Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mindenhol ilyen az óvodai...

Mindenhol ilyen az óvodai étkeztetés?

Figyelt kérdés

Nálunk borzasztó amiket adnak a gyerekeknek. Kb. semmit nem újítottak 30 év alatt.


Tegnap tojásleves volt és kelkáposzta főzelék.

Tegnapelőtt csontleves és tejbegríz.


Szegény gyerek alig eszik valamit. Még az a szerencse, hogy ebéd után megyek érte és itthon tud enni.


Kihez kell fordulni ezzel? Vagy van értelme? Az óvónők is velük esznek, nem hiszem el, hogy ez nekik megfelel.



2020. okt. 15. 12:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
75%

Miért vagy ennyire rákattanva nyomorult főzelékre? Egy zöldséges egytálétel, ami igen, jobb lenne rántás meg habarás nélkül saját anyagával besűrítve, de ezekkel együtt is egy normális, tápláló étel, amit a legtöbb gyerek szeret. A nagyüzemi étkeztetés nem olyan, mint amit te rittyentesz otthon, rengeteg tényezőre kell egyszerre odafigyelni, amit már jópáran leírtak a kommentekben. Abszolút tultolod a témát, akkor lenne ez érthető, ha a gyerek ehetetlen, vizezett, szétfőtt kajákkal mócsingos húsokkal találkozna, de nem erről van szó. Neked csupán ízlésbeli bajod van, amihez elméleteket kreálsz.

A bezzeganya tempó meg külön vicces, hogy mindenki, aki nem úgy gondolkodik, mint te, az leszarja a gyereke egészségét vagy hogy mit eszik, jók az ilyen rögtönítélő bíróságok, főleg ha utána meg vannak sértődve, hogy ugyanezt visszakapják :)

2020. okt. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 A kérdező kommentje:

De pont ez az, hogy nem normális tápláló ételt kapnak.

Írt egy óvónő is, hogy íztelen, vizezett.

És ugye nem gondolod komolyan, hogy nem az olcsó virslit adják a gyerekeknek? Vagy gondosan levagdossák a mócsingot.

Voltál valaha menzás?


"Egy zöldséges egytálétel, ami igen, jobb lenne rántás meg habarás nélkül "

Máris nem ideális. Ráadásul cukrozzák, hogy jobban megegyék a gyerekek.

"amit a legtöbb gyerek szeret. "

Erre nem vennék mérget. De ha megeszik, akkor tuti megennék a zöldséges bulgurt is, anire valaki írta, hogy a gyereke biztos nem enné meg.


De én konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy másnál is így párosítják a menüt. Az óvónő írt olyan választ, amiből kiderül, hogy van ahol odafigyelnek, hogy paradicsomleves után ne sóska legyen tojással és krumplival.

Tehát nem mindenhol ennyire borzasztó a helyzet. És az, hogy ki mit szeret szubjektív. De azért akinek nem mindegy mit eszik, annak feltűnik, hogy milyen a heti menü. És nem ideális.

2020. okt. 15. 23:44
 53/65 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező, vidd magánba akkor a gyereket, ott változatos, minőségi étkezést kap a pénzedért. Probléma letudva. Ott havi 80-120 ezerért meg tudják azt tenni.


Nálunk sokszor van főzelék, de jól főznek, nem ízletes, és igen, a húsokra figyelnek, nem kapnak mócsingot a gyerekek. A legtöbb óvoda önkormányzati fenntartású, nagyon kevés pénzből gazdálkodnak. Egy gyerek havi étkezése kb 10 ezer forint, ebből kell havi 20 nevelési napon, napi 4 étkezést biztosítani. Neked menne?

2020. okt. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
92%
Hát én helyettesítettem konyhán, és képzeld lekellett vágni a mócsingot, szigorúan.
2020. okt. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 A kérdező kommentje:

Ezt is írtam már. Szomorú, hogy fizetni kell azért, hogy egy kicsivel jobb legyen.

Azt is írtam, hogy ugyanazokból az alapanyagokból sokmindent el lehet készíteni.

De amíg sokmindenkinek "jól van az úgy" , addig nem lesz változás.

Csak egy kicsit kéne túllátni a megszokott menün. Máris jobb lenne.


Alig várom mi lesz a mai menüje.

2020. okt. 16. 08:31
 56/65 anonim ***** válasza:
0%

De nem érted....? Ez nem jól van az úgy, meg beletörődés, hanem racionalitás és józan paraszti ész. Más a nagyüzemi konyha és más egy magánember konyhája. Nagyüzemi körülmények között, úgy, hogy mindenki ízlésének megfelelő legyen, nem lehet előállítani ugyanennyi pénzből azokat a kajákat, amiket te otthon megcsinálsz. Az utóbbi években nagyon sok előrelépés volt a közétkeztetés szabályozásában, sokkal kevesebb cukor és só kerül felhasználásra, emellett több fronton reformokat is bevezettek, pl már reformalapanyagokat is felhasználnak.


Arról nem is beszélve, hogy az evéssel is túlzásba lehet esni, ha mindenáron az egészséges cuccokat erőlteted a gyerekre, ugyanúgy át fog esni a ló túloldalára, és amikor nem látod, ketpofára fogja tömni magába a cukrot. Egészséges egyensúly kell, nem fog belehalni abba az 1 evőkanál olajba meg fehérlisztbe, amivel a zöldbabfőzeléket sűrítik, ellenben egy rigolyás szülő túlféltése lelkibeteggé teszi.

2020. okt. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 A kérdező kommentje:

De értem. Inkább te nem érted.

Nem bio és ki tudja mit szeretnék. Nem az olaj, liszt, cukor és hasonlókkal van a gond. De miért is kéne mindennap ilyeneket ennie?


És ne mond, hogy nagyüzemben csak levest és főzeléket lehet csinálni, mert ez hazugság!

Elvileg kikerült, gyakorlatilag nem tartják be!



"ellenben egy rigolyás szülő túlféltése lelkibeteggé teszi."

Mert jót szeretnék a gyerekemnek, máris rigolyás vagyok? 😂


Ezerszer leírtam, nem azzal van a baj, ha ilyet is esznek, hanem azzal, hogy szinte mindig ilyeneket esznek.

2020. okt. 16. 09:52
 58/65 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, a köménymagos rántott leves kimondottan jó a gyomornak, úgyhogy nem hal bele senki, ha kelkáposztát eszik mellé.
2020. okt. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
66%

Igen kérdező, ekkora igényekkel és elvárásokkal miért nem viszed magánba a gyereked? Enyém odajár,és maximálisan elégedett vagyok az étkeztetéssel. Viszont ugyan ezt nem várnám el egy állami intézménytől, mert abból a kevés pénzből lehetetlenség állandóan minőségi és változatos ételeket készíteni.


Az élet minden területén úgy van, hogy ha jobbat akarsz mint az alap vagy az átlag, fizetned kell pluszban.

2020. okt. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
48%

Egyébként én óvoda előtt mikor itt szétnéztem azt hittem lehidalok. Mi a második gyerek óvodás kora előtt csak külföldi óvodát ismertünk, ott eleve nem volt előírva hányra vigyem, mert csak óvoda, meg olyan érdekes ételeket kaptak, mert a világ különféle konyháit megismertették velük, fontosnak tartották a különböző textúrák bevezetését, színes, egészséges stb. stb. Aztán mikor itt szembesültem vele, hogy elvárják, hogy fél nyolcra legyen bent a gyerek, hogy megegye a reggeli margarinos kenyeret mézzel... Hát ba meg.


Amúgy abból a pénzből több helyről lehetett már hallani, hogy normális ételt is eléjük lehetne tenni, de akik főznek azok nem lettek lecserélve, csak az előírások. Maradtak bizony ugyanazok az ételek, amiket 20-30 vagy még több éve is főztek és már akkor is csak alig pár gyerek ette meg.

[link]

2020. okt. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!