Ha örökbe szeretném adni a hamarosan születendő gyermekem arról tudnia kell a gyerek apjának?

Figyelt kérdés
Ne ítéljetek el.. Nekem ez egy borzasztóan nehéz döntésem, de a kisbabának így lesz a legjobb. Az apja igazából leszarja, előadja hogy nem de ha én nem kerestem sosem érdeklődött. Egy ideje már biztosan tudom hogy be szeretném adni.. Viszont erről nem tud az édesapa és én már nem szeretném őt keresni. Mennyire kell ehhez a döntéshez ő? Később lehet bajom ebből ha a tudta nélkül örökbeadom?
2023. márc. 13. 09:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
36%

Persze, hogy tudnia kell.

Ha te nem akarod nevelni, akkor első körben az merülne föl, hogy ő nevelje. Nem is értem, miért nem kérdezed meg, ha 99%, hogy úgysem akarná nevelni. Ha meg mégis vállalná, csak jobb helye lenne az apjánál, aki szereti őt és vállalná, mint random idegeneknél. Vagy a gyerektartás fizetését akarod elkerülni?

2023. márc. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem, nem anyagi gondok miatt döntöttem így hanem egészségügyi állapot miatt.. Az apja az apasagit sem akarta mar a legelejen sem intezni, ezert nem akarom felkeresni
2023. márc. 13. 09:46
 3/25 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ha papíron nem ő az apa, akkor nem kell hozzá a beleegyezése.
2023. márc. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%
Ha van apasági nyilatkozata, akkor az örökbe adáskor nincs szükség az ő beleegyezésére is? Ha nincs, akkor is megnehezítheti a dolgot utólag, ha mégis kérné a babát. Persze mehet simán is, és egyszerűen elfelejt téged és a babát. Örökbe adod titkosítva és eltűnsz a környékről.
2023. márc. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
30%

Ha már van apasági, akkor nyilván kell a beleegyezése...

De ha titokban is csinálod, mert nincs apasági, később te ütheted meg magad csúnyán, mert szerintem perelhet, ha nincs róla papírod, hogy tudomása van a gyerekről, de le mond róla.

De szerintem nem sok ügyvéd járkál itt, kérdezz meg egyet, az a biztos.

2023. márc. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
21%

És ha x év múlva meggondolja magát az apa, és megkeres, mit mondasz, hol a gyerek?


Ezt azért nagyon gondold át, és megfelelő fórumon érdeklődj a lehetőségekről, nem így.


Amúgy értem, hogy szemét apa, akit nem érdekli a gyereke, de ezek szerint téged se nagyon, már bocs.

2023. márc. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%

Ha hivatalosan nem ő az apja, a gyerek anyakönyvi kivonatában fiktív apa szerepel, akkor pont semmi köze hozzá, hogy mit csinálsz a gyerekkel. Nem kell tudnia róla. Már a kórházból sem viszed haza és kész.

Ha tett apasági nyilatkozatot, akkor nem csak hogy tudnia kell róla, hanem neki is bele kell egyeznie.

2023. márc. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%
Egy ügyvédet kéne megkérdezned
2023. márc. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

Inkabb adja orokbe a gyereket 6-os, minthogy lelki nyomorekka tegye!


Erdekes modon azt eliteljuk, hogyha egy no lemond a babajarol, de azt meg tamogatjuk, hogyha valakinek nem lehet gyereke, fogadjon orokbe.

Jaja, de honnan fogadjon orokbe, ha senki nem ad orokbe, ugye :)


A kerdezo biztos vagyok benne, hogy ezerszer atragta es nem veletlenul jutott ide. Inkabb legyen eselye a gyereknek egy normais eletre, minthogy szenvedjen a kerdezonel.

2023. márc. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
95%

"Az apja igazából leszarja, ha én nem kerestem sosem érdeklődött."


1-es: ez szerinted azt jelenti, hogy "jobb helye lenne az apjánál, aki szereti őt és vállalná" ???? Mert szerintem még véletlen sem.


Kérdezö: keress fel egy ügyvédet, aki értelmes választ tud adni, mert egy csomó olyan részlet van, ami fontos lehet.

Ha nincs apasági nyilatkozat, akkor könnyebb a helyzet, de mindenképpen szakember véleményére van szükség.

2023. márc. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!