Ha örökbe szeretném adni a hamarosan születendő gyermekem arról tudnia kell a gyerek apjának?

Figyelt kérdés
Ne ítéljetek el.. Nekem ez egy borzasztóan nehéz döntésem, de a kisbabának így lesz a legjobb. Az apja igazából leszarja, előadja hogy nem de ha én nem kerestem sosem érdeklődött. Egy ideje már biztosan tudom hogy be szeretném adni.. Viszont erről nem tud az édesapa és én már nem szeretném őt keresni. Mennyire kell ehhez a döntéshez ő? Később lehet bajom ebből ha a tudta nélkül örökbeadom?
2023. márc. 13. 09:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
23%

#9: egy szóval nem ítéltem el. Teljesen rendben van, hogy örökbe akarja adni.

Csak leírtam, hogy az apa nem szeretné a gyereket felnevelni, ahogyan a kérdező, az anyja sem.

2023. márc. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
88%

"Amúgy értem, hogy szemét apa, akit nem érdekli a gyereke, de ezek szerint téged se nagyon, már bocs."


A kérdezö írta, hohy EGÉSZSÉGÜGYI okból akarná a gyereket örökbe adni! AZAZ ÉRDEKLI a gyerek, csak nem lát más megoldást!

2023. márc. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs apasagi nyilatkozat, akkor nem jogilag nem kell róla tudnia az apának. Van van, akkor tudnia kell róla, mivel kell az ő beleegyezése is.
2023. márc. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
56%

Ha szerepel a gyerek anyakonyvi kivonatan, akkor persze. Nem is ertem, hogy gondoltad ?!

Ha ismeretlen apa van beirva, akkor nem kell tudni.

2023. márc. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
76%

Először is keress fel egy alapítványt, ami örökbeadásokkal foglalkozni. Ott szakemberek segítenek neked majd abban, hogy a legjobb döntést hozd meg. Egy gyerekről lemondani hatalmas dolog, nem biztos, hogy ez lenne a legjobb megoldás, ezért kell egy szakember, aki érdek nélkül segít és támogat.

Most kapni fogod a privát üzeneteket a lelkes házaspároktól, akik mind örökbe akarják majd a gyerekedet fogadni, ezekre ne is válaszolj! Nagyon egészségtelen helyzet alakulhat így ki, amiben mindannyian sérülhettek. Ha tényleg az örökbeadás lesz a megoldás, akkor, és csak akkor segít majd az alapítvány szülőket keresni a babának. De ez legkorábban a 9. hónapban fog következni, sőt az is lehet, hogy csak a szülés után.

2023. márc. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
89%
Ha van apasagi nyilatkozat akkor mindket szulonek kell a beleegyezese, alairasa.
2023. márc. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
76%

Keresd fel a tegyezt vagy egy alapítványt mielőbb.


Ha apuka tud a terhességről és apaságit is tett, akkor igenis kell a hozzájárulása. Ha jól értem, nem szeretné sem felnevelni a gyereket, sem gyerektartást fizetni utána, akkor miért ne írná alá? Így tiszta lenne a helyzet.

Amúgy nem tűnne fel neki, hová lett a gyerek hirtelen? Nem keresné?


Ha nincs nyilatkozat, akkor ameddig nem zárult le az örökbefogadási eljárás, addig jelentkezhet a gyámügynél az apa, és természetesen megkaphatja a gyereket, ha a DNS-teszt igazolja az apaságot.


Bővebben: [link]


A kórházban semmiképp ne hagyd szegénykét, attól nem lesz örökbeadható, hanem évekig kallódik a rendszerben, és közben persze keresnének téged és az apát is (ha tett apaságit), hogy mit akartok, állami gondozásban hagyni, hazavinni, stb.

2023. márc. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
35%
A kerdezo elso valasza az volt, hogy nincs apasagi. Itt senki nem olvas?
2023. márc. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Nincs apasági. Tud a terhességről, előadja hogy akarja támogatni, de ha én nem keresem fel se tűnik neki semmi pedig már meg is szülhetnék akármikor. Szerintem nem akarja a kicsit, náluk nem lenne jó helyen ez fix. Kint él németbe, szülei magukat is épphogy fent birják tartani. De mint mondtam szerintem nem akarják a kicsit, viszont fix kiakadnak ha megtudják mit akarok tenni
2023. márc. 13. 15:15
 20/25 anonim ***** válasza:
62%

Mindenképp beszéld meg vele, mert ennek így nem lesz jó vége. Még azt is megteheti, hogy visszakéri az örökbefogadóktól a gyereket (6 hétig van rá lehetősége), aztán ha nem akarja nevelni, beadja állami gondozásba. Halál komolyan. Ez senkinek nem hiányzik.

Egy "szerintem nem akarja a gyereket" ide kevés.

2023. márc. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!