Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mindenhol ilyen az óvodai...

Mindenhol ilyen az óvodai étkeztetés?

Figyelt kérdés

Nálunk borzasztó amiket adnak a gyerekeknek. Kb. semmit nem újítottak 30 év alatt.


Tegnap tojásleves volt és kelkáposzta főzelék.

Tegnapelőtt csontleves és tejbegríz.


Szegény gyerek alig eszik valamit. Még az a szerencse, hogy ebéd után megyek érte és itthon tud enni.


Kihez kell fordulni ezzel? Vagy van értelme? Az óvónők is velük esznek, nem hiszem el, hogy ez nekik megfelel.



2020. okt. 15. 12:17
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 A kérdező kommentje:

#60 erről beszélek.

De amíg csak fröcsögnek rám és én vagyok a hülye, addig nem lesz változás.

Magyar mentalitás, hogy ha nem tetszik a megszokott (rossz), akkor nyúlj a zsebedbe. Más megoldás nincs.


Elolvastam a cikket. Nálunk vinni kell gyümölcsöt, mert amúgy nem kapnak. Sőt, írni szokták az óvónők, hogy gyümölcs helyett zöldséget hozzon a soron következő. A parizeres kenyér magában nem túl ízletes (szerintem sehogy sem, de ez személyes véleményem).

Mézet, lekvárt is a szülők visznek, így szikkadt kalács is jobban csusszan.

2020. okt. 20. 09:52
 62/65 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Inzulinrezisztens vagyok, így ilyen szemmel is nézem a menüt, ami bizony gyönyörűen elősegíti annak kialakulását. És a legjobban az "tetszik", hogy minden csoport mellett az üzenőfalra ki van tűzve egy A/4-es lapon, hogy mit adjunk a gyereknek, mit ne, erre simán adják tízóraira a ne oszlopban szereplő cukros brióst pl.
2020. okt. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
88%
60as, melyik külföldi óvoda? Mert mi kettőt is megjártunk. Az első hogy kőkeményen fizetős az ovi külföldön nem ám havi 10 ezer étkezés, a miénk az egyik havi 60 ezer volt a másik 70(kedvezménnyel) és ezek nem magán intézmények voltak. És sehol se találkoztam azzal hogy különböző nemzetek ételeit kóstoltatják a gyerekekkel. Több a zöldség/gyümölcs, meg sokszor wrap-ban kapták a húst, de gyakori volt a hamburger vagy a halrúd krumplipürével is.
2020. okt. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
54%

63# Mi pl. nem fizettünk. Bemásolom mostanában mik voltak:


reggeli szinte mindig ugyanaz, választhatnak weetabix, rice crispie, sima cornflakes tejjel


ebéd példák:

Roast Pork with Apple and Tray-Baked Veg, Stove Top Rice Pudding

Garlic Pizza Bread Chicken & Tomato Risotto

Fruity Lamb Pilaf Pineapple and Pomegranate with Thick Greek Yoghurt

Melting Meatball Bake Stewed Pears with Vanilla Ice Cream

Ham & Sweetcorn Gnocchi Biscuity Lime Pie


uzsonnák:

Pizza with our toppings

Cherry Tomato & Lentil Pasta

Easy Tuna Pasta Bake

Cheesy Cauliflower Risotto


A gyerekek csak vizet isznak, az uzsonnához mindig van friss gyümölcs.


Szerintem sokkal több értelme van annak, hogy van egy jó kis fogás ebédre, (plusz mellé van normális desszert, de az nem lenne létszükséglet), mint az, hogy a kaja árát szétcsapják és csinálnak két szart inkább, mint ahogy említették a levesek, amik max. kicsit másképp néznek ki, de mindig ugyanolyan vízízűek. Nyilván a sok értelmes előírás is nehezíti, de az is tény, hogy itthon semmi se változik, minden be van csontosodva és hiába volt a kezdeményezés, hiába lehetne elméletileg megoldani a pénzből, főzik ugyanazokat a szarokat, max. mostmár kevesebb sóval, cukorral és zsírral. Csak a baj az, hogy ezek anno ezektől voltak egy kicsit ehetőbbek, de mostmár még ezzel se lehet elfedni, hogy szar. Nem egészségesek voltak, de meg lehetett enni jól besózva becukrozva. Olyat itthon, hogy zöldfűszerek meg ilyenek, jézus, hát nem is ismernek a menzák... Van persze pár kivétel, de azért az szégyen, hogy a csúcs a finomfőzelék, ami úgy néz ki, mintha takonyban úszna a fagyasztott francia saláta zöldségkeverék, de legalább jó édes a cukortól... Nesze fiam, zöldség!


Lányom most kezdi majd itthon az óvodát szeptemberben. Néztem a menüket, mikor válogattam hova menjen. Még a jobb helyeken is folyton margarin, nem ám vaj. Ezt a sonkát adják bakker: sertéshús (78%), víz, sertésfehérje, sertésbőrke, étkezési só, emulgeálószerek (E451, E452, E450), sűrítőanyag (E407a), sertésbőrkepor, dextróz, zselésítőanyag (E508), antioxidáns (E316), aroma, fűszerek, fűszerkivonatok, ízfokozó (E621), színezék (E120), tartósítószer (E250). Nátrium-nitrit az az E250. Az kell a gyereknek nagyon a nitrites pácsó. Én nem vagyok hippi mami, de ezt még én se eszem meg, nemhogy a gyereknek adjam. Pulykamedallion a körettel (igen, a fagyasztott csúcs minőség...) grízes tészta (úristen komolyan ilyet még adnak valahol???? persze olya lekvárral ami barackot csak mutatóba látott ugye...) nutellás kenyér... meg ilyenek. Hát én le voltam döbbenve, hogy komolyan ezzel a szarral akarják etetni?

2021. márc. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
Egyébként még azt tenném hozzá, hogy amit írtál, ahol kint annyi is az étkezés, az kb. arányban áll ám azzal, amennyi itthon, ha a fizetéseket nézzük... Meg hogy itthon még neked kell vinni be rendszeresen a gyümölcsöt a csoportnak párezerért, különben sok helyen az sincs. Meg szalvéta az étkezéshez meg ilyenek... Az itthoni óvodás korú gyerekes családoktól én úgy látom hogy havi 4-5-6 ezer forint ez még pluszban a 12 ezres ebéd mellé...
2021. márc. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!