Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Érvek és ellenérvek az örökbef...

Érvek és ellenérvek az örökbefogadás mellett/ellen?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok még, a kérdés nem aktuális. A szüleim valamiért nagyon ellenzik, de az egyetlen érv, amit mondanak, hogy "nem szeretnéd úgy, mint a sajátod". Én pedig nem így gondolom. Szülni tudnék, de nem igazán vagyok kisbaba párti és szülni sem szeretnék, tehát ha örökbe fogadnék, akkor is minimum totyogó lenne a kópé. Továbbá nem támogatom a Föld túlnépesedését, ez azt hiszem érthető hogyan kapcsolódik a témához. Gyógypedagógus szakon vagyok hallgató, és azt hiszem eléggé fel tudnék készülni akár egy bizonyos szinten sérült/fogyatékos gyermek nevelésére is, türelmem is van bőven, bár súlyosan vagy halmozottan fogyatékos személyt nem vállalnék.


Ugyanakkor nem tudom, mennyire népszerű egy párkapcsolatban, a férfi mennyire ellenezné az ilyesmit.


Persze még bármi változhat, de ha nem fogadnék örökbe, nem hiszem hogy szülnék gyereket.


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. nov. 4. 13:45
A kérdező szavazást indított:
Az örökbefogadás jó ötlet
Az örökbefogadás nem jó ötlet.
Csak akkor lenne jó, ha nem tudnál szülni.
46 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Az egyetlen mellette szóló érv, hogy akarja valaki, az egyetlen ellen szóló pedig hogy nem akarja.

Mindkét oldalnak igaza van.

2021. nov. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Az örökbefogadás akkor jó ötlet, ha lelkileg is készen állsz rá. Egy örökbefogadott gyerek "csomaggal" érkezik, még ha újszülöttként vagy csecsemőként fogadják is örökbe, akkor is ott van, hogy úgy indult az élete, hogy a vér szerinti anyja/szülei lemondott/tak róla, ez óriási veszteség, gyász, amivel együtt kell élnie. Ha késznek érzed magad arra, hogy ebben támasza legyél, képezd magad, segítsd, támogatóan fordulj hozzá akkor is, amikor a fejedhez vágja, hogy "te nem is vagy az anyám", akkor jó ötlet, igen. Olvasgasd az örökbe.hu blogot, pont ma jelent meg rajta egyébként egy érdekes tanulmány az oviskorú örökbefogadottakról, hogy ők hogy él(het)ik meg az örökbefogadottságukat.
2021. nov. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Ja igen, a párkapcsolati kérdés. Hát ezt tisztázni kell mindenképp, és erőltetni semmiképp se lehet. Van férfi, aki nagyon öf-párti és van, aki elutasítja (meg nyilván van a kettő között is), de ezek az álláspontok, ahogy a tied is, változhat az évek során. Nincs egy általános igazság, hogy a férfiak jellemzőbben inkább pártolják vagy elutasítják (mint ahogy a nőkre se húzható rá egyik álláspont se).

2-es voltam

2021. nov. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, főleg neked, 2es :)
2021. nov. 4. 13:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Családunkban van örökbe fogadott gyerek, mindannyian úgy szeretjük, mint egy vér szerintit. Már neki is van gyereke, őt is mindenki szereti. A vérségi kapcsolat nem minden.
2021. nov. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akinek van még véleménye, tapasztalata, ne tartsa magában :)
2021. nov. 4. 14:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában nincs ezzel baj, ugyanannyira jó ötlet, mint egy vérszerinti gyerek, mindegy, mennyire van rá indokod, a lényeg, hogy a gyereknek legyen jó nálad, azaz tudd sajátodként szeretni. Hisz a gyerekeddel nem csak munkaidőben kell foglalkozni és nem mehetsz szabira (hogy óvónő barátnőm idézzem:)) s a mélypontokon csak ez segít át. De ha még párod sincs, ez elég elméleti kérdés. Simán lehet, holnap beleszeretsz valakibe, akitől szüléstől való félelem és környezeti katasztrófa ide vagy oda, majd mégis vérszerinti gyereket (is) szeretnél. De biztos akadnak férfiak, akik szintén így gondolkodnak vagy nem nemzőképesek. Én 28 éves koromig nem akartam egyáltalán gyereket hasonló indokokkal, erre most 40-esként épp harmadik gyereket szeretnék, de még mindig bennem van az is, hogy örökbefogadottat is tudnék teljesen flottul szeretni, csak a párom nem így gondolta, s aztán én is kíváncsibb voltam, mi lenne kettőnkből, s a szerelem erősebb volt az aggályoknál (utána meg már úgy voltam vele - pedig volt sok kórházas izgulnivaló -, hogy ha valamit valamiért, akkor is szeretném, és hát akkor is csoda és megéri).
2021. nov. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok érintett az örökbefogadásban, de eléggé érdekel a téma.

Az a helyzet, hogy örökbefogadó szülőnek nem mindenki alkalmas. Még az sem feltétlenül az, aki a vér szerinti gyerkeinek nagyon jó szülője. Az örökbefogadás ugyanis nagyon speciális helyzet, rengeteg járulékos nehézséggel. Szerencsére újabban végre nem csak formaság az alkalmassági vizsgálat, hanem szűrik a jelentkezőket, és elég sokan ki is rostálódnak.

A mostani állapotodban egészen biztos, hogy nem tartanának alkalmasnak, az indokaid iszonyú naivak és gyermetegek, egy súlyosan traumatizált gyereknek azért olyan szülő kell, aki ennél biztosabban áll két lábon a földön, úgyhogy erre a témára inkább térj vissza 10 év múlva.

2021. nov. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezért írtam oda, hogy a kérdés aktuális :) isten őrizz hogy most fogadjak örökbe, időm se lenne rá, nem hogy pénzem vagy ilyesmik.
2021. nov. 4. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!