Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mindenhol ilyen az óvodai...

Mindenhol ilyen az óvodai étkeztetés?

Figyelt kérdés

Nálunk borzasztó amiket adnak a gyerekeknek. Kb. semmit nem újítottak 30 év alatt.


Tegnap tojásleves volt és kelkáposzta főzelék.

Tegnapelőtt csontleves és tejbegríz.


Szegény gyerek alig eszik valamit. Még az a szerencse, hogy ebéd után megyek érte és itthon tud enni.


Kihez kell fordulni ezzel? Vagy van értelme? Az óvónők is velük esznek, nem hiszem el, hogy ez nekik megfelel.



2020. okt. 15. 12:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
29%

Én igazat adok a kérdezőnek, sok oviban ezerszer normálisabb a menü, pedig azok is államiak.


Nálunk itt naponta 500 ft-ot fizetnek a szülők, nem tudom, ezért mit kapnak a gyerekek, mert az enyém még nem jár, de ha napi 50p ft-ért minden nap ilyen "tojásleves-káposztafőzelék" jellegű kaját kapnának, akkor tuti bemennék reklamákni az oviba meg az étzkeztetési szerv felé is.


500 ft négy emberre 2000 forint. Hát ebből olyan puccos kaját lehet rittyenteni, hogy csak na.

2020. okt. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
44%
Semmin se változtat, ugyanazt kapják enni. Eszem megáll, milyen infantilis szülők vannak, aztán csodálkoznak mért kerülik őket a pedagógusok. 🤦🤦
2020. okt. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
72%
De ha nem eszik meg, akkor hogyan puffasztaná őket ? Vagy direkt nem eszik meg, mert tudják hogy puffadnának tőle? Ugye te is érzed, hogy már csak kifogásokat keresel, hogy bele köthess a menübe.
2020. okt. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
43%

Tényleg nagy infantilisság, hogy ha már az embernek kötelező fizetnie az óvodai étkeztetést, elvárná, hogy normálisabb, táplálóbb ételeket kapjanak a gyerekei.


Az a gáz, hogy a többség lefossa, mit eszik a gyereke, zabáltatja otthon is a sok mocsokkal, aztán nem erti, miért kövér 10 évesen meg rákos 30 èvesenm

2020. okt. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 A kérdező kommentje:

#33 mert az emberek nagy részét ezek a kaják puffasztják?


De ezek szerint felesleges tenni bármit is. A szokásos történne csak. Valaki jobbat szeretne, akkor az a hülye. Maradjon minden a régi rossz, ha tetszik ha nem. Fizessek, ha jobbat szeretnék. Szomorú.

2020. okt. 15. 14:01
 36/65 anonim ***** válasza:
77%

Nem rossz. Állami. Erre van pénz. A zöldség, hús eleve marha drága. Vidd magánba, ott valamivel jobb a kaja.

Ha neked 100 ezer lenne a fizetésed, akkor te is spórolnál, krumplis tésztát ennél, ha 800ezet, akkor marhahúst, friss zöldséget, parmezánt, lazacot. Ennyi.

2020. okt. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
44%
En ertem a kerdezot. Azért a paradicsomleves sóskával eléggé hányinger. Ráadásul a fehér liszttel rántott/habart fozelekek ugyan mitől olyan marha egészségesek? Mert ha meg magával a zöldség puresitett verziojaval sűrítenék, akkor ok. Egy zöldséges bulgur ugyanígy fasirttal 100x egészségesebb. És aki kérdezte, miért dobja meg a vercukrot meg az inzulint a főzelék. Pont a feherliszt miatt. Valóban egy krém levesben szinten magával suritve ugyan mi olyan bonyolult? A tojásleves is konkrétan hányinger. Igen. Finnyás vagyok és vállalom. Hozzátenném engem is ezek a szar kajak tettek finnyássá. Középiskolában már mondtam anyámnak, ne erőltessük, inkább nem eszem főtt kaját, de ez csak pénzkidobás, hogy hetente 4x be sem megyek az ebédlőbe, mert a disznó vájú szaga hívogatóbb, mint a sulimenzarol áradó bűz.
2020. okt. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom mit kell ennyire undorkodni. Mit adtok enni a gyereknek ha már egy kellkáposztafőzelék undorító?

Ha nem tetszik amit kap lehet ovit váltani ahol divatos a menü mint a pl a házi hamburger. Majd pont egy ovis gyerekenek erre van szüksége.

2020. okt. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
43%

"Nem tudom mit kell ennyire undorkodni. Mit adtok enni a gyereknek ha már egy kellkáposztafőzelék undorító?"


Senki nem mondta, hogy a kelkáposztafőzelék undorító. A tojáslevesre mondtuk, bár tény, hogy a káposztafőzelék - főleg az a tipikus kilónyi fehér liszttel besűrített - nem az, amit a gyerekek szeretni szoktak.


Adni meg normális kajákat adunk. Teljes kiőrlésű pékáruk, sovány húsok, hüvelyesek, sok zöldség-gyümölcs. Tele vannak most a piacok a szezonalitásuk miatt nem túl drága lilakáposztával, édesburgonyával, brokkolival, szilvával. De még a sima káposztából is ezerféle finomat lehet csinálni lisztes főzelék helyett, na ilyet tényleg nem eszünk itthon.


"Majd pont egy ovis gyerekenek erre van szüksége."

A házi hamburger jó esetben kézműves buvical készül, sok-sok zöldséggel. Tényleg nincs rá szüksége a gyereknek, jobb a kb. nulla tápanyagos tejberizs.

2020. okt. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
72%

A tojáslevesben és a kelkáposztában is van köménymag ami pont hogy nem puffaszt hanem segíti az emésztést. Amúgy meg kérdező, jó dolgokat vársz el, de hajlandó lennél az általad kedvelt ételért háromszoros tarifát fizetni?

Az enyém pl két pofára tolja be a kelkáposzta főzeléket pörkölttel, de sírva fakadna a zöldséges burgurtól.

2020. okt. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!