Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai beiratkozáskor miket...

Óvodai beiratkozáskor miket kérdeznek? Kérdeznek a terhesség és a szülés körülményeiről?

Figyelt kérdés
2021. okt. 4. 08:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, anamnézist vesznek fel a gyerekről. Akkor kikérdeztek. Mindkét oviban (állami és magán is).
2021. okt. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2021. okt. 4. 14:14
 13/18 flora08 ***** válasza:
79%

Beiratkozáskor kérdeznek a szülésről meg a szoptatásról? Az életben nem hallottam még ilyet 😳 (óvónő vagyok).


A fejlődési napló kötelező eleme az anamnézis lap (ellenőrzik, hogy megvan-e), a szülő kitölti az év elején és ideadja. Természetesen van jelentősége, nem árt ha tudunk róla, hogy pl. koraszülött volt a gyerek/idegennyelvi környezetben élt/korai gondozásban részesült stb., de beiratkozáskor a legszemélyesebb amit kérdez a vezető, hogy szobatiszta-e a gyerek. Ezek szerint ilyen is van 🤔

2021. okt. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, voltak kérdések.

Pl.:

-behány hétre született,

- anyatejes volt vagy tápszeres,

- fejlődése (mikor fordult át, ült stabilan, hány hónaposan mászott, járt)

- bármilyen allergia...

Kb. ennyi. Több nem jut eszembe... Igaz, már 11 éves Nagylány :)

2021. okt. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Mondjuk én alig emlékszem, H mikor voltak ezek a dolgok, pl kuszas, mászás, forgás...

Majd kb-ra beirunk valamit.

2021. okt. 4. 19:33
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Megkérdeztem anyámat az ügyben, mert 40 éves vagyok, és gyerekem meg nincs. Tőle is kérdeztek sok ilyet, amikhez közük nem lett volna, sőt még a lakhelyünket is kijöttek megnézni! Én problémás gyerek voltam, és ez a felnőtt koromra is kihatott! Kiscsoportban tudtam már pl mesekönyvből olvasni, mert a szüleim sokat olvastak nekem, és úgy, hogy mellém ültek, vagy a térdükön ültem, és én is láttam a könyvet közben. Fárasztó lehetett. Nagyszüleim pedig számolni tanítottak, és pl egy régi rossz ébresztőórát akkor kaphattam meg játéknak, ha már jól elmondom az időket, amit beállít rajta nagyapám. Így oviban már ismertem az órát. Mások csak gügyögtek, visítoztak, dumcsizni sem tudtam senkivel, mintha idegen nyelven beszéltek volna. Erre erősen emlékszem, mert nagyon rossz volt. Utáltam, hogy sárral dobálnak a homokozóban és leöntenek kakaóval. Örökké beilleszkedési gondjaim voltak, és senki nem akart velem játszani, az óvónő képességfejlesztő terápiát, meg speciális kisegítőt javasolt, amit anyámék kikértek maguknak: a gyerekünk nem csökkent szellemi képességű! Így utólag kár, hogy nem volt ilyen felkészítő akkoriban. A többieknek, akikkel nem foglalkoztak otthon! A mai CSOK-osoknak meg aztán létszükséglet lenne.
2021. okt. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
57%

Nekem waldorfba ment a gyerekem ott mindent is megkérdeztek, de mondjuk azt értem is, mert ott kicsit másképp álltak a gyerekhez ilyen mindenféle "spirituális", "elvont" dolgaik vannak, meg ott még foglalkoznak ilyenekkel , hogy azt mondja, szangvinikus, kolerikus, flegmatikus, melankolikus személyiségtípusa van-e a gyereknek. Még az is érdekelte őket, hogy a gyerek haja és szeme milyen színű, milyen testalkata van, mennyire arányos a felépítése.



Nekem az új, hogy államiban annyira belemennek minden részletbe, jópárat beszéltünk át rokonokkal, először furának tűnik, de tényleg azért érdekli őket, hogy tudják mire számíthatnak, mert annyira különböző háttérből jönnek gyerekek és pl. evésnél, altatásnál ne lepődjön meg az óvónő, hogy mit miért csinál a gyerek. Vagy a családi háttérrel kapcsolatban is volt kérdés, amin rokonom kiakadt, de az is azért érdekli őket, mert egy megromlott házasságnál, válás esetén simán lehet, hogy neked fel se tűnik semmi, de az oviban meg kijön és akkor tudni fogják, hogy miért viselkedik úgy ahogy és hogy lehet kezelni.


Azért én ahogy néztem államiban azért nem szoktak olyat megkérdezni, amit az ember nem tud megmagyarázni, hogy ez miért lehet fontos, tuti semmi köze nincs a gyerek viselkedéséhez.


Nálunk aztán részletes volt.. Mondjuk mint utóbb megtudtam az én gyerekem kása napokon csak kóstolgat, de ezen természetesen nem is lepődtek meg, mert a személyiségtípusa miatt ő a keményebb reggeliket kedveli. Mondom "oké". :D Meg valami másik szokása is volt, de ha megölsz se mondom meg, ahol meg is indokolták, hogy ezér meg azért majd segít, mert éteri testének is meg kell erősödni vagy valami ilyesmi. Szóval ha ilyen mélységekben mennek bele a gyerekekbe, akkor nem csoda, ha annyi kérdés van, hogy az átlag ember csak néz...

2021. okt. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
26%
Mi köze hozzá az óvodának hogy a szülésnek mik voltak a körülményei??
2021. okt. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!