Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más oviban is megy a személyes...

Más oviban is megy a személyeskedés... Stb?

Figyelt kérdés

Vannak ugye az Szm szulok, kozos csoport

Ezt fizess be, azt fizess be, sokszor, hetente mennek ide oda, 4-5ezer ft pik pakk, ennek azért orulok, de sokmindennel nem ertek egyet

Miert fizessem be az eves tisztasagi csomag arat ha alig van a gyerek oviba?.

Pl tavaly kivettem oket, mert feszt taknya nyala egybe volt minden gyereknek, bemegyek,latom taknyolnak mas gyerekei, kohog bele a masik arcaba, mi meg szivunk itthon mas miatt. 2x covidot hoztak haza, millio felsoleguti, himlo, lazas állapotok, 1 hónapig itthin, 1 hetet mentek. Tavaly összesen 3,5 hónapot voltak benn, mire fizessek akkor 10ezret be? Milyen jogon? Hat mert mas is befizette ettok független.. Engem az nem erdekel..

Most is 1 honapig itthon, voltak kb 3 hetet szeptember ota, megint fizessek.. Nem ertem. Erre kiirja a csoportba hogy legyek szives rendezni. Miert nem privátban? Szandekosan próbál egetni.. Bár ettol függetlenül sem fizetem ki előre az évet, hiaba aláz meg a többi 30 szulo elott.. Masoknal is van ilyen?


2022. okt. 19. 21:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

A nyilvános felszólítás mások előtt gáz.

Igazából érthető a te álláspontod, csak kérdés, hol kéne meghúzni a határt? X nap vagy X %-nyi hiányzás esetén az adott hónapban részarányos fizetés lenne?


De ha mondjuk úgy lenne meghatározva, hogy havi 8 nap hiányzás esetén lenne időarányos, akkor biztos az háborogna, akinek csak 7 napot hiányzott a gyereke.

Szóval ez nehéz ügy, főleg, ha a többi szülő nem szól.


Előre fizetitek, vagy utólag?

Ki lehetne olyan rendszert dolgozni, ahol a havi költséget az ovis napok számának arányában osztanák el, és a hiányzások napjait levonnák belőle.

Mert a tisztasági csomagnál logikus, hogy a kevesebb gyerek kevesebbet fogyaszt, mintha mind ottlenne.

De akkor ezt az ötletet valahogy kommunikálni kéne feléjük, mert a sértődés nem vezet sehova.

2022. okt. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%
Nem, nálunk van csoportpénz, azt mindenki befizeti év elején, abból vesszük meg a tisztasági csomagba a dolgokat. A kirándulásokat meg külön fizeti mindenki. Ha keveset jár a gyereked mondd meg, hogy te nem szeretnél fizetni, inkább bevisztek neki a t.csomagba mindent és szóljon az óvónő, ha elfogyott. Vagy beszéld meg a többi szülővel, hogy a t.csomagot mindenki egyénileg vigye.
2022. okt. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%

Fizesd havonta a csoportpénzt. A nyilvános kiírás nagyon gáz. Ilyet szerintem nem szabadna megengednie magának. Visszavágnék.

Nálunk én is szm tag vagyok, van aki nem fizet, de nem b.sztatjuk, ha nem akar, hát úgysem fog. A te eseted legalább érthető. A semmire senki nem fizet szívesen. Szóval szerintem írd meg nyugodtan, hogy időarányosan adsz be, ha tetszik, ha nem.

2022. okt. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk a ,,legerősebb" személyeskedés az ,,egyesek nem hoznak gyümölcsöt és magvakat" volt. Sose fogom megtudni ki nem hoz ilyeneket.:)

Amúgy értem mi a bajod.Az enyém is 2.5 hónapot volt kiscsoportba összesen, most középsőbe meg eddig kb annyit mint a tiéd.Szerintem nyugodtan tisztázhatnád mi a bajod ezzel a dologgal.Mondjuk azt nem gondolom, hogy 1-2 (magamról is beszélek:D) betegesebb gyerek szüleihez kellene alkalmazkodnia a többségnek, de legalább lássák, hogy nem kibúvót keresel hanem csak simán marha sokat van otthon a gyereked és kb semmit sem élve abból amit ,,vesznek" az adott pénzen.

2022. okt. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
58%
Hogyan tervezed a változtatást?
2022. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
20%
Ezzel sajnos nem lehet mit tenni. Befizeted és kész. Fiam szeptember óta 12 napot volt oviban, és 29 ezret fizettem be. Olyan programokra amiken ott sem volt.
2022. okt. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%
Mi a francnak kell gyümölcsöt meg magvakat vinni? Kapnak minden nap gyümölcsöt, meg veszek is a saját gyerekeimnek, még vinnem kéne 25 gyereknek pluszba? Ez mekkora hülyeség..
2022. okt. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
82%

7

Nekem ezzel nincs bajom. Inkább adják neki az almát, mint a tejszeletet(és így is kapnak eleget az utóbbiból is, pedig megvehetem neki azt is bőven itthon)

És hiába írod ,hogy hülyeség, mert ezer meg egy helyen csinálják ezt, nem mi egyedül:D:D

2022. okt. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%
Ez törvényes egyáltalán, hogy csoportpénzt szednek?
2022. okt. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%

6! Milyen ovi az,hogy szeptember óta 29ezret fizettél be? Magánovi?


Én összesen fizettem be szeptember óta 10500Ft-ot. És megyeszékhelyen lakunk,vannak programok is. Angol,egyebek.

2022. okt. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!