forog kockán, szüleid jóval nagyobb terhet vállalnának, mint 70 ezer ft.


A legegyszerűbb az lenne, ha a barátnőd besétálna a területileg illetékes Gyermekvédelmi szakszolgálathoz, és megtudakolná, hogy mik a lehetőségek.


Örökbefogadás nyilván nem indokolt, hiszen egyik fél sem kíván szülő-gyermek kapcsolatot létesíteni.


A szívességi ottlakás (azaz a nem papírozzuk le, megoldjuk "okosba" módszer) szerintem nem ajánlott, egy mentálisan instabil anya ebbe azért bekavarhat. (pl megjelenik éjjel, hogy szüleid elrabolták a lányát, kihívja a rendőrséget, tudom is én... vagy pl ha baleset történik, megműtik és ápolni kell... szüleid elmennek táppénzre? nem is tehetnék meg, ha egyszer papíron semmi közük a lányhoz..)


Tehat lakcímkártyát is kell csináltatni (legalább -tartózkodási helyként feltüntetve a szüleid címét). Ezt az iskolában le kell jelenteni stb.

Egy kiskorú/fiatalkorú személy nem lakhat csak úgy egy neki tetsző címen, papirok nélkül.


Ráadásul ha az anya pszichésen problémás, akkor a lány valószínűleg már így is a védőnő/gyerekorvos/hivatal látóterében van. Akkor pedig nem tűnhet el csak úgy otthonról.


A helyzet tehát elég bonyolult, pláne, amíg iskolakötelesek vagytok... és főleg akkor, ha az anyuka tényleg lemond róla (ezt amúgy nem hiszem, ehhez el kell menni hivatalba, közjegyző stb..)


Amúgy "intézet" ma már gyakorlatilag nem létezik, a barátnőd hivatásos nevelőszülőkhöz, lakásotthonba kerülne, ha ez mégis bekövetkezne.

2020. aug. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!