Milyen feltételekkel adják vissza a babát?

Figyelt kérdés

Ha szülés után lemondtam róla, de 6 hétig még meggondolhatom magam, és a 5. hét 4. napján "visszakérem" a babát.

Ilyenkor feltétel, hogy már be legyen rendezve a gyerekszoba, vagy elég ha csak a nagyon alapok vannak meg, kiságy, pelenka, ruhák? Babakocsi, babakád nincs


2021. aug. 20. 13:25
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
90%
Senkit nem érdekelnek a körülmények ilyen esetben! Pont elég, ha akarod. Lepontozott 5-ös voltam. Akkor sem veszik el, ha a közműveket nem fizetitek. A babakocsi egyáltalán nem szempont.
2021. aug. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

9


Igazad van, lehetett volna több eszem.

Tegnap már írtam emailt, telefonáltam is, de úgy látszik du 1 után már nem voltak bent.


Írok ha lesz valami

2021. aug. 20. 14:58
 13/42 anonim ***** válasza:
31%

"Senkit nem érdekelnek a körülmények ilyen esetben! Pont elég, ha akarod. Lepontozott 5-ös voltam. Akkor sem veszik el, ha a közműveket nem fizetitek."


Hát igen, sajnos, a gyerekek jóléte senkit nem érdekel....

2021. aug. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
88%
Miért akartad örökbe adni és miért gondoltad meg magad? Ha szabad tudni.
2021. aug. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
76%

13!


De, épp a gyerek jóléte érdekel mindenkit. Az pedig első körben ott kezdődik, hogy lehetőség szerint a vérszerinti szülei neveljék. Azt feldolgozni, hogy nagy szegénységben nő fel valaki könnyebb, mint azt, hogy eldobta az anyja. Mert az örökbefogadott gyerekek 99,9%-a bizony eldobásnak éli meg és igencsak megborul lelkileg, bármilyen szerető család is adatott neki.

2021. aug. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
99%

Mindenkihez kimegy a védőnő szülés előtt. Nem tudom, hogy most a Covid idején hogy van, de van környezet felmérés.

Legyen villany, víz és legyen hol aludnia. Kb. ennyi, nem kell nagy dologra gondolni.

De ha szólsz, hogy megtartanád és mégsem engedik még hozzád, akkor sem adják örökbe, hanem állami gondozott lesz, amíg nem tudsz neki olyan környezetet teremteni, hogy hazavidd.

2021. aug. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

Mert van egy autoimmun betegségem, amivel nem mertem bevállalni egyedül egy babát (rizikós terhesség + jellemzően fellángolnak a tünetek szülés után, amitől féltem mert elég durva tüneteim voltak korábban).

Eredetileg el akartam vetetni, de megbeszéltük az orvossal hogy gyógyszeres kezeléssel ki tudok hordani egy egészséges terhességet (80%-os eséllyel), szerencsére így is lett, nem lett koraszülött, csak végig veszélyeztetett voltam és izomgyengeség miatt császároztak.

Szülés után sem jöttek elő a tünetek, annyi hogy volt egy kis lázam, de semmi más.

Szedem folyamatosan a gyógyszert és így teljesen jól vagyok, mivel nem lángolt fel a betegségem így már úgy érzem képes vagyok ellátni a babát.

2021. aug. 20. 19:14
 18/42 anonim ***** válasza:
20%

Jól átvertél egy családot, remek. Szegény baba. Gondolom, tejed már nincs.

És ha később mégis fellángol, mi lesz? Rohansz beadni lelencbe?

2021. aug. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
33%
Szegény örökbefogadó szülők! Öt hét alatt már teljesen magukénak érzik a kisbabát. Ez olyan nekik, mintha meghalna. Borzasztó! Ezt jobban át kellett volna gondolni!
2021. aug. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
38%

Szegény örökbefogadó szülők, akiknél a baba van most 😭😭😭


Általában 4-5 évet várnak a babára, készülnek mindennel, majd visszaveszik tőlük a gyereket. Ez kegyetlen 😭

2021. aug. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!